Vox bloguli: Lenka Hamšiková

To najlepšie z blogov od Lenka Hamšiková


Pľúca Zeme prinesú zeleň do našich životov

🕔 15.7.2015

Projekt Pľúca Zeme vznikli ako reakcia na spoločenskú (environmentálnu) potrebu súčasného slovenského sveta. Ako potreba realizovať sa inak ako iba v komerčných sférach, ktoré generujú splátky pre naše privysoké hypotéky pridrahých nehnuteľností. Vznikol ako túžba, plniť si sny, ktoré sú pre každého zadarmo.

Celý článok

Mami, si ženou čarovnou

🕔 3.6.2015

Ako aj tá moja mama, ktorá na pôrodnom stole tlačila zo seba život, aby život dala. V tom okamihu neplánovala malému ružovému bábätku lapajúcemu po vzduchu, ublížiť a ubližovať.

Celý článok


AEROMOBIL VČERA DOSIAHOL SVOJE LIMITY

🕔 9.5.2015

Prirodzenou sínusoidou - aj prostredníctvom pádu - definuje tento hybridný vynález svoj úspech. Nevyhol sa im ani samotný aeromobil, ktorý svojimi vizionárskymi princípmi mení tok našich budúcich riek.

Celý článok

Príbeh kameňa a aprílovej jarnej búrky

🕔 18.4.2015

Milujem svoju prácu. I keď priznám sa, že sú aj také rána, kedy by som crngajúci budík najradšej utíšila ukazovákom. Natiahla telo, otočila ho na druhú stranu, perinou sa zneviditeľnila a ďalej snívala, snívala, snívala. Posledný čas sa nám toho v práci naozaj kopí. Máme mesiac pred veľkým festivalom a je tak veľáááááá toho, čo treba vybaviť, odmailovať, rozhodnúť, prerobiť, […]

Celý článok


Ponáhľaš? Nestihneš…

🕔 15.4.2015

Práve som vybiehala do výšin popri Horskom parku. Autíčko si to driapalo podľa svojho gusta a ja som  ležérne kývajúc z pootvoreného okna nasávala teplý vzduch cez svoju epidermis. „Tak predsa si prišla. Jar, vitaj“ :-) Zabáčam ľavotočivou zákrutou a niečo ma prekvapí. Z vedľajšej cesty vidím periférne čierne plutvy nablýskaného BMW. „Čože, čože, žraloky neovládajú pravidlá […]

Celý článok