Vox bloguli: Janka Schweighoferová

To najlepšie z blogov od Janka Schweighoferová


Návod ako získať až 50% zľavu na akékoľvek ubytovanie na Booking.com

🕔 13.9.2017

Podarilo sa mi zistiť, ako sa dá ušetriť pri každom ubytovania cez Booking.com viac ako 20€. Využiť to môže každý a aj viackrát, preto píšem tento blog. 

Celý článok

Island bez miliónov na účte

🕔 21.8.2017

Pláže s ľadovcami, prírodné horúce termálne pramene na kúpanie, dychberúce vodopády a gejzíry. Toto všetko je Island, ostrov, ktorý ma totálne nadchol svojou prírodou. Dlho som si myslela, že Island je extrémne drahou destináciou. Až som tam išla sama a za 12 dní som zaplatila menej ako 700€ vrátane všetkého. Island zďaleka nie je drahým, nedostupným ostrovom a v tomto článku vám dám praktický návod ako môžete na Islande výletovať lacno a šikovne aj vy. Čítajte.

Celý článok


Zanzibar bez miliónov na účte

🕔 25.1.2017

Tyrkysová, priezračná voda a biely piesok ako z rozprávky, raj na zemi. Presne taký je Zanzibar, ostrov patriaci k Tanzánii, oddelený od vnútrozemia Afriky hodinovou cestou trajektom. Niekto by povedal, že takáto dovolenka je len pre milionárov a bežný človek sa tam nikdy nedostane. My s priateľom sme tam však dovolenkovali za 300€/týždeň na osobu, vrátane leteniek, ubytovania a výdavkov. Chcete vedieť, ako sa nám to podarilo? A ako môžete na Zanzibare dovolenkovať aj vy? Čítajte.

Celý článok

Dovolenka na najkrajšom mieste na svete bez miliónov na účte

🕔 22.11.2016

Biele pláže, dychberúce hory a útesy, zeleno-modré lagúny, kde som si dovidela na špičky prstov na nohách. To je najkrajšie miesto na svete. A my sme tam dovolenkovali za 1100€ na tri týždne a užili si to ako králi. Hovorím o ostrove Palawan na exotických Filipínach, ktorý ocenenie najkrajšieho miesta na zemi dostal už viackrát. Ako sa nám tam podarilo dovolenkovať tak lacno a ako sa to môže podariť aj vám píšem v tomto článku. Čítajte.

Celý článok


Maledivy bez miliónov na účte

🕔 14.1.2016

Maledivy, to sú tisíce malých exotických ostrovčekov uprostred Indického Oceánu. Najmenší má doslova zopár metrov, menej ako bežný byt Slováka, na tom najväčšom zas žijú desaťtisíce ľudí. Maledivy, to sú nádherné pláže, biely piesok, fascinujúci podmorský svet a luxus. Maledivy, to je sen každého človeka. Nie je to však len sen. Ja som tam s priateľom dovolenkovala za "slovenské peniaze", za menej ako stojí bežná dovolenka v Turecku, či Taliansku. Chcete vedieť, ako na to? Čítajte ďalej.

Celý článok

Študujem právo na PEVŠ. Som hlúpa a nevzdelaná?

🕔 12.6.2015

Ani náhodou! Ale hlúpnem vždy, keď si o tom, aké nekvalitné moja škola ponúka vzdelanie, vypočujem od niekoho, kto na nej nestrávil ani minútu – a ani nevie, kde sa vlastne nachádza. Prečítať si na internete 2-3 články o tom, ako PEVŠ stratila akreditáciu a jej študenti sú dlhodobo označovaní ako nekvalitní, je úplný základ. […]

Celý článok


Rozmýšľajte, je to to najlepšie, čo môžte robiť

🕔 6.5.2015

Niekedy ma udivuje, aké produkty a služby v súčasnosti fungujú a dokážu prosperovať - ľuďia podpíšu prebranie tisíciek €, bez toho, aby ich reálne dostali, cez telefón sa predávajú bambusové ponožky a na bilboardoch lákajú produkty, ktoré nás zbavia 10kg za 2 týždne bez pohybu, diéty alebo iných veľkých obmedzení.

Celý článok

Ako už nikdy nezmeškať lacné letenky

🕔 5.5.2015

Hľadáš letenky na letnú dovolenku? Alebo sa chystáš do exotiky? Nevieš, kedy je najlepšie kúpiť letenky, aká cena je super a kedy sa ešte oplatí počkať?

Celý článok


Google Flights – vyhľadávač, ktorý treba poznať

🕔 30.4.2015

99% ľudí na Slovenku používa Google na vyhľadávanie, veľa ľudí má Google Calendar a takmer každý mailuje cez Gmail. Google ale ponúka omnoho viac. Jedným z vydarených projektov, ktoré nie sú tak známe, je Google Flights. Ako funguje a aké su jej výhody?

Celý článok

Nie je všetko zlato čo sa blyští – nevýhody akčného cestovania

🕔 29.4.2015

V poslednej dobe nastal veľký boom akčných leteniek. Každý lajkuje stránky na Facebooku, ktoré vznikajú každý deň, googlia tipy ako hacknúť cestovanie, striehnu na najlepšie dealy. Thajsko za 350€, Brazília za 300€, India za 290€, Japonsko za 230€, Austrália za 700€, Srí Lanka za 300€. Zrazu akoby každý iný spôsob cestovania bol pridrahý, nudný, zbytočne naplánovaný.. Je ale to výhodné, akčné cestovanie až tak skvelé? Existujú aj nevýhody?

Celý článok


Opustená Brazília

🕔 23.4.2015

Pokoj, teplo, more a opustené pláže – tak by sa dalo pár slovami opísať mestečko Parati, ktoré sa nachádza medzi brazílskymi veľkomestami Sao Paulo a Rio de Janeiro.

Celý článok

5 vecí o Gruzínsku, ktoré ťa prekvapia

🕔 22.4.2015

V Gruzínsku som pobudla iba pár dní, s kamarátmi sme tam oslavovali Silvestra 2014/2015. Nie som špecialista na ich kultúru, históriu, nežila som tam roky. Počas niekoľkých dní som si ale všimla 5 vecí, ktoré boli v rozpore s tým, čo som dovtedy o Gruzínsku počula. Tu sú:

Celý článok


I love my life alebo čo bolo na Seychelách lepšie ako pláže

🕔 2.4.2015

Ľudia cestujú z rôznych dôvodov – sú tak rôzne, že nemá zmysel menovať ich. Čo je ale spoločné vo väčšine dôvodov, je že keď prídeme domov, máme pocit, že sa chceme vrátiť – niekto nechce ísť do práce, niekto do školy, niekto chce proste len pokračovať v dovolenkovom živote. Stalo sa vám to už?

Celý článok

Ako na letenky do Brazílie za 230€

🕔 6.3.2015

Máš aj ty svoj cestovateľský sen? Chceš sa dozvedieť ako a kde kúpiť letenky, ktorých ceny proste nebudeš chápať? Myslíš, že dovolenka v exotických krajinách musí byť zaručene drahá? Ako cestovať do Brazílie s letenkami za 230€? Čítaj ďalej a dozvieš sa.

Celý článok


Seychely bez miliónov na účte

🕔 24.2.2015

Seychely sú podľa mnohých rajom pre bohatých. Po 2 týždňoch tu viem potvrdiť, že rajom Seychely rozhodne sú. Ale len pre bohatých? To sotva. Chcete vedieť, ako prežiť na Seychelách za „slovenské peniaze“ a pritom si to užiť? Čítajte ďalej.

Celý článok