Vox bloguli: Ľubomír Kocourek

To najlepšie z blogov od Ľubomír Kocourek


Prečo Štefanovia utekajú k susedom?

🕔 19.1.2016

Ak si mladý Slovák, pravdepodobne nedokážeš spočítať na prstoch rúk dve skupiny rovesníkov z tvojho okolia. V prvej sú tí, ktorých život zničili drogy. Druhú tvoria tí, ktorí odišli študovať alebo žiť von a neplánujú sa vrátiť. Tá prvá si za svoj osud mimo každodennej slovenskej reality môže pravdepodobne sama, tú druhú však vyhnal tento štát.

Celý článok

Vieme, čo študujeme?

🕔 4.1.2016

Začalo to pri jednej káve s Janom na balkóne. Bol som maturant, on druhák na gympli. Spýtal som sa ho, čo chce študovať a či sa o tom nechce poradiť. Nevedel. Jasné, že nevedel. Bol druhák a takéto veci väčšina deciek nerieši skôr ako pár dní pred deadlinom na podanie prihlášok na VŠ. Nie sme predsa v americkom teenagerskom filme. Od tej kávy som debatu o tom, čo chceš študovať a čo študuješ, viedol asi s každým rovesníkom, ktorého som stretol. Pretože nejde o fazuľky.

Celý článok


S kým ďalej v marci

🕔 20.12.2015

V posledných pár mesiacoch táto krajina a jej ľudia veľakrát ukázali, že veci sa hýbu dopredu. Prezidentské voľby, posledné referendum, odstúpenie Pašku zo stoličky predsedu parlamentu, nová ombudsmanka a fakt, že Harabin už nesedí na stoličkách, na ktorých sedel, sú jasným signálom toho, že sa hýbu naozaj. V marci čaká Slovensko ďalšia skúška ohňom a ďalší veľký krok vpred. Bude pri tom aj squad #siete s kopou energie, odborníkov a odhodlania posunúť túto krajinu zase o kus ďalej. Medzi nimi aj ja.

Celý článok

Prečo je 28. marec dňom Ing. Tomekovej?

🕔 28.3.2015

Ak Pán Boh a štátnicová komisia dajú, o pár týždňov budem raz a navždy hodený do mora pracujúcich a dospelákov. Raz a navždy stratím inštitucionálny status žiaka/študenta. Dnešný medzinárodný deň učiteľov bol teda po 18 rokoch posledným, ktorý som zažil v tejto pozícii a prinútil ma po dlhšej dobe rozmýšľať nad poslaním učiteľa. Pretože učiťeľ nie je povolanie, ale poslanie. Počas […]

Celý článok