Vox bloguli: Jana Žitňanská

To najlepšie z blogov od Jana Žitňanská


Jana Žitňanská: Malé víťazstvo (a sklamanie zároveň)

🕔 11.10.2016

Považujem za zvrátené, aby získanie daru od právnickej alebo fyzickej osoby viedlo k hrozbe odobratia štátneho príspevku na kompenzáciu zdravotného postihnutia. Richterovo ministerstvo ide pravidlá meniť. Po viac ako rok trvajúcom úsilí a presviedčaní by som teraz mala mať pocit malého víťazstva, ale musím sa priznať, že som sklamaná.

Celý článok

Ak sa Richter naspamätá, zdravotne postihnutí budú musieť vykazovať aj dary k narodeninám!

🕔 9.11.2015

Minister Richter mohol ľuďom so zdravotným postihnutím pomôcť jedným malým administratívnym rozhodnutím. Ochotu však nemá, šancu premárnil a v absurditách sa zamotáva stále viac.

Celý článok


Čistiace kapsule ako hrozba pre naše deti

🕔 13.8.2015

Počet detí, ktoré sa priotrávia čistiacimi prostriedkami, z roka na rok stúpa. Príjemná vôňa a veselá farba totiž neláka len nás, ktorí tieto prostriedky kupujeme, aby sme "voňavo" vyčistili našu domácnosť či bielizeň, ale aj deti.

Celý článok

Richter môže pomôcť. Ale nechce

🕔 2.8.2015

Nezáujem ministra Richtera o riešenie problémov ľudí nijaké reči o "filozofii zákona" nezakryjú.

Celý článok


Sexuálne zneužívanie detí na internete

🕔 30.3.2015

Upozornenie na úvod – toto je čítanie len pre silnejšie žalúdky. Ale to neznamená, že by sme pred týmto rastúcim problémom mali zatvárať oči.

Celý článok

Keď výpadok elektriny môže zabíjať

🕔 1.3.2015

Keď som sa počas ice bucket challenge obrátila na ľudí s muskulárnou dystrofiou s otázkou, čo okrem obliatia sa vodou a prispením na dobrú vec pre nich môžem urobiť, spomenuli mi, že už dlhý čas a zatiaľ bezvýsledne riešia jednu dôležitú vec.

Celý článok