Vox bloguli: Kamil Bodnár

To najlepšie z blogov od Kamil Bodnár


Ako dať aspoň jednu facku firme v daňovom raji

🕔 16.3.2017

Register partnerov verejného sektora je okrem iného, zjednodušene napísané, aj akýsi zoznam firiem, ktoré môžu prijímať financie od štátu.

Celý článok

Ako by štát (ne)mal nakupovať I.

🕔 19.2.2017

V elektronickom trhovisku je zákonom stanovená minimálna lehota na predkladanie ponúk 72 hodín (3 dni), pričom sa do nej nezapočítavajú štátne sviatky a dni pracovného pokoja. Ak sa však štátny sviatok nachádza blízko víkendu, zabúda (alebo nezabúda?) sa na ľudský faktor. V nasledujúcich riadkoch opíšem (bez odbornej terminológie) ako sa dá lehota na predkladanie ponúk jednoducho (ne)úmyselne “utopiť”.

Celý článok


Petržalka nakúpila v súlade so zákonom, ale v nesúlade s morálkou

🕔 31.5.2016

Ako sa dá nakúpiť v súlade so zákonom, no v značnom nesúlade s morálkou a charakterom uvediem na tomto príklade s podtitulom "Na hulváta".

Celý článok

2 milióny navyše a nezodpovednosť?

🕔 19.1.2016

Každá modernizácia akejkoľvek nemocnice je veľkým plusom najmä pre pacienta. Avšak posledné obdobie nám už niekoľkokrát ukázalo, že nie každý nákup je efektívny. Tak som sa pokúsil zistiť o jednom z nich viac.

Celý článok


Počiatkove palivové karty – odpoveď kriminálnej polície

🕔 29.5.2015

Zakaždým, keď médiá zverejnia nejakú politickú kauzu, kde údajne došlo k nehospodárnemu nakladaniu s verejnými financiami, majetkom štátu alebo ku klientelizmu, uvedomelého človeka, ktorý platí dane, to musí vždy znechutiť. Nebudem rozoberať všetky kauzy, ktoré boli zverejnené, ale budem sa venovať len jednej, konkrétnej, v ktorej sme sa ako občania z Iniciatívy “Chceme s radosťou platiť […]

Celý článok

Neprítomnosť dôkazov o korupcii nie je dôkazom neprítomnosti korupcie

🕔 25.5.2015

Konštatovanie, že na Slovensku neexistuje korupcia, lebo ani za toto konštatovanie mi nikto nič nedal, názorne vysvetľuje všetky chudobné oficiálne štatistiky korupcie na Slovensku. Polícia, prokuratúra, súdy sa môžu opierať o svoje štatistiky donekonečna, môžu konštatovať, že obvinili, obžalovali, odsúdili desiatky ľudí za korupciu, ale len vyslovene „čistú dušu“ trápi, že odsúdili lekárku, ktorá vzala […]

Celý článok