Vox bloguli: Jozef Bakša

To najlepšie z blogov od Jozef Bakša


Milý volič Mariana

🕔 25.3.2017

Nepoznám tvoju adresu, lebo si skrytý (rovnako ako volič Smeru) a vyskytuješ sa prevažne v prieskumoch, a keďže sa nevieme stretnúť tvárou v tvár, tak Ťa oslovujem touto formou.

Celý článok

V čom spočíva neschopnosť slovenských vyšetrovateľov?

🕔 4.1.2017

Je ľahké skonštatovať, že vyšetrovateľ či iný policajt pochybil a je poplatný tej-ktorej vláde, prípadne neschopný dotiahnuť prípad do úspešného konca. V čom tkvie neschopnosť vyšetrovateľov, prečo nevedia veci dotiahnuť? Je skutočne chyba v nich, alebo je pes zakopaný niekde inde ?

Celý článok


Ako „Kaliňákov chlapec“ mám problém s tým, koho, čo a ako chránime

🕔 25.10.2016

"Pomáhať a chrániť“ znie hrdé heslo, ktoré zdobí policajné služobné vozidlá. Drvivá väčšina policajtov sa s týmto heslom stotožňuje. Problém je v tom, koho a čo chrániť.

Celý článok

Návrh na voľbu župana v jednom kole. Strach z osudu ” vreca zemiakov 2 ” ?

🕔 3.6.2016

Voliť župana len v jednom kole. Nápad, ktorý sa dostal na verejnosť zaváňa strachom, aby vo voľbách do VÚC v roku 2017 nedopadol politický nominant ako vrece zemiakov 2. O čo vlastne ide autorom nápadu ? Ide o efektívnosť alebo legitimitu zvoleného župana v prvom kole ? Nebuďme naivní, v skutočnosti ide o niečo úplne iné. Alebo chce niekto tvrdiť, že väčšiu legitimitu primátor zvolený v jednom kole ( napr. Sliača), alebo Marián Kotleba ako predseda Banskobystrického samosprávneho kraja zvolený v kole druhom ?

Celý článok


Čo zlomí rok 2016 ?

🕔 30.12.2015

O chvíľu je tu rok 2016, bude zlomový ? A v čom ?

Celý článok

Odovzdajme 17. november, lebo sa nám vráti niečo škaredé.

🕔 19.11.2015

S pár priateľmi a ďalšími všímavými ľuďmi som sa 17. novembra v Banskej Bystrici zúčastnil „ sviečkovej akcie “, ktorou sme si pripomenuli 26. výročie nežnej revolúcie. V pozadí rušivo znela predvolebná akcia nemenovanej politickej strany a ja som a zamyslel, nad tým, prečo sa tak masívne oslavujú iné výročia a na tento zlomový deň novodobých dejín sa zabúda. A čo nám v tejto súvislosti hrozí ?

Celý článok


OŽI spoločnosť a občiansky aktivizmus.

🕔 25.10.2015

Sedel som nedávno na terase s jedným aktívnym samosprávnym poslancom a museli sme, chtiac - nechtiac konštatovať, že záujem o veci verejné medzi ľuďmi upadá. Toto konštatovanie platí napriek tomu, že dnes sú ľudia zneužívajúci verejný priestor a prostriedky oveľa sofistikovanejší a nebezpečnejší. Prečo to tak je, že napriek uvedomovaniu si tohto nebezpečenstva necháme priestor zlu, aby určovalo pravidlá ?

Celý článok

Kde sa zastaví extrémizmus ?

🕔 9.10.2015

Do župana v Banskej Bystrici sa navliekol extrémizmus, ktorý pomaly, o to však nebezpečnejšie rozťahuje svoje chápadlá cez územie banskobystrického kraja naprieč republikou. O päť mesiacov sú na Slovensku parlamentné voľby a pri istej konštalácii hviezd .....

Celý článok


Slovensko je plné ekonomických migrantov  a takmer  nikomu to nevadí

🕔 20.9.2015

Celé Slovensko je v panike z „ ekonomických migrantov “, ktorí k nám prúdia zo severu Afriky. Zároveň si ale vôbec nevšímame ekonomických migrantov, ktorí obsadili Slovensko a prisali sa naň. Prečo im nepovieme, že ich tu nechceme ?

Celý článok

O čo ide organizátorom “národného ” pochodu za život ?

🕔 17.9.2015

V nedeľu 20.9.2015 sa v Bratislave uskutoční " národný " pochod za život. O čo ide jeho organizátorom ? Sú nimi zdôraznené otázky tým, čo dnes Slovensko akútne trápi ? Kto dnes na Slovensku ohrozuje rodinu ?

Celý článok


Ako je to v skutočnosti so záväzkami extraligových klubov ?

🕔 13.8.2015

Predseda  Pro -Hokeja Juraj Kovaľ slávnostne a hrdo hlási, že všetky mužstvá extraligy deklarovali vysporiadanie záväzkov z minulosti a na výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja predkladá  návrh, aby boli  všetkým klubom pridelené extraligové licencie  2015-2016. Skutočne hovorí pravdu ?

Celý článok

Dočkáme sa skutočne úprimnej ponuky ?

🕔 23.7.2015

Ako sa blíži termín parlamentných volieb stúpa aktivita ( zatiaľ ) poslancov parlamentu a aktivita ostatných členov ( mimo) parlamentných strán. Rovnako prudko stúpa hladina finančných prostriedkov, ktoré vlievajú zväčša utajení sponzori do nových politických projektov. Dočkáme sa ale skutočne úprimnej ponuky ?

Celý článok


Nebojím sa islamu, ale náckov a toho, čo príde po nich.

🕔 21.6.2015

Demonštrovali proti islamu a utečencom. Skutočne ? Nepotrebovali si len vybiť energiu, nájsť obeť a schuti si zanadávať, keďže má futbal práve prestávku ? Alebo sa za nimi skrýva niečo ( a niekto) horšie ?

Celý článok

II. Sociálny balíček – podpora infraštruktúry zaostalých regiónov. Z koho si robia srandu ?

🕔 25.5.2015

Zdalo by sa, že je nevyhnutné bodu II. sociálneho balíčka v otázke podpory infraštruktúry v zaostalých regiónoch tlieskať. Je nepochybné, že v regiónoch trpiacich vysokou nezamestnanosťou je potrebné urýchlene vybudovať dopravnú infraštruktúru, lebo už včera bolo neskoro. Aká je však realita ? Nerobí si niekto z voličov v týchto regiónoch srandu ?

Celý článok


Stádo oviec voľby nerozhodne. My áno !

🕔 13.4.2015

Akoby všadeprítomný pocit bezmocnosti obyčajného človeka voči svetu, arogancia moci (otvorená či skrytá ) začal nadobúdať nebezpečné rozmery a šíri sa naprieč Slovenskom bez ohľadu na to, či sa na to pozrieme z demografického alebo geografického hľadiska. Vírus, ktorý sa, za nemalej podpory médií, plazivo šíri spoločnosťou, nás všetkých môže vyjsť veľmi draho. Čo s ním ?

Celý článok

Prečo sa nebojí Váhostav trestných oznámení ?

🕔 5.4.2015

Skutočný majiteľ, ani ten formálny, totiž nemá žiadny dôvod báť sa trestných oznámení akékoľvek množstvo by ich bolo. Trestné oznámenie je totiž len zápisnica či list oznamovateľa, ktorý môže obsahovať čokoľvek a v konečnom dôsledku nie je ani podstatné. Že, prečo ?

Celý článok


Prečo  Ministerstvo  práce  viac verí „  sockám “ ako zamestnancom  a živnostníkom ?

🕔 9.3.2015

Po zverejnení podozrenia, že na Slovensku došlo ku kartelovej dohode medzi spoločnosťami, ktoré emitujú stravné poukážky ( ľudovo gastráče ) sa objavil názor, či sú tieto vôbec potrebné. Samozrejme sa diskusia vedie o gastrolístkoch a nie o firmách. O dôvodoch existencie týchto spoločností , aj keď ako chorého výrastku v deformovanom systému v tomto sektore nikto nepochybuje .... Čo si ale myslieť o stanovisku štátu ?

Celý článok