Vox bloguli: Lucia Štasselová

To najlepšie z blogov od Lucia Štasselová


Primátor vo veci verejného osvetlenia koná aj napriek zákazu ÚVO

🕔 5.1.2018

4.januára 2018 sme spolu s mestským poslancom a starostom Vajnor Jánom Mrvom podali podnet na ÚVO, aby skontroloval vynakladanie verejných financií v súvislosti s verejným osvetlením v Bratislave.

Celý článok

Bratislava sa nemusí rozvíjať skokom.

🕔 8.12.2017

Stanovisko k rokovaniu vlády o štatúte významnej investície, prednesené na rokovaní Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislava 8.12.2016

Celý článok


Existuje nejaký spôsob ako zastaviť megaprojekty založené na miliardách?

🕔 6.12.2017

Netrápi sa len Bratislava, ale aj slávne Tbilisi. Bitka o osud jedného z najstarších mestských centier v Európe zjednotila ochranárov a urbanistov proti silnému oligarchovi.

Celý článok

Mrva vo Vajnoroch - tajná návšteva

🕔 30.10.2017

Máme za dverami župné voľby. Starosta Vajnor, Jano Mrva kandiduje na post župana v Bratislavskej župe. A ja ho podorujem. Raz som sa už s verejnou podporou popálila. Pre istotu som sa teda "na tajňáša" do Vajnôr vybrala. Raz vidieť je viac ako stokrát počuť, hovorím si.

Celý článok


Ťažká či zbytočná voľba.

🕔 6.10.2017

Ako zistiť, koho máte voliť, alebo bizarné voľby do slovenských žúp. Bratislavská župa, volebný obvod 2 - Ružinov. Diel I

Celý článok

Krásne mesto, kde sa asfalt lial a peniaze sypali.

🕔 16.8.2017

Bratislava prežije. Vďaka „svojim“ ľuďom. Napriek tonám asfaltu vyliatych na jej cesty a predraženým tendrom.

Celý článok


Koniec lesa a smrť stromov. Alebo čo majú spoločné poľská Bialowieza a Horský park.

🕔 30.5.2017

Nedávno bratislavskou spoločnosťou rezonoval plán potreby vyrúbať viac ako 200 stromov v historickom Horskom parku s oddôvodnením, že je občanov potrebné chrániť. Dokonca magistrát mesta "rieši vážnu bezpečnostnú situáciu v Horskom parku". V tom istom čase poľská vláda obhajuje drastické opatrenia aby sa nerozšíril lykožrút a tiež "aby sa zabezpečila bezpečnosť" zhruba 120 000 turistov, ktorí každoročne navštevujú lesy.

Celý článok

Koniec lesa a smrť stromov.

🕔 30.5.2017

Alebo čo majú spoločné poľská Bialowieza a Horský park či parkovisko pri lesoparku. Nedávno bratislavskou spoločnosťou rezonoval plán potreby vyrúbať viac ako 200 stromov v historickom Horskom parku s oddôvodnením, že je občanov potrebné chrániť. Dokonca zaznelo "rieši vážnu bezpečnostnú situáciu v Horskom parku". V tom istom čase poľská vláda obhajuje drastické opatrenia aby sa nerozšíril lykožrút a tiež "aby sa zabezpečila bezpečnosť" zhruba 120 000 turistov, ktorí každoročne navštevujú lesy.

Celý článok


Zmena paradigmy alebo prečo by sme mali naozaj chcieť byť ako Kodaň.

🕔 4.5.2017

Zmeniť nedostatok financií v Bratislave na prednosť, zatiaľ nemal odvahu nikto. Predstava modernistickej metropoly s manhattanovským centrom, uvrhne Bratislavu do šedivého priemeru európskych miest. Presadí sa zmena paradigmy vo vnímaní rozvoja miest aj v Bratislave : že mestá teraz naozaj chcú byť živé, zdravé a udržateľné a že toto sú ozajstné globálne trendy?

Celý článok

Keď kresťanom na slobode záleží.

🕔 7.2.2017

Ad: Reakcia na článok Samuela Jezného "Slovenským kresťanom na slobode záleží len vtedy, keď ide o nich"

Celý článok


Hazard

🕔 23.1.2017

Obce mohli regulovať hazard na svojom území od roku 2011. Keď to viaceré z nich začali naozaj robiť, štát si pod vedením Smeru do zákona zaniesol poistku. A tak v roku 2012 mestá a obce o túto možnosť prišli.

Celý článok

Dlažba hodná ochrany

🕔 1.9.2016

Hlasnú diskusiu o podobe Bratislavy nedávno vzbudila nová dlažba na Židovskej ulici a pár mesiacov pred tým na obnovenej Štúrovej. Čo sa deje v iných hlavných mestách?

Celý článok


Neznesiteľná ľahkosť komunálnej politiky

🕔 5.7.2016

Čo sa to vlastne deje okolo Mestských lesov v Bratislave

Celý článok

Matky, ktorým sa nechce pracovať.

🕔 23.5.2016

Zrušením materského centra Hojdana zbavíme 588 rodín a ich matiek možnosti voľby, ktorú v materskom centre majú: môžu ostať doma so svojimi deťmi a nebyť považované za lenivé. Svoje dieťa - často krát nie len jedno ale viaceré - môžu zobrať do materského centra. Neohrozujú zdravie detí a svojou angažovanosťou v centre nebudujú svoju kariéru, ako sú často označované pracujúce matky. Každá z nich je presvedčená, že je to to najlepšie, čo môže svojim deťom dať. A to vrátane toho, že súčasne napĺňa svoje potreby.

Celý článok


Čo by ste mali vedieť, kým hodíte bezdomovcovi pár drobných.

🕔 16.5.2016

Najdôležitejšie však je, aby tieto organizácie nemuseli prežívať z roka na rok. Aby obyvatelia mesta chceli službu pre ľudí, ktorí žijú medzi nimi a neodvažujú sa im pozrieť do očí.

Celý článok

Čo tam vy volení naši zástupcovia robíte

🕔 2.5.2016

Zaujíma ma, čo robí mesto a jeho primátor preto, aby sa za to málo peňazí, ktoré Bratislava dostala ako almužnu od vlády SR pri príležitosti nášho predsedníctva EÚ, zrealizovali zmysluplné, dlho odkladané a sľubované projekty.

Celý článok


Vozíčkar či cyklista v Bratislave, sľúbime a urobíme tlačovku!

🕔 2.5.2016

Mesto je podfinancované, to už vieme. Bratislava dostala 15 miliónov euro od vlády SR pri príležitosti nášho predsedníctva EÚ. Zaujíma vás aké zmysluplné, dlho odkladané a sľubované projekty sa za tieto peniaze zrealizovali či zrealizujú?

Celý článok

Cvernovka pod tlakom

🕔 16.2.2016

Zopakujeme si PKO aj po druhý raz? Na tanieri máme zónu "Cvernovka".

Celý článok


Starší brat sa pozerá

🕔 5.2.2016

Napísal mi rodinný priateľ z Čiech, že sa na to už nevládze pozerať: "Dívám se ale na vše mimo Vaši Slovenskou bublinu a domnívám se, že Vám tento pohled chybí."

Celý článok

Musíme si pomáhať

🕔 4.12.2015

Na Slovensko konečne prídu utečenci, kresťania. Ešte aj toto nás rozdeľuje ...

Celý článok


Mať doma utečencov, može spustiť zázraky.

🕔 28.8.2015

“Zaplaťme im hotel” sa pobilo s mojim “musia byť v rodinách”. V takejto rodinnej konštelácii tesne zvíťazilo “ubytujeme Ukrajincov”.

Celý článok

Mať doma utečencov, može spustiť zázraky.

🕔 28.8.2015

“Zaplaťme im hotel” sa pobilo s mojim “musia byť v rodinách”. V takejto rodinnej konštelácii tesne zvíťazilo “ubytujeme Ukrajincov”.

Celý článok