Vox bloguli: Karol Galek

To najlepšie z blogov od Karol Galek


Najviac zdražie elektrina na západnom Slovensku

🕔 28.12.2017

Cena elektriny na budúci rok porastie. Pre domácnosti o 2,6%, pre zamestnávateľov ešte viac. O tom však už nikto nehovorí.

Celý článok

Toto je dôvod, prečo nemôžeme platiť za teplo menej

🕔 18.12.2017

„Je ti teplo, dievčatko?“ Známejšia otázka v zime asi nie je. Marfušina odpoveď, nech už je akokoľvek drzá, stále platí. S dostatkom tepla na Slovensku zatiaľ problém našťastie nemáme.

Celý článok


Ako Roberta Fica dobehli stabilné ceny energií. Na rok si priplatíme

🕔 29.11.2017

Nový predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek mal tlačovú konferenciu a po nej je konečne vonku to, na čo sme v SaS upozorňovali už pred dvoma týždňami – ceny energií na budúci rok pôjdu hore. A to aj napriek príkazu, ktorý Jahnátek ako politický nominant na nezávislom úrade dostal priamo z vlády – ceny nezvyšovať!

Celý článok

Minimálna mzda pre voliča Smeru, desaťtisíc násobok pre ich advokáta

🕔 27.10.2017

Len nedávno sme sa z úst Roberta Fica a ministra Richtera dozvedeli o ďalšom veľkom úspechu vlády kontinuity – umelo rastúcej minimálnej mzde. Tá má byť v budúcom roku 2,76 eur na hodinu. Predtým sa zase iný minister za stranu Smer-SD, spájaný s daňovými podvodmi pri obchodovaní s drevom, vyjadroval k 17,6 miliónovej odmene pre advokáta Bžána. Tomu malo zastupovanie Slovenska v arbitráži podľa odhadu renomovaných advokátov zabrať maximálne 500 hodín. Jeho hodinová odmena by tak bola 35 200 eur.

Celý článok


Slovenská komunikačná diaľnica za 70 miliónov má kvalitu poľnej cesty

🕔 22.9.2017

Na Slovensku máme od júla tohto roku otvorenú novú diaľnicu. Komunikačnú. Povinne po nej musia jazdiť jedným smerom najmä podnikatelia, druhým štátna a verejná správa. Diaľnica je však plná dier, postavená iba v polovičnom profile a ústí v informačnom tuneli za viac ako miliardu eur. Zápchy sú tu na dennom poriadku, niektoré mosty sú postavené ako padacie, a kým podnikatelia inú cestu už povolenú nemajú, úrady - ako daňový či štatistický - si veselo jazdia po bočných cestách.

Celý článok

Verejné ospravedlnenie uhľobarónom

🕔 14.9.2017

Problematike na Hornej Nitre sa v SaS dlhodobo venujeme, diskutujeme s verejnosťou, ministerstvom, Európskou komisiou, no aj Hornonitrianskymi baňami Prievidza. Preto ma ani neprekvapilo, keď mi do Národnej rady prišiel poštou od nich list.

Celý článok


Bude Fico opäť trhať faktúry?

🕔 28.7.2017

Pamätáte si ešte na sľub Roberta Fica o stabilných cenách energií a ich nezvyšovaní v tomto roku? Žiaľ už ani tento neplatí, rovnako ako ten o diaľnici do Košíc do roku 2010, či ten o odvolaní ministra pri podozrení z korupcie do troch sekúnd, alebo ten o tom, že v roku 2014 v politike už nebude.

Celý článok

Ficov recept na uhorku? Jahnátek!

🕔 25.7.2017

Letné zasadnutie vlády na druhý pokus vyšlo a Robert Fico naplno využil uhorkovú sezónu. Vymenovanie Ľubomíra Jahnátka za šéfa ÚRSO, ktoré by za iných okolností zarezonovalo vo všetkých médiách a bolo by pod drobnohľadom najmä odborníkov na energetiku, takmer zaniklo. Do programu vlády dali bod tesne pred rokovaním, materiál nebol sprístupnený a o výsledku informoval premiér bez možností dodatočných otázok.

Celý článok


Kto zatvorí bane? A kto kašle na ne?

🕔 21.7.2017

Elektráreň v Novákoch má svoje dni zrátané a pokiaľ si na ňu naviazané Hornonitrianske bane nenájdu iného odberateľa uhlia, baníctvo v regióne pôjde do útlmu. Nech to znie akokoľvek paradoxne, horná Nitra má tak konečne šancu otvoriť sa svetu a baníci príležitosť na bezpečnejšiu, zdravšiu a hlavne lepšie platenú prácu.

Celý článok

Nikto nedokáže urobiť taký zmätok človeku, ako Fico človeku

🕔 12.7.2017

Minulý týždeň sa premiér Robert Fico pochválil, ako sa mu podarilo vyhrať arbitráž. Kvôli jeho „zhabaniu“ vodného diela Gabčíkovo spred viac ako dvoch rokov totiž Slovenské elektrárne požadovali od Slovenska mastné odškodné. V Slovenských elektrárňach má pritom dnes najväčší, 34 percentný podiel práve Slovenská republika.

Celý článok