Vox bloguli: Ján Pišta

To najlepšie z blogov od Ján Pišta


Doba postfaktická

🕔 15.10.2017

“Pozri! To je smutné! Nikto ju nemá rád, pretože nemá nohu. A dnes má narodeniny. Tak som jej dala aspoň lajk.”

Celý článok

Nevera 2

🕔 4.9.2016

Blondína si sadla vedľa mňa v autobuse. Do Nitry prešla snáď všetkými možnosťami na monitore v opierke sedadla pred sebou. Prepla všetky televízne stanice, pozrela noviny, pustila si nejaký film, no po pár minútach ho zastavila, započúvala sa do viacerých jazzových skladieb, potom skúsila klasiku a rock a znova sa vrátila k filmom. Dala si kávu, kúpila vodu, dáke čipsy, prelistovala hospodárske noviny ... Evidentne ju nič nezaujalo.

Celý článok


facka

🕔 3.7.2016

"Predstav si to! Taký som bol vytočený! Ale ovládol som sa. No keď zlostne tresla ovládačom o zem, ruka mi vyletela a dostala facku.“ Karol skloní hlavu.

Celý článok

Už ťa viac nechcem!

🕔 5.4.2016

Kráčam parkom. V diaľke si všimnem mladú mamičku s kočíkom ako dohovára malému plačúcemu chlapcovi. Z gestikulácie vidno ako so stupňujúcim sa chlapcovým plačom, z ktorého sa pomaly stáva až srdcervúci nárek, mamička čím ďalej tým viac nervóznie, až zrazu skríkne: “Už ťa viac nechcem! Nech si ťa vezme kto chce!” Zlostne sa narovná, otočí sa k chlapcovi chrbtom, schmatne […]

Celý článok


nevera

🕔 2.3.2016

Jana, zrelá žena, otvára svoje boľavé srdce. Prvé slzy sa kotúľajú po tvári. Manžel sa zahľadel do svojej mladej kolegyne.

Celý článok


Ficova predvolebná stratégia možno povedie k opakovaným voľbám

🕔 12.2.2016

Fico je dobrý stratég. Presne zhodnotil, kto je jeho skutočným súperom v týchto voľbách a robí všetko preto, aby neuspel. No Igor Matovič to nie je. On je len prostriedok. Procházka však svoju pozíciu celkom nezvláda.

Celý článok

Referendum a Charlie Hebdo majú niečo spoločné

🕔 4.2.2015

Samozrejme, na prvý pohľad sa zdá, že nič, no keď sa pozrieme trochu hlbšie, zistíme, že tie udalosti sa na seba vo svojej podstate dosť podobajú.

Celý článok


Úspešné referendum

🕔 30.1.2015

Jeden zo svojich cieľov referendum už splnilo. Podarilo sa mu vyvolať celospoločenskú debatu o dôležitých otázkach nášho bytia.

Celý článok