Vox bloguli: Lenka Abelovská

To najlepšie z blogov od Lenka Abelovská


Nemôžem zmeniť druhých, môžem zmeniť iba seba. Prekonala som svoju pýchu. Vyplatilo sa.

🕔 5.5.2016

V mladosti sa dvakrát pokúsila o samovraždu, dnes žije spokojne v rodnom Dánsku a svoju bipolárnu poruchu má pod kontrolou. Ako dokázala krátko po päťdesiatke prelomiť začarovaný kruh osamelosti a depresie? Prečo je dôležité hovoriť o samovražde?

Celý článok

Skúste si predstaviť privítanie utečencov objatím

🕔 1.7.2015

Konfrontáciu s novými, ešte odlišnejšími a nepoznanými, menšinami by sme mali vnímať ako výzvu k hlbšiemu prehodnoteniu svojich postojov i hodnôt, bohatému a kultivovanému novému spoločenskému diskurzu, prinášajúcemu čerstvé pohľady, podnetné prístupy, ktoré by veľmi pomohli aj súčasným, „starým (ne)známym“, menšinám.

Celý článok


Darovať krvotvorné bunky nie je oveľa nepríjemnejšie než darovať krv

🕔 11.6.2015

Prihlásením sa do registra darcov krvotvorných buniek môže väčšina z nás zvýšiť pravdepodobnosť, že ľudia, ktorým moderná medicína dokáže zachrániť život, sa pomoci skutočne dočkajú. Podobne nedostatočne známe sú i ďalšie, početné a mnohoraké, aktivity zvyšujúce šance na prežitie alebo zlepšujúce kvalitu života mnohých pacientov, odohrávajúce sa často akosi „pomimo“ bežne praktizovanej zdravotníckej starostlivosti. (Mám na mysli […]

Celý článok