Vox bloguli: Juraj Droba

To najlepšie z blogov od Juraj Droba


Dosť bolo premárnených šancí!

🕔 26.10.2017

Idem do toho preto, že ma nebaví pozerať sa ako trestuhodne zahadzujeme príležitosti.

Celý článok

Nedôstojné čakanie

🕔 19.10.2017

V bratislavskej župe sa čaká päť mesiacov na schválenie pobytu v domove sociálnych služieb.

Celý článok


Načo volebné programy, aj tak ich nikto nečíta

🕔 8.10.2017

A to je chyba! Lebo úrady potom ovládne amaterizmus a diletanstvo.

Celý článok

Týždeň dopravných kolón

🕔 24.9.2017

Minulý týždeň sme mali Európsky týždeň mobility. A s ním v Bratislave aj rekordné zápchy.

Celý článok


Rozkopanej Špitálskej ulici hrozí rovnaký scenár ako na Štúrovej

🕔 22.9.2017

Pred tromi rokmi traumatizovala obyvateľov Bratislavy rozkopaná Štúrova ulica, na ktorej dlhé mesiace nechodili električky. Podobný scenár hrozí na rozkopanej Špitálskej.

Celý článok

Bratislava bez kolón? Mesto na koľajniciach (2)

🕔 12.9.2017

Konkrétne riešenia pre koľajovú dopravu.

Celý článok


Bratislava bez kolón? Mesto na koľajniciach (1)

🕔 11.9.2017

Zápchy, nervozita, stres. A riešenie? Prakticky v ktoromkoľvek väčšom mesta vyspelej Európy to ide. Len u nás nie?

Celý článok

Čistý vzduch ako luxus

🕔 16.8.2017

Prach, špina a výfukové plyny. Alarmujúce znečistenie vzduchu akoby nikoho nezaujímalo. Dokedy? Kým sa nezadusíme?

Celý článok


Za komunistov sme postihnutých nemali, dnes vyhrávajú medaily

🕔 9.8.2017

Možno ste si v civilizovanom zahraničí všimli, koľko zdravotne postihnutých je v uliciach. Ako im súkromný i verejný sektor vychádzajú v ústrety.

Celý článok

Bratislavská zeleň prehráva boj s asfaltom, župa peniaze na zlepšenie klímy nechce

🕔 1.8.2017

Úradníci si asi nevšimli, že bratislavské ulice sú neznesiteľne horúce a na asfalte by sa v lete dala urobiť praženica.

Celý článok


My v pravici držíme zase spolu

🕔 12.7.2017

Pred župnými voľbami sa v bratislavskom kraji podarilo vytvoriť širokú koalíciu stredo-pravých strán. Je ich sedem. Obdobne sa spájajú pravicové strany aj v ostatných krajoch.

Celý článok

Víťazom súťaže o najtajnejšiu parkovaciu politiku sa stáva......mesto Bratislava

🕔 28.6.2017

Vedenie bratislavského magistrátu asi pozerá priveľa akčných filmov. Ako inak sa dá vysvetliť, že robia všetko preto, aby utajili analýzu parkovania v meste?

Celý článok


Dobré ráno, vážení úradníci. Stále máte pocit, že sa nič vážne nedeje?

🕔 18.6.2017

Štátne orgány sa dlho tvárili, že sa nič nedeje. Aj dva roky po potvrdení otravy podzemnej vody ich treba k činom poháňať.

Celý článok

Z niektorých neonacistov sa vykľujú obyčajní výpalníci

🕔 15.2.2017

Niekedy stačí pár rokov navyše, oženiť sa, splodiť dieťa, splácať hypotéku, aby ste sa stali občanom s umiernenými názormi, hoci ste predtým nosili gardistickú uniformu alebo mikinu Thor Steinar.

Celý článok


Čo nás čaká v roku 2017? Samá hrôza.

🕔 29.12.2016

Predpokladám, že vás k čítaniu tohto článku prilákal bulvárny titulok. Ale hneď na začiatku musím priznať, že je pritiahnutý za vlasy. Chýba mu totiž vysvetľujúci podnadpis. A ten by mal znieť: čakajú nás hrôzy, ale pravdepodobne žiadna taká, ktorú by ľudstvo nepoznalo.

Celý článok

Máme plné zuby krásnych vizualizácií

🕔 15.12.2016

Keď si hodíte do Google „hlavná stanica vizualizácia“, hneď prvý článok hlási: Takto bude vyzerať hlavná stanica v Bratislave. Wau, nákupné centrum, administratívna budova, podzemná električková dráha a, samozrejme, krásna stanica! To bolo v roku 2013.

Celý článok


Naozaj z nás budú iba slniečkári alebo fašisti?

🕔 15.11.2016

Mám obavu, že o chvíľu bude vyzametané a budú existovať len „slniečkári“ a „fašisti“ a medzi nimi vysoký múr. Bojím sa, že to nakoniec bude múr nárekov.

Celý článok

Briti nastavili Únii zrkadlo, kopať do nich je lacný populizmus

🕔 26.9.2016

Premiér Fico je vraj opäť v dobrej kondícii, dočítal som sa v novinách. V jeho prípade však dobrá kondícia znamená, že nepremýšľa o dôsledkoch svojich slov. Pred pár dňami si kopol do Veľkej Británie.

Celý článok


God Save the Queen

🕔 24.6.2016

Budem veľmi subjektívny. Na Britániu mám odjakživa slabosť. Do môjho života priniesla také úžasné veci ako Depeche Mode, Wimbledon, Jamesa Bonda, martensy i indickú kuchyňu.

Celý článok

Životné prostredie nesmie byť biznis

🕔 15.2.2016

Hlavným cieľom nedávneho klimatického summitu v Paríži bolo dospieť k dohode o znižovaní celosvetových emisií a globálnej zmene klímy. Kým klimatológovia bijú na poplach, z druhej strany tábora sa ozývajú pochybnosti či vôbec k nejakému globálnemu otepľovaniu dochádza. Choďte to vysvetľovať ľuďom v uliciach. Aké otepľovanie? Veď Bratislava je pokrytá pol metrom snehu celú zimu, presne ako keď som ako malý fagan vyrastal na Pošni.

Celý článok


Keby Maďarič žil len medzi hercami, chápal by lepšie

🕔 14.1.2016

Normálne sa mi vidlička so sústom zastavila pred ústami. Bola nedeľa, prvých O päť minút 12 v tomto roku. Marek Maďarič sa zoširoka rozhovoril o svojich úspechoch na poste ministra kultúry. Najprv skromne poznamenal, že samochvála mu je proti srsti, ale potom mu to celkom dobre išlo. Úspechy súkal ako z rukáva. Lenže reč sa zvrtla aj na neúspechy […]

Celý článok

Proti islamizácii Európy treba postaviť ľudské práva

🕔 3.12.2015

Nemám rád fňukanie, ako nás raz pohltí islam a šaría, čo sa ešte nevymotala z temného stredoveku. Nemám ho rád preto, lebo je od neho len na skok k panike, nenávisti a... násiliu. Niekoľko storočí staré texty treba chápať v dobovom kontexte, v ktorom vznikali. A proroctvá treba zas brať skôr ako stavebné kamene rozprávkového sveta.

Celý článok


Moslimológia Radoslava Procházku

🕔 17.9.2015

Minister vnútra sa pred pár dňami nechal počuť, že vláda je naďalej presvedčená o tom, že pri súčasnej migračnej vlne do Európy je schopná integrovať na Slovensku stovku rodín sýrskych kresťanov. Ani viac ani menej, stovku. “Dokonca už máme to číslo naplnené, vieme o tých ľuďoch a už s nimi postupne tvoríme pohovory a privezieme ich sem. Vieme, že sa […]

Celý článok

Aj keď je ramadán, ja tebe rada dám

🕔 9.9.2015

Aj na tom našom mikroskopickom slovenskom hudobnom trhu zarábajú globálne hity. A čo naši interpreti, skladatelia, textári? Berú vraj zvyšky. Potiaľ chápem logiku iniciatívy niektorých hudobníkov, aby štát predpísal rádiám minimum slovenskej hudby, ktorú musia odvysielať nám, Slovákom. Ako v každej takejto lobistickej hre, niektoré argumenty sú zamlčiavané a niektoré do výkladu vystavované. Zamlčiavaným, ale neodškriepiteľným argumentom je […]

Celý článok


Odkaz povstania a utečenci

🕔 28.8.2015

Zajtra si pripomenieme výročie udalosti, ktorá zmenila chod našich dejín. Odkaz SNP čítam tak, že je nevyhnutné bojovať proti zlu a že existujú výnimočné okamihy, keď sa treba pustiť s vervou aj do vopred prehratých zápasov.

Celý článok

Odkaz povstania a utečenci

🕔 28.8.2015

Zajtra si pripomenieme výročie udalosti, ktorá zmenila chod našich dejín. Odkaz SNP čítam tak, že je nevyhnutné bojovať proti zlu a že existujú výnimočné okamihy, keď sa treba pustiť s vervou aj do vopred prehratých zápasov.

Celý článok


Panebože, panebože, koho ste k nám, pán Fico, pozvali?

🕔 13.8.2015

Otec vlasti Robert Fico tancuje dnes na téme utečencov akýsi zúfalý breakdance. Na jednej strane útočí na najprimitívnejšie pudy voličov a vyvoláva strach, na druhej sa prsí, ako sem síce pár utečencov pozve, ale dôsledne ich prelustruje a nedá im dýchať.

Celý článok

Nesrovnal „srovnal“ invalidov. Na ústavných sudcov nemá.

🕔 23.7.2015

Je hlboko amorálne, aby sme za pofidérnych okolností s obskúrnymi argumentmi zvyšovali životné náklady invalidom a na sudcov ústavného súdu s vysokými platmi vzhliadali ako na svätých.

Celý článok