Vox bloguli: Karel Hirman

To najlepšie z blogov od Karel Hirman


Danko, rovnako ako Mečiar, z nás robí most.

🕔 15.11.2017

Danko, rovnako ako mnohí ďalší slovenskí politici, si nevšimli, že medzi Ruskom a Slovenskom vyrástla nezávislá Ukrajina. Štúrovské "slovanské" konštrukcie neboli reálne ani v 19.storočí. Udalosti posledných rokov na Balkáne, či teraz v Ukrajine potvrdzujú, že slovanská vzájomnosť je nanajvýš romantickou predstavou. Slovensko, ak mohlo, si vždy v histórii vybralo namiesto byzantsko-pravoslávneho sveta, západné katolícke hodnoty a smerovanie.

Celý článok

Pár poznámok k Sulíkovi a k jadru.

🕔 30.8.2017

Debatu o blížiacich sa výrazných zmenách v EÚ sme si nevymysleli. Je to naozaj kľúčová priorita blízkej budúcnosti. Mala by však mať vecnú a profesionálnu úroveň.

Celý článok


Naši hrdinskí generáli si zaslúžia viac úcty

🕔 29.8.2017

Najvyšší vojenskí velitelia SNP, generáli Viest a Golian, nemajú doteraz dôstojné miesto v našich dejinách. Ich životy a činy spolu s generálmi Štefánikom a Gabčíkom, sú inšpiratívnym a dôstojným príkladom pre nás všetkých.

Celý článok

Arogantný Slovan: Doma povýšenecký, pred Rusmi v predklone.

🕔 22.8.2017

Slovan Bratislava nemá rešpekt v KHL, na ktorú nemá ani peniaze, ale voči slovenskému fanúšikovi je stále povýšenecký. Slovenskí hráči už za Slovan nechcú hrať a jeho pôsobenie v KHL prispieva k úpadku domáceho hokeja.

Celý článok


Trh s ropou sa nám radikálne zmenil

🕔 26.6.2017

Vyššia elasticita trhu s ropou spôsobuje nielen pokles jej ceny, ale aj geopolitické zmeny vo svete.

Celý článok

Na čo môžeme byť na Slovensku hrdí.

🕔 30.5.2017

To, ako úspešne sme, v demokratickom prostredí a vďaka členstvu EÚ, urobili reformu bývania, môžeme oceniť až pri pohľade na východ od nás. V Putinovom Rusku ľuďom bytovky búrajú, u nás si ich vieme opraviť a modernizovať.

Celý článok


Ruský obhajca Hitlera na slovenských univerzitách

🕔 9.3.2017

Ruská ambasáda poslala na slovenské univerzity profesora MGIMO a člena poradných inštitúcií Kremľa, ktorý pri agresívnej politike Kremľa voči Ukrajine obhajuje Hitlera. Slovenské univerzity dávajú svoju pôdu osobám, ktoré propagujú myšlienky popierajúce dejiny ich vlastnej krajiny, a ktoré klamú o dianí u našich najbližších susedoch.

Celý článok

Paradoxy Slovana Bratislava v KHL

🕔 5.2.2017

Účinkovanie Slovana Bratislava v KHL nemá žiaden zmysel. Nepomáha slovenskému hokeju a už ani samotnému klubu. Jeho sponzorom sa stala spoločnosť, ktorá súvisí s projektom nevýhodným pre Slovensko.

Celý článok


Máme naozaj veľmi drahú elektrinu.

🕔 29.1.2017

Lenže aj v tomto prípade chce ten, čo ju spôsobil, hodiť vinu na iného a prázdnymi rečami zakryť podstatu problému a svoje vlastné chyby.

Celý článok

Podplukovník Fico a kapitán Danko o vlastnej armáde

🕔 22.1.2017

Niekoľko citátov a vyjadrení novopečených vysokých dôstojníkov armády Slovenskej republiky o vlastnej armáde, ktoré sa dajú nájsť veľmi ľahko a rýchlo na internete.

Celý článok


Trump s Putinom vyzvali Európu

🕔 21.1.2017

Európsky projekt musí čeliť bezpečnostným a ekonomickým výzvam. Tento rok Francúzi a Nemci rozhodnú, či sa to budú aj naďalej pokúšať robiť spoločne.

Celý článok

Premiér Fico napadol svojich voličov

🕔 13.12.2016

Posledné vyhlásenia premiéra Fica na adresu Rómov a novinárov mi živo pripomenuli Mečiara. Aj on nič užitočné pre riešenie rómskych problémov a ich susedov neurobil, aj HZDS si hlasy v osadách kupovalo, aj Mečiar účelovo rómsku kartu používal na oblbnutie ľudí. Aj Mečiar pre svoje výroky a činy útočil na novinárov.

Celý článok


Ako Janukovyč spojil Fica s Kotlebom

🕔 19.6.2016

Premiér Fico varuje pred násilnosťami pri demonštráciách opozície podobne, ako Maďarič nedávno varoval pred slovenským Majdanom. Kotleba podporoval skorumpovaného a krvavého Janukovyča a dnes mu veľmi nevadia korupčné kauzy Smeru. Neváhajú hazardovať s prosperitou a pokojom vo svojej vlasti, ako aj jej členstvom a postavením v EÚ a NATO len preto, že chcú mať alebo získať nekontrolovanú moc. Rovnako ako zvrhnutý ukrajinský exprezident, ktorého osud ich máta.

Celý článok

Vzbúrené Košice alebo Slovensko na hrane

🕔 13.6.2016

Slovensko sa v celosvetovom kvase tiež ocitlo na hrane. Len samotné členstvo v EÚ a NATO nám už nepomôže, lebo aj tieto zoskupenia čelia turbulentným zmenám. Kľúčové bude, či si udržíme demokratické fungovanie celej spoločnosti a hlavne akú si zvolíme v najbližších voľbách vládu a samosprávu.

Celý článok


Musíme ostať Európanmi. Ale nie naivnými a bezbrannými.

🕔 24.3.2016

Udržanie síce bohatej ale bezbrannej EÚ nie je ďalej možné. Buď sa spoločne začneme brániť voči vonkajším ohrozeniam, alebo nás naši súperi a nepriatelia rozvrátia a porazia.

Celý článok

Spasibo Gazprom!

🕔 23.3.2016

Šéf Gazpromu v liste prezidentovi Putinovi potvrdil argumenty odporcov plynovodu Nord Stream2. Poskytol im tak silný vyjednávací tromf do rúk.

Celý článok


Gazprom pri Nord Stream zatajuje Ukrajinu

🕔 10.2.2016

Nárast exportu ruského plynu do Európy je v nemalej miere spôsobený reverznými dodávkami toho istého plynu na Ukrajinu. Hovoriť preto o potrebe Nord Stream2 je nepatričné.

Celý článok

Čína odkazuje Rusom: Ste v slepej uličke.

🕔 19.12.2015

Čína si začína klásť otázku, či Rusko dokáže prekonať ekonomickú krízu a vyjde zo slepej uličky, kam sa dostalo po Ukrajine. Kolaps Ruska a zhoršenie vzťahov Pekingu a Moskvy by malo pre nás všetkých negatívne dôsledky.

Celý článok


Kto z nás robí idiotov?

🕔 29.9.2015

Výrok nemeckého vicekancelára a predsedu SPD o Nord Stream2 by nemal ostať nepovšimnutý (nielen) v Bratislave.

Celý článok

Pozor na Čínu!

🕔 8.7.2015

Grécke problémy majú vplyv na celosvetovú ekonomiku. Ale problémy Číny sú oveľa dôležitejšie.

Celý článok


Putin-náš prezident.

🕔 29.3.2015

Toto heslo sa objavilo na demonštrácii v Bratislave. Ako vyzerá teda Putinovo Rusko?

Celý článok

Energetická únia je nevyhnutná.

🕔 28.2.2015

Bez nej nedokážeme ani na Slovensku čeliť hrozbám pre našu bezpečnosť a prosperitu.

Celý článok