Vox bloguli: Ján Karman

To najlepšie z blogov od Ján Karman


3 dobré dôvody prečo voliť Juraja Drobu

🕔 26.10.2017

Pokiaľ by bol Droba županom, všetky výhovorky by už museli ísť bokom. SaS by mala ideálnu príležitosť ukázať, že je schopná nielen poukazovať na rozkrádačky, ale i reálne tvoriť. Riadiť úrad bez korupcie, spravovať majetok a konečne začať plniť svoj kvalitný program.

Celý článok

Pozvánka na tragédiu do divadla Aréna. Hrajú: Kukura, Frešo, Keselý

🕔 16.3.2017

Frešo sa rozhodol hrať divadlo. Najprv sa robí, že nič nevidí, potom po vážnych zlyhaniach kryje svoju pravú ruku Keselého, zatiaľ čo ten si užíva v Indii a najnovšie dvíha napätie vyhrážkami. Hotový boj, hotová aréna.

Celý článok


Pozrite sa koľko zarábajú poslanci v Petržalke

🕔 19.2.2017

Samosprávy odmeny poslancov bežne nezverejňujú. O výplatách kolujú rôzne fámy a nedostatočná transparentnosť obcí k tomu iba dopomáha. V Petržalke som predložil návrh na pravidelné zverejňovanie odmien a v tomto roku si ich už aj reálne môžete pozrieť na webstránke.

Celý článok

Parkuješ? Plať! Zadarmo ani kura neparkuje.

🕔 7.2.2017

Po tom, čo mesto schválilo parkovaciu politiku v Bratislave, pustia sa do jej zavedenia aj jednotlivé mestské časti. Petržalka už jednu telenovelu odvysielala, teraz pripravujeme nové vydanie. Aj keď sa spočiatku zdalo, že mantinely, ktoré určilo mesto celú vec zjednodušia, opäť sa rysuje dlhý príbeh.

Celý článok


Takúto škôlku nechceme ani zadarmo!

🕔 27.10.2016

Chvíľu áno, chvíľu nie, mestská časť Petržalka na čele s Bajanom rozohrala hru, ktorú bolo potrebné zastaviť. Pozemky pod chátrajúcou budovou bývalej škôlky na Krásnohorskej patria súkromnej firme a tá potvora stavba nie a nie spadnúť.

Celý článok

Našiel si Frešo v župe kanál ako J&T splatiť dlhy za SDKÚ?

🕔 9.10.2016

Ak zvyknete v Bratislave cestovať v autobusoch MHD, tak popri tvrdej jazde v zväčša neklimatizovaných autobusoch upriamte pozornosť na obrazovku. Bratislavská župa na nej už rok prezentuje svoju činnosť v krátkej prezentácii. Neznie to až tak zle až do momentu, kedy zistíte, že za to vyhodila už takmer 280.000 eur a do konca budúceho roka plánuje minúť ďalších takmer 370.000 eur.

Celý článok


Dirty Dancing Ďurovčíka s Bajanom

🕔 24.6.2016

Ako z jasného neba sa nám na stole objavil expresne rýchlo vypracovaný návrh na prenájom pozemku za 1€ ročne. Schváliť by sme to mali osobitným zreteľom (tzn. bez súťaže, určené konkrétne Jánovi Ďurovčíkovi, ktorý by tam rád postavil divadlo). Nejedná sa veru o hocijaký pozemok - a to je ten problém. Dotknuté pozemky totiž vlastní hlavné mesto, mestská […]

Celý článok

Vládny balíček pre (vlastných) ľudí

🕔 14.11.2015

Naši ľudia potrebujú pocítiť, že sa slovenskej republike darí. Štát musí byť solidárny a veľkorysý k ľuďom, na ktorých sme napojení. Po takmer štyroch rokoch môžeme konštatovať obrovský úspech a už teraz vám môžeme sľúbiť, že pripravujeme ďalší balíček, ktorý predstavíme čoskoro.

Celý článok


V územnom pláne Matador je namiesto obývaného rodinného domu cyklotrasa.

🕔 10.11.2015

42 poschodová budova, nevyriešené parkovanie, navrhované cyklotrasy a občianska vybavenosť namiesto už existujúcich a obývaných rodinných domov, aj takéto skvosty obsahuje vypracovaný územný plán zóny MATADOR v Petržalke. Prichádzam zo stretnutia petičného výboru s niektorými poslancami MZ mestskej časti Bratislava – Petržalka, ktorí sme o tému prejavili záujem a musím konštatovať, že po búrlivých mesiacoch riešenia parkovacej politiky nás čaká ďalší […]

Celý článok

Kradnutie v súlade so zákonom

🕔 21.10.2015

Parkovacia politika v Petržalke mala byť ambicióznym projektom, ktorý by po zaregulovaní parkovacích miest prilákal nových investorov pre tvorbu nových parkovacích možností a vytlačil zo zóny autá Nepetržalčanov, respektíve by boli spoplatnené výrazne väčšou sumou než rezidenti. Ako to už na Slovensku býva, nemohlo sa to zaobísť bez škandálu, tentoraz ihneď na začiatku celého procesu – výberom […]

Celý článok


Platba kartou zadarmo? Pozor, ono to tak nie je.

🕔 10.4.2015

Cenu tovaru na pultoch si vypočítame zjednodušene veľmi ľahko. Nákupná/výrobná cena + doprava na sklad + skladovanie + marža, v ktorej musia byť zahrnuté náklady na prevádzku, nájom, mzdy a aby ostalo čosi aj na samotný zisk a jeho zdanenie + 1 až 3 % prípadná platba kartou + 20% DPH. Každý obchodník, ktorý ponúka možnosť platiť kartou má […]

Celý článok