Vox bloguli: Juraj Ducak

To najlepšie z blogov od Juraj Ducak


Nemecká utečenecká politika

🕔 20.6.2016

Ľuďom v núdzi a utekajúcim pred vojnou treba pomáhať, ale robiť to tým najblbším spôsobom nie je žiadne riešenie.

Celý článok

Najväčší podvod v histórii na nás všetkých

🕔 26.5.2016

Ak sa chceme účinne brániť tomu, čo sa dnes deje, treba predovšetkým rozumieť tomu, čo sa deje a zdieľať to ďalej. Veľa ľudí samozrejme intuitívne tuší, že tu niečo nehraje, ale málokto tomu aj naozaj rozumie.

Celý článok


Pár tipov, ako sa uchádzať o miesto v Nemecku

🕔 18.5.2016

Keďže si Nemci dosť potrpia na kvalitnú formu „Bewerbungu“ a zle spracované letia priamo do koša, rozhodol som sa zhrnúť pár tipov, ktoré by vám mohli uľahčiť túto procedúru pri troche snahy vcelku bezbolestne a úspešne zvládnuť.

Celý článok

Prihadzujem do guláša analýz o výsledku volieb tú svoju.

🕔 20.3.2016

Dovolím si krátke zamyslenie o výsledku volieb a o tom, čo nám to všetko malo povedať.

Celý článok


Kde sa nachádza Slovensko z pohľadu numerológie

🕔 12.1.2016

Už dlhšie som mal v pláne začať si čítať knihu Čísla života od Dana Millmana, ale dostal som sa k tomu konečne až teraz. Ako si tak čítam o osudových číslach, ich vibráciách a skúšam si prečítané aplikovať na svoj život, tak ma napadlo zistiť, kde sa nachádza Slovenksá republika, narodená 1.1.1993 a došiel som na dosť zaujímavú vec, ktorá bude bohužiaľ objasnená až na konci tohto dlhého blogu.

Celý článok

Čo mi chýba v denníku N.

🕔 5.1.2016

K napísaniu tohto blogu ma inšpirovala kniha „Jaký barvy je tvúj padák“ od Richarda Nelsona Bollesa, ktorú momentálne čítam. V skratke je to praktická kniha o tom, ako si v dnešnom svete nájsť prácu, ktorú človek chce. Autor knihu často aktualizuje*,kde reflektuje všetko, čo sa deje vo svete.

Celý článok


Ako na parlamentné voľby 2016

🕔 28.11.2015

Celá situácia okolo volieb vyzerá na prvý pohľad dosť zúfalo. To vieme všetci. Napriek kauzám stúpajúce preferencie Smeru a ich brilantný manažment ohľadom utečeneckej krízy a na druhej strane klinická smrť opozície.

Celý článok