Vox bloguli: Ladislav Lorinc

To najlepšie z blogov od Ladislav Lorinc


5,6 MEGA z eurofondov

🕔 13.12.2017

Košice musia vrátiť eurofondy. 5,6 milióna €. Zaplatia to samozrejme občania. Z rozpočtu mesta. Najrozsiahlejší a finančne najnáročnejší investičný projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 otvorili v septembri 2013 napriek tomu, že stanovili pevný termín ukončenia stavebných prác do 31.12.2012.

Celý článok

Kto je toten Trnka a dze bul doteraz?

🕔 20.10.2017

”Zaujímalo by ma, čo si zrobil doteraz pre ľudí? To není len o predraženom kvádre, ktoré nosia práve tí, čo patria do basy za rozkrádačky" rozčuľuje sa pán Michael z Michaloviec. "Zbytočné voľby, zbytočné peniaze", píše znechutene pán Igor z Košíc. "To kto je toten Trnka? A ty dze ši bul doteraz? Takých tu bolo a ešte budze" pokračuje emotívna diskusia na sociálnych sieťach.

Celý článok


Otázka stojí takto: Trnka alebo Raši?

🕔 12.10.2017

15 kandidátov na župana. 1 už odstúpil. Iba 2 majú v skutočnosti reálnu šancu. Zvyšok kandidátov si to uvedomuje, ale sledujú svoje budúce ciele. Tie im neumožňujú vidieť si ďalej od nosa. Volič by právom mal očakávať a mohol požadovať zjednotenie relevantných síl.

Celý článok

Kto (skutočne) riadi mesto Košice?

🕔 5.6.2017

V Košiciach kolabuje MHD, EEI si neplní povinnosti a náš animátor rozdáva pusinky v Sobranciach.

Celý článok


Košice – hlavné mesto odpadu?!

🕔 5.2.2017

Neporiadok, potkany, zápach a neustále nájazdy neprispôsobivých občanov. Takto to teraz vyzerá pri našich smetných košoch. Snehová nádielka len odkryla "smetiakovú kultúru", ktorú tu máme. Prečo sme v Košiciach "100 rokov za opicami"? Lebo nie je „politická voľa. A kde nie je politická voľa je potrebné, aby sa občania aktívne dožadovali svojich práv a pridanej hodnoty za svoje peniaze – dane. Za peniaze, ktoré sú teraz investované do uzamykateľných kontajnerovísk sme mohli mať podzemné a polopodzemné kontajnerovíská a vyriešiť tak viacero problémov naraz.

Celý článok

Vražda na zastupiteľstve v Košiciach

🕔 14.12.2016

Zomrela mladá. Dožila sa len 27 rokov. Brutálne zavraždená priamo na mestskom zastupiteľstve v Košiciach, no utrpenie prežívala už posledných 6 rokov. Podozriví z úkladnej vraždy sú poslanci mestského zastupiteľstva a vedenie mesta Košice, na čele s primátorom Richardom Rašim.

Celý článok


Parkovanie: V Prievidzi to vedia, v Košiciach nie! Prečo?

🕔 19.9.2016

"Náš systém nie je nastavený tak aby zarábal peniaze, ale peniaze získané z parkovania vynakladáme na budovanie parkovacích miest," hovoria v Prievidzi. V Košiciach im môžeme len ticho závidieť. Z parkovania sa totiž za Richarda Rašiho stal biznis pre súkromnú firmu, nie verejná služba občanom.

Celý článok

Zabetónujme firmu EEI v Košiciach: Všetko, čo by ste mali vedieť o zmiešanom podniku vo vlastníctve mesta a súkromnej firmy

🕔 9.9.2016

Je zmiešaný podnik riešením situácie v Košiciach? Ja hovorím, že nie je. Vymysleli teplú vodu. V Košiciach to, ale určite bude znamenať zabetónovanie firmy EEI, s.r.o. Zo zmiešaného podniku sa jej tak ľahko v budúcnosti nezbavíme. A keby aj, tak bude musieť byť vyplatená zo svojho podielu. Je to najmenej výhodné riešenie pre mesto zo všetkých možných.

Celý článok


Mesto Košice sa ma snaží kriminalizovať?

🕔 5.9.2016

Radikálni aktivisti sa vyhrážajú obsadením magistrátu a radikálnymi riešeniami. Pokračujú v tóne, kde sa neštítia tolerovať dokonca ani vyhrážky smrťou. Ďalej radikalizujú zložitú situáciu, podnecujú ďalšie prejavy vandalizmu a násilia a hazardujú so životmi a zdravím ľudí. Naozaj, alebo si občania platia cielenú diskreditačnú kampaň na ľudí, ktorí sa postavili arogancii moci v našom meste? Smutná realita slovenskej politiky. Ak nejdeš s nami si vandal, násilník, ba dokonca vrah.

Celý článok

Podnikanie po slovensky alebo svet náhod v Košiciach

🕔 7.8.2016

Nastal čas prezradiť širšiemu publiku pár zaujímavých skutočností z pozadia parkovacej spoločnosti, ktorá prišla do Košíc, podľa svojich vlastných slov zavádzať moderný, európsky parkovací systém. Zatiaľ všetci v napätí čakáme, kedy sa toho dožijeme. Tak slovensky už platíme. Služba zatiaľ dodaná nie je. Aj keď mala byť. Smiešne, nelogické? Za chvíľu budú aj vo vašom meste... prinesú oheň, svetlo a moderný európsky systém a veľmi rýchlo Vám vysvetlia slová slovenských klasikov: „Volič je hovno. Vyhraj voľby a môžeš všetko.“

Celý článok


Čo Vám Raši nepovie, lebo mu v EEI nepovedali

🕔 15.7.2016

Ťažko sa argumentuje niekomu, kto si nedal ani tú námahu, aby si utvoril všeobecný prehľad. Ťažko funguje demokracia a pluralita názorov, ak poslanci hlasujú podľa zdvihnutého palce. Ťažko sa rieši problematika statickej dopravy, ak chcete robiť iba biznis s parkovaním. V Košiciach sme všetci svedkami toho, ako sa robí biznis na občanoch. Taký slovenský biznis.

Celý článok

Primátor Košíc je nezvestný!

🕔 6.7.2016

Kde sa vlastne Richard Raši momentálne nachádza? Hoci sa neustále hlási na svojom účte na Facebooku, nikto ho nevie nájsť. Situácia už zašla tak ďaleko, že po ňom vyhlásili pátranie. Košická polícia vyhlásila pátranie po 45-ročnom Richardovi R. z Košíc. Ako upozornila košická policajná hovorkyňa je potrebné mu doručiť informácie o dianí v meste a vypočuť ho. Raši sa však podľa nej zdržiava na neznámom mieste a občanom Košíc pri telefonickom kontakte poskytuje zavádzajúce informácie o mieste svojho pobytu. Fikcia?

Celý článok


Niečo zhnité v našom meste Košice

🕔 30.6.2016

Napíšem to rovno a po lopate. Platiť za parkovanie v centre je v poriadku. O tom niet pochýb. O čom však máme pochybnosti a proti čomu bojujeme je, aby sa na parkovaní priživovali súkromné firmy. Súkromné firmy nerobia charitu. Robia biznis a produkujú zisky pre svojich konečných odberateľov benefitov. A na tie sa vyzbierajú všetci občania svojimi peniazmi.

Celý článok

Petícia: EEI sa ma netýka, lebo nežijem v centre…

🕔 22.6.2016

“Keď niečo kváka ako kačica, chodí ako kačica a vyzerá ako kačica, je to kačica”, povedal svojho času Róbert Fico. Problém s parkovaním reálne existuje. Roky. Ak EEI v Košiciach má výhradné právo a monopolné postavenie na implementovanie parkovacej politiky v celom meste a starostovia a poslanci dlhodobo hlasujú za “riešenia” od EEI, čo myslíte nebudete mať EEI na Vašom sídlisku?

Celý článok


Parkovanie v Košiciach: Petícia za zmenu spustená!

🕔 20.6.2016

Parkovanie nie je biznis. Nie sme proti plateniu. Sme proti privatizácii verejných priestranstiev cyperskými firmami, ktoré nič nevybudovali. Parkovanie nemá byť za účelom zisku. Boj sa začal a teraz máme všetko vo vlastných rukách. Podpisy ukážu ako veľmi sú Košičania spokojní so systémom EEI a rozhodnutím poslancov mestského zastupiteľstva. Bez Vašej pomoci to nedáme a čoskoro budeme platiť aj na sídliskách pod blokom. Salámovou metódou, pomaly.

Celý článok

Košičania sa vzopreli arogancii moci!

🕔 14.6.2016

Toto nie je o jednotlivcoch, ani o stranách, či firmách. Je to o tom, že obyvatelia nechcú byť otrokmi vlastnej parkovacej politiky a platiť súkromnej firme s pochybným pozadím za niečo, čo nevie nikto garantovať. Sme ochotní platiť, ale mestu a za vyváženú protislužbu. POKRAČUJEME!

Celý článok


Parkovanie v Košiciach: Verejná výzva protestujúcich občanov

🕔 14.6.2016

Výber parkovného nemá byť za účelom zisku, ale za účelom rozvoja. Súkromná firma reprezentuje biznis, mesto rozvoj. Parkovanie nie je biznis a dňa 13.06.2016 sme to všetci spoločne prišli povedať poslancom na zasadnutie mestského zastupiteľstva. Vox populi, vox dei sa nekonalo, bohužiaľ.

Celý článok

Voľby 2016 – Ostal som bojovať. Za Pištu, za Kuba, za Okyho

🕔 17.1.2016

"Prečo som sa rozhodol kandidovať do NR SR?" Po 6 rokoch v komunálnej politike cítim príležitosť posunúť svoje aktivity na vyššiu úroveň a pomôcť svojmu sídlisku, svojmu mestu, svojej krajine a hlavne mladým ľuďom. Cítim podporu a zodpovednosť. Rozhodol som sa. Úspech, ale záleží od voličov a od toho, či vnímame svet okolo seba rovnako. 5.marec 2016 rozhodne. Po voľbách môže byť moje miesto v parlamente alebo sa zobudím a pôjdem do svojej práce s úsmevom na tvári, lebo ju mám rád. Som za ňu úprimne vďačný. Dokáže ma slušne uživiť, kolegov mám skvelých. Budem sa naďalej venovať práci v komunite v Košiciach, či už ako politik alebo cez tretí sektor.

Celý článok


#PrayForParis… lebo som človek a chcem sa vyjadriť

🕔 15.11.2015

"Tí, ktorí vás prinútia veriť v nezmysly vás prinútia spáchat tie najväčšie zverstvá"

Celý článok

Kto je firma EEI a čo priniesli do Košíc

🕔 16.10.2015

O firme EEI sa už čo to popísalo. Nepotrebujem teda písať niečo nové. Stačí si vygoogliť EEI a zistíte množstvo podnetných faktov. Na našom stretnutí občanov sídliska KVP padalo množstvo otázok ohľadom pozadia firmy, tak som sa rozhodol spísať pár zaujímavostí. Pre naše potreby uvediem len pár subjektívne vybraných postrehov.

Celý článok


KVP jednoznačne odmietlo diktát mesta a firmy EEI

🕔 12.10.2015

Vo štvrtok sme na KVP opäť otvorili diskusiu ohľadom parkovania a koncepcie riešenia statickej dopravy od firmy EEI. Občania KVP túto koncepciu a najmä spoplatnenie parkovacích miest rázne odmietli.

Celý článok

Postrehy z diskusie o parkovaní na KVP

🕔 8.10.2015

Včera sa konečne uskutočnilo plánované stretnutie občanov KVP k problematike parkovania na sídlisku a ku koncepcii, ktorá nám bola predložená od firmy EEI. Stretnutie malo svoju emóciu a hlavne ukázalo postoje občanov, čo prinajmenšom mne ukazuje akým smerom sa ďalej vybrať.

Celý článok


SMERÁCI v tvojej kúpeľni… no nekúpte to Košičania!

🕔 26.8.2015

Od partie, ktorá už v Novembri 1989 bola na tom tak, že kachličkovala kúpelne a absolútne neriešila nič iné by som čakal, že bude mať viac skúsenosti s rekonštrukciami. Zjavne odvtedy zabudli na mnohé veci... 42 mega je 42 mega a „Show must go on“.

Celý článok

Petícia v Košiciach priniesla prvé výsledky!

🕔 15.6.2015

Pri zbere petície v uliciach pomerne často dostanem od ľudí odpoveď: „No dobre, ale čo sa tým zmení?" To je práve dôvod, prečo púšťam druhý blog k tejto téme. Skúsim pár postrehov z mojej strany.

Celý článok


Prečo by mal primátor Raši odstúpiť

🕔 28.5.2015

Minulý týždeň sme spustili petíciu, ktorej cieľom je vytvoriť verejný tlak na Rašiho, aby vyvodil osobnú zodpovednosť za zbabranú rekonštrukciu električkových tratí v Košiciach. Pár slov k tejto aktivite.

Celý článok