Vox bloguli: Jana Molnarová

To najlepšie z blogov od Jana Molnarová


Slovenský zamestnanec aj zamestnávateľ je oproti anglickému chudák

🕔 9.2.2016

V Anglicku je priemerná mesačná mzda 2 850 EUR a pracovný týždeň má 32 až 33,5 hodín. Minimálna hodinová mzda zamestnanca nad 21 rokov je 8,82 EUR (6,7 GBP). V prepočte na náš pracovný mesiac je to 1 481 EUR. Materská dovolenka je vo výške 90% mzdy do maximálne 795,85 EUR. Existuje aj adopčná dovolenka s rovnakým príspevkom ako pri materskej. Dokonca aj partner si pri narodení dieťaťa môže zobrať dovolenku max 56 dní s rovnakým príspevkom ako pri materskej. V Anglicku vedia, že ekonomiku ťahajú podnikatelia - odvody za zamestnanca sú podstatne nižšie ako na Slovensku.

Celý článok

Slovenský živnostník je oproti anglickému chudák

🕔 27.1.2016

Živnostník si sám zháňa klientov, sám odrobí prácu, sám si robí účtovníctvo, od nikoho nedostane služobný mobil s nekonečným paušálom, notebook, či auto - investuje do businessu vlastné peniaze. To všetko si v Anglicku vedia spočítať a tak má živnostník v Anglicku nižšie odvody ako zamestnanec.

Celý článok


4 zo 6 tendrov už máme isté: pohovor do IT firmy

🕔 8.6.2015

Po škandále v štátnom tendri nevedie cesta len do Bruselu. Dá sa po ňom aj neskutočne úspešne podnikať.

Celý článok

Sociálny balíček – porovnanie Ficovho a Eurovratky

🕔 1.6.2015

Vo Ficovom druhom 15-bodovom sociálnom balíčku je len 1 bod, ktorý sa týka všetkých. 7 bodov v ňom nemá, čo robiť. Celkovo nie je dostatočne transparentný. Naproti tomu je Eurovratka jasne definovaná a každý si môže vypočítať, koľko mu prinesie.

Celý článok