Vox bloguli: Jana Šlinská

To najlepšie z blogov od Jana Šlinská


Stehlík v slovenskom preklade je literárna udalosť tohto roka

🕔 8.6.2015

Stehlík je podľa Stephena Kinga literárny skvost, podľa Washington Post je to úchvatné majstrovské dielo. Súhlasím. Podľa mňa je to 725 strán, ktoré nebudete chcieť pustiť z ruky.

Celý článok

Pozor, táto kniha nie je literatúra a neobsahuje kultivovaný spisovný prejav!

🕔 1.6.2015

Ak sa niekto rozhodne knižne vydať zbierku súkromných mailov, môže to dopadnúť rôzne. Scenáristky Tereza Oľhová a Martina Sľuková tak spravili a knihu Inak sa mám fajn si dokonca vydali samy, bez vydavateľstva. A dopadlo to výborne.

Celý článok


Knižné tipy: Kniha, o ktorej všetci hovoria. Ale nie u nás.

🕔 9.3.2015

Marishu Pesslovú som zaregistrovala s knihou Vybrané okruhy z mechaniky pohrom, ktorá vzbudila veľký ohlas v knižnom svete. Marisha ju napísala ako dvadsaťštyri ročná a zaujala odbornú kritiku literárnom talentom a parádne napísaným a vystavaným príbehom. Vydavateľstvo Slovart teraz vydalo jej novinku Nočný film, ktorá opäť boduje v rebríčkoch amerických denníkov.

Celý článok

Knižné tipy: Ako sa láska môže tak strašne pokaziť?

🕔 2.3.2015

Nórsky autor Stig Sæterbakken spáchal v roku 2012 samovraždu, odišiel na vrchole svojej spisovateľskej kariéry a na prahu svetového úspechu. Slovenskí čitatelia ho objavili vďaka vydavateľstvu Premedia, ktoré vydalo jeho román Cez noc.

Celý článok