Vox bloguli: Ján Benčík

To najlepšie z blogov od Ján Benčík


Kotlebovi Maďari

🕔 18.1.2018

Je mimoriadne zvláštne keď slovenského nacionalistu podporujú príslušníci národnostnej menšiny. Naviac, ak sú z menšiny, ktorá bola donedávna jedným z hlavných terčov slovenských nacionalistov. A ešte zvláštnejšie je, ak jeden z nich je zároveň fanúšikom komunizmu a druhý priamej demokracie a maďarského šovinistického hnutia 64 žúp.

Celý článok

Pavol - kotlebovec a patologický antisemita.

🕔 17.1.2018

Je bývalý boxer, hasič a vyhadzovač a mimoriadne aktívny antisemita. Zaujal ma už dávnejšie nadprodukciou obskúrnych montáží. Už pohľad na ilustračný obrázok, nenechá nikoho na pochybách, že slová o Briššovej priam patologickej posadnutosti antisemitizmom, nie sú v jeho prípade vôbec prehnané.

Celý článok


Kotlebov Adrián z Nitry

🕔 16.1.2018

V roku 2012 mal na kandidátke ĽSNS, ktorá obsahovala 70 mien, poradové číslo 35. Kotlebovej strane je verný aj v súčasnosti. Z praxe vieme, že členovia ĽSNS o sebe hovoria, že nie sú historici, ale záujmy poniektorých naznačujú, že prinajmenšom určitá časť histórie im nie je celkom ľahostajná.

Celý článok

Vytie nehodných

🕔 4.1.2018

"Videl som najhoršie hlavy troch generácií zničené šialenstvom, v hlade po poctách hystericky obnažené..." Takto nejako by sa snáď dalo parafrázovať Ginsbergovo Vytie pri počúvaní brechotu a vytia nechutnej červeno - hnedej nacionalistickej svorky kvôli osobnostiam oceneným prezidentom republiky.

Celý článok


Kotlebov kandidát Ladislav z Ružinova

🕔 3.1.2018

Pán Ladislav je akýsi novodobý Jozef Mak, človek-milión Kotlebovej strany. Mnohí sa možno budú pýtať, prečo o ňom vôbec píšem. Nuž preto, že bez tisícov jemu podobných, by bol Kotleba politicky tam, kde bol v minulosti. Na periférii, s minimálnou podporou a minimálnymi šancami reálne ovplyvňovať životy nás ostatných.

Celý článok

Silvestrovský ŠtBenčík

🕔 31.12.2017

Vianoce, sviatky lásky, sú za nami. O láske sa hovorí, že vraj hory prenáša. Keď sa to hovorí, bude to asi pravda. Ale nenávisť, tá dokáže ešte viac. Neveríte? Presvedčím vás.

Celý článok


Kotlebov Suja a Sujov Kotleba

🕔 19.12.2017

O Miroslavovi Sujovi sa v poslednom čase popísalo kadečo. A hoci od volieb už uplynul nejaký ten piatok, jedna vec podľa mňa tak trochu zostala mimo pozornosti médií. Ide o to, že Miroslav Suja a jeho partia sa na predvolebných plagátoch nie veľmi priznávali k tomu za koho vlastne kandidujú.

Celý článok

Kotlebov snaživý akvarista

🕔 18.12.2017

Priateľ Marian Jaslovský vo svojom článku pre Aktuality, Sprostosti XXL, okrem iného napísal: "Lúzerský akvarista Tokušev, ktorý je taká nula, že nestojí ani za samostatný článok Janovi Benčíkovi..." Naozaj nemienim oponovať prvej časti Marianovej vety. Iba trochu poopravím druhú časť, ktorá po dnešku stratí platnosť. Domnievam sa, že z určitých dôvodov si blog predsa len zaslúži aj tento subalterný snaživec.

Celý článok


Nimródi od Rykynčíc

🕔 16.12.2017

Máme so synom spoločnú záľubu, radi chodíme do prírody. Inak tomu nie je ani keď sme v Honte. Pokiaľ to počasie dovolí, zájdeme cez víkend spolu na nejaké zaujímavé miesto. Tentoraz syn vybral arborétum Feľata, ktoré sa nachádza neďaleko Rykynčíc. Arborétum tam vzniklo pred viac ako 50 rokmi, v roku1956. Nneskôr tam bola aj bažantnica, ktorá už patrí minulosti. A veľmi podobne sa darí aj arborétu, ktoré očividne upadá

Celý článok

Výkvet Kotlebovej Ľudovej mládeže

🕔 6.12.2017

Bol raz jeden domček pod lesom neďaleko Čekoviec a ten spolu s pozemkami kúpili zo štátneho príspevku za voľby Kotlebovci. Nuž a v tom domčeku začali v lete ostrieľaní Kotlebovi harcovníci ideologicky podkúvať mladé ľudové mládežníčky a mladých ľudových mládežníkov.

Celý článok


Naozaj svätá Petra?

🕔 23.11.2017

Je absolventkou Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK, no nenastúpila do duchovnej služby v ECAV. Pracovala pre Slovenskú sporiteľňu. V súčasnosti je asistentkou poslankyne NR SR, Martiny Šimkovičovej. Na Facebooku vystupovala pod rôznymi menami. Vasilisa Premúdra, Baba Vanga, Svätá Petra. V súčasnosti tu vystupuje pod svojim menom, Petra Demková.

Celý článok

Kotlebov bývalý vojak

🕔 21.11.2017

Vladimír Kotora je bývalý vojak, ktorý v armáde dieru do sveta neurobil. Neviem či bol naozaj boxer, ale viem, že je plný hnevu, neovláda slovenský pravopis, zdieľa nacistické symboly a sporo odeté krásky, nenávidí muslimov, Židov, Afričanov a Rómov, fandí Kotlebovi a hrá to na drsňáka.

Celý článok


Mladé pušky a starí harcovníci z Kotlebovej Ľudovej mládeže

🕔 20.11.2017

Známy český spisovateľ Michal Viewegh napísal v roku 1994 román "Výchova dívek v Čechách." Keby niekto u nás v roku 2017 napísal román s názvom "Výchova náckov na Slovensku," ťažko by sme sa tomu mohli čudovať.

Celý článok

"Kresťan" Mazurek v Poľsku

🕔 16.11.2017

Podobne ako vlani, aj tento rok si Milan Mazurek zarečnil na pochode nacionalistov v Poľsku. Hoci jeho reč bola v porovnaní s tou jeho vlaňajšou ako cez kopírák, predsa len tu boli dva rozdiely. Keď sa vlani Mazurek zadúšal kresťanstvom, ešte nebolo všeobecne známe, že on kresťanom nie je. A čo sa týka druhého rozdielu, vlani ho do Poľska sprevádzali dve osoby, ktoré tento rok chýbali. Prečo? Dozviete sa v blogu.

Celý článok


Známy šarlatán "Bádateľ," ktorý žije v Londýne, šíri nebezpečné bludy, nemá rád Kisku a fandí Kotlebovi

🕔 14.11.2017

Poznajú ho mnohí, hoci jeho skutočná identita je utajená. Vyštudovaní lekári a medicínski odborníci si pri čítaní jeho článkov trhajú vlasy, obdivovatelia "alternatívnej medicíny" zdieľajú a šíria jeho bludy na sociálnych sieťach. A ten, ktorý si hovorí Damián Bádateľ, alebo Damián Kuzmovič, si spokojne mädlí dlane a zarába na šírení nezmyslov a predaji, v lepšom prípade neškodných, placebo produktov, ktoré sa tvária ako zázračný liek.

Celý článok

Ako Kotlebovci v alternatívnom vesmíre vyhrali voľby

🕔 9.11.2017

Výsledky volieb už pár dní poznáme všetci. A hoci čísla nepustia, názory na kto vlastne vyhral sa môžu rôzniť. Dá sa hovoriť o úspechu alebo neúspechu tej či onej strany, či nezávislých kandidátov. Ale to, ako interpretujú výsledky volieb členovia a voliči Kotlebovej strany, je možné naozaj iba v paralelnom vesmíre.

Celý článok


Fridrich Richard - nádejný Kotlebov ľudový mládežník

🕔 6.11.2017

Mladík s týmto germánsky znejúcim menom svojimi názormi skutočne zapadá do organizácie, ktorej predsedom je obdivovateľ Hitlera a výtržník spred bratislavskej Hlavnej stanice, Milan Mazurek a podpredsedom Andrej Medvecký, právoplatne odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu a stíhaný za ublíženie na zdraví s rasovým motívom.

Celý článok

Kotlebov kandidát - pec pre židou je OK

🕔 5.11.2017

O väčšine kandidátov Kotlebovej strany, už nikto aspoň priemerne vnímavý, nemá žiadne ilúzie. A človek by si myslel, že ho už nič neprekvapí. A predsa.

Celý článok


Gabriel z Petržalky - antivaxer, antisemita a popierač holokaustu

🕔 4.11.2017

Evidujem ho od roku 2013. Tak ako na mnohých iných, narazil som na neho v partii okolo Tibora Rostása a Slobodného vysielača.

Celý článok

Deň, keď sa šťastie ku Kotlebovcom obrátilo chrbtom

🕔 24.10.2017

Sú dni, keď ako sa hovorí, šťastie sadne aj na vola. A sú iné, keď sa obráti chrbtom. Niečo také sa stalo včera. Napred sa hrdinský záchranca otčiny pred islamistickým terorizmom, Mazurek, presvedčil o pravdivosti príslovia, že každý nebýva doma prorokom, a potom si Kotlebovci pokňučali pred zatvorenou sálou v hoteli Bratislava, kde sa strojili na veľkolepý míting.

Celý článok


Záhada strateného Kotlebovho kandidáta

🕔 23.10.2017

Podobne ako iné, dostal sa ku mne poster s niekoľkými kandidátmi Kotlebovej strany v Trenčianskom kraji. Presnejšie so štyrmi. Dvaja z nich mi boli dobre známi, druhých dvoch som nepoznal. Neskôr sa ale odniekiaľ vynoril takmer identický poster, na ktorom však bolo kandidátov päť. K štyrom už známym tváram z prvého posteru, pribudla piata. Ako vysvitlo, práve tento poster bol pôvodný. Dumal som, čo sa stalo? Záhadu, prečo zmizla jedna z tvárí, mi nakoniec pomohol vyriešiť Radovan Bránik.

Celý článok

Nechutný politický marketing či blasfémia?

🕔 22.10.2017

V reklame, vrátene tej politickej, sa fantázii medze nekladú. Ničím novým nie je ani prekračovanie písaných či nepísaných pravidiel vkusu, etiky a morálky. Ale to, čo sa podarilo v prípade kandidáta Kotlebovej strany, prekračuje hranice nielen dobrého vkusu, ale aj úcty ku kresťanskému náboženstvu.

Celý článok


Už se perou

🕔 20.10.2017

Kto? Nuž členovia strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Tej strany, ktorá podľa poslanca Milana Mazureka "vedie Slovensko k žiarivým zajtrajškom a lepšej budúcnosti."

Celý článok

Za zelenú, alebo hnedú Dúbravku?

🕔 17.10.2017

Po tom, ako bolo v tlači opakovane poukazované na to, kto všetko kandidoval za Kotlebovu stranu v parlamentných voľbách v roku 2016, či na rôzne excesy z minulosti či prítomnosti jej členov a podporovateľov, by človek nečakal, že sa na kandidátke do volieb v samosprávnych krajoch, objaví niekto ako Rastislav Rogel. Ale stalo sa.

Celý článok


Kotlebov výsluhový dôchodca

🕔 15.10.2017

Má vyšportovanú postavu a je špičkový parašutista. Donedávna bol zamestnancom ministerstva vnútra. Skončil presne tam, kam už dlhšie smeroval. Na kandidátke Kotlebovej strany, ako kandidát na poslanca vo voľbách do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Celý článok

Kotlebovi podfukári, historici a jazykovedci z Bardejova

🕔 29.9.2017

Bardejov je mesto s nádherným historickým námestím, goticko-renesančnou radnicou, gotickou bazilikou svätého Egídia a nedávno zreštaurovaným židovským suburbiom. Žije tu určite mnoho slušných a múdrych ľudí. A aj zopár takýchto.

Celý článok


Kotlebova vlakobrana v praxi

🕔 27.9.2017

Iba nedávno sa objavila na sociálnej sieti nová stránka Vlakové hliadky Kotleba-ĽSNS. Napriek tomu, že je tam doposiaľ iba pár príspevkov, prinajmenšom dva stoja za pozornosť.

Celý článok

Dve tváre pani majorky a judášsky groš

🕔 25.9.2017

Právo na názor má samozrejme každý. Ale ak niekto zložil vojenskú prísahu, je dôstojníkom armády Slovenskej republiky, ktorá má určitú doktrínu a záväzky, nemal by verejne šíriť myšlienky ktoré sú s tým v rozpore.

Celý článok


Ľavicový a pravicový extrémizmus na sociálnych sieťach

🕔 17.8.2017

Krajná ľavica a krajná pravica sa nachádzajú na najvzdialenejších okrajoch politického spektra, ale napriek tomu majú k sebe v mnohých ohľadoch až prekvapujúco blízko.

Celý článok

Nová krv a nádej Kotlebovej strany

🕔 14.7.2017

Má fotografie so zástavou Slovenskej pospolitosti, fotografuje sa s Kotlebom a ďalšími bossmi jeho strany. Zúčastňuje sa straníckych akcií a roznáša do schránok stranícku tlač. Chodí s Mazurekom hliadkovať do vlakov a strážiť cestujúcich pred údajným nebezpečím hroziacim zo strany opilcov či neprispôsobivých občanov.

Celý článok


Mazurekov kumpán z kotlebovských vlakových hliadok

🕔 11.7.2017

Rýchle aj terénne autá, alkohol, cigarety, drogy, zbrane, nacistické symboly, to všetko nájdete na facebookovom profile jedného z členov vlakových hliadok strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko.

Celý článok

Ako som bol členom ŠtB tri roky pred narodením

🕔 26.5.2017

Nedávno sa objavil mimoriadne nevydarený falzifikát preukazu člena štátnej bezpečnosti s menom a fotografiou, ktoré boli amatérsky upravené vo fotošope. Preukaz má dátum vystavenia 16.10.1945. Teda tri roky predtým, ako som sa narodil.

Celý článok


Zabudnuté Slovensko v Banskej Bystrici a nezabudnuteľný Rudolf s kamarátmi

🕔 24.5.2017

Včera bolo na námestí SNP v Banskej Bystrici, priamo pod oknami dočasne kotlebovcami obsadeného župného úradu, veľmi užitočné podujatie. Ľudia, ktorí prežili holokaust, hudobníci, herci, športovci aj občianski aktivisti a na záver prezident Andrej Kiska, tu v réžii novinára Andreja Bána a architekta Michala Karaka, povedali jasné nie hnednutiu Slovenska. Okrem súhlasného potlesku došlo iba k zanedbateľným prejavom nesúhlasu. Ale vzhľadom na ich hlavného protagonistu, bude práve to témou tohoto blogu.

Celý článok

Fanúšik histórie druhej svetovej vojny, alebo neonacista?

🕔 7.5.2017

Všimol som si ho už dávnejšie. Aj to, čo takmer výhradne zverejňuje na sociálnej sieti. Preto mám otázku položenú v nadpise pre seba už vyriešenú. Pokúsim sa za pomoci ukážok toho čo zdieľa, pomôcť nájsť odpoveď aj čitateľom tohoto blogu. Príliš veľký hlavolam to podľa mňa ale nie je.

Celý článok


Tisova tabuľa a "otec biskup Daniel"

🕔 1.5.2017

Nedávno v obci Hlboké nad Váhom odhalili pamätnú tabuľu prezidentovi vojnovej Slovenskej republiky, Jozefovi Tisovi. O udalosti informovali viaceré médiá. Niečo však možno zostalo nedopovedané.

Celý článok

Pozoruhodný myšlienkový svet Kotlebovho okresného predsedu

🕔 27.4.2017

Iniciatíva Zabudnuté Slovensko besedovala 16. februára 2017 s občanmi v Žiari nad Hronom. Diskutérom z publika číslo jedna bol nepochybne Rastislav Kysel, ktorý tu poodrhnul závoj zahaľujúci myšlienkové pochody nejedného člena a funkcionára Kotlebovej strany.

Celý článok


Akým právom označujete niekoho za fašistu?

🕔 24.4.2017

Na nedávnej besede Andreja Bána v Rimavskej Sobote padla aj takáto otázka. Predniesol ju zvýšeným hlasom jeden muž z publika. V podobe krátkeho videa na YouTube mala v komunite tých, ktorých sa otázka týka, veľký úspech. Pokúsme sa na ňu odpovedať.

Celý článok

Kotleba - ĽSNS, každý prostriedok dobrý?

🕔 6.4.2017

Je celkom prirodzené, že každá politická strana, ktorá sa uchádza o dôveru občanov sa ich snaží osloviť prezentáciou svojich názorov a aktivít. Sú však aj také, ktoré sa niektoré svoje názory snažia skôr skrývať a tváriť sa, že s nimi nemajú nič spoločné, hoci ich lídri len nedávno takéto názory verejne vyslovovali, no nikdy sa od nich nedištancovali. Takáto je aj Kotlebova strana.

Celý článok


Budúca pani učiteľka, Hitlerov Mein Kampf a Protokoly sionských mudrcov

🕔 3.4.2017

Nazýva ma chudáčikom, označuje ma za žida a vypisuje mi správy. Páči sa jej Hitlerov Mein Kampf a Protokoly sionských mudrcov považuje za seriózny zdroj informácií. Chváli sa, že ovláda pravopis a podporuje Kotlebu. Študuje na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského a pripravuje sa na dráhu učiteľky. Sebavedomie jej rozhodne nechýba. Skôr niečo iné.

Celý článok

Milan Mazurek, opora kresťanského piliera Kotlebovej strany?

🕔 27.3.2017

Na nedávnu besedu v ružomberskej synagóge zavítali aj štyria okresní predsedovia Kotlebovej strany. Jeden z nich v diskusnom príspevku uviedol, že program ich strany stojí na troch pilieroch. Kresťanskom, národnom a sociálnom. Pozrime sa akou významnou oporou kresťanského piliera je jedna z najviditeľnejších tvárí tejto strany.

Celý článok


Agenti, platení trollovia a užitoční idioti bojujúci na bojiskách hybridnej vojny

🕔 26.3.2017

O tom, že aj Slovensko je bojiskom hybridnej vojny, kde pod zástavou Kremľa viacmenej otvorene alebo skryto bojuje armáda platených, či iným spôsobom zaviazaných trollov a užitočných idiotov, niet pochýb. Nazrime spoločne na bojové pole a na neslávnych hrdinov, ktorí na ňom bojujú.

Celý článok

Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 1488

🕔 20.3.2017

19. marca uverejnila Kotlebova Ľudová strana Naše Slovensko na svojej stránke článok s názvom "14. marec – Deň slovenskej štátnosti sme oslávili veľkolepým podujatím spojeným s charitatívnou zbierkou." V článku o podujatí, ktoré pripravila pre svojich priaznivcov pochválila "doposiaľ jediného skutočného slovenského prezidenta ThDr. Jozefa Tisa," za ktorého sa konala omša v kostole svätej Alžbety a informovala o galavečere, ktorého sa zúčastnilo takmer 400 pozvaných hostí z domova aj zahraničia.

Celý článok


Pravda a lož v alternatívnom svete Tibora Rostása

🕔 26.2.2017

Ak sa objavia v jednom týždni na titulnej strane dvoch časopisov zmienky o tom istom človeku v úplne opačnom kontexte, je to na zamyslenie. Na svojej titulke týždenník o ekonomike a podnikaní Trend, zverejnil moju fotografiu s textom "Lovec fašistov - Ján Benčík, občiansky aktivista a bloger." Zem&Vek, ktorý sa predstavuje ako geopolitický a kultúrny mesačník a jeho šéfredaktor o ňom hovorí ako o "hlase svedomia obrovskej časti národa a platforme pre formovanie odporu," mal na titulnej strane text: "Ján Benčík kryje neonacistov a ohrozuje životy občanov."

Celý článok

Adrianina verejná blasfémia a reakcie jej obdivovateľov

🕔 18.2.2017

Včera vo včasných ranných hodinách zadržala špeciálna protiextrémistická jednotka v Ružomberku Adrianu Melekovú, alias Sheilu Szmerekovú. Video kde roztrhá, znesvätí, pomočí a zapáli korán zverejnila 16.12. 2016 na svojom facebookovom profile. Nakoľko v pozadí počas jej vulgárnej blasfemickej akcie bola slovenská zástava, ohrozila tým všetkých občanov Slovenska a urobila z našej krajiny a jej obyvateľov možný cieľ pre džihádistov.

Celý článok


Kotlebovci z Topoľčian

🕔 7.2.2017

Pánovi predsedovi okresnej organizácie strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko Topoľčany, Martinovi Andraškovi, bol venovaný samostatný blog. Pozrime sa spoločne na niekoľkých jeho spolustraníkov a krajanov

Celý článok

Kotlebov dorast z Dobšinej

🕔 5.2.2017

Smutné osudy niektorých mestečiek a dedín v Gemeri nahrávajú radikalizácii ich obyvateľov, najmä mladých ľudí. Pozrime sa spoločne na dvoch z nich.

Celý článok


Kotlebov primátor či nezávislý?

🕔 3.2.2017

S pánom, o ktorom tu bude reč sme sa už stretli. Zohral skôr epizódnu úlohu v jednom mojom blogu. Tentoraz vystúpi v hlavnej úlohe.

Celý článok

Slovenský zástupca v pozorovateľskej misii OBSE na východnej Ukrajine je jedna ruka so žoldákmi

🕔 2.2.2017

Podľa Wikipédie je cieľom Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe podpora a rozvoj demokratickej spoločnosti rešpektujúcej ľudské práva a základné slobody, prevencia lokálnych konfliktov, obnova stability a mieru vo vojnových oblastiach a presadzovanie kolektívnej bezpečnosti. Slovenská republika je aktívnym účastníckym štátom tejto organizácie. Podľa záznamu Ministerstva zahraničia zo 14.4.2015 v Osobitnej pozorovacej misii OBSE na Ukrajine pôsobí 7 slovenských občanov a jeden slovenský občan pôsobí v Pozorovateľskej misii na ruskej strane hraničných priechodov s Ukrajinou Gukovo a Doneck. Jedným z týchto pozorovateľov je Martin Gutten. Pozrime sa ako tento dôstojník Armády SR napĺňa v praxi ciele OBSE a ako reprezentuje našu krajinu.

Celý článok


Známy advokát školí kotlebovcov na krajskom sneme v Prešove

🕔 31.1.2017

Milan Mazurek zverejnil na svojej stránke niekoľko videí vystúpení činovníkov strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko na krajskom sneme v Prešove. Vo vystúpení samotného Mazureka už tradične zvíťazili decibely nad akýmkoľvek náznakom myšlienky. Bývalý vysokoškolský pedagóg Surmánek, krajský predseda ĽSNS z Košíc, unudil aj samotných účastníkov snemu z papiera čítanou monotónnou litániou a okresný predseda z Vranova, Jozef Mihalčin, opakovane hovoril o tom, čo bude treba robiť, keď sa ĽSNS dostane k moci. Najviac však účastníkov, aj mňa, zaujal právnik Ján Garaj.

Celý článok

Kotlebov okresný predseda z Topoľčian

🕔 27.1.2017

Martin Andraško je okresný predseda strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko v Topoľčanoch. Najviac ma zaujal najmä občasným agresívnym a vulgárnym slovníkom, ktorý používa pri oslovovaní svojich priateľov na Facebooku. Niečo to totiž o ňom prezrádza.

Celý článok


Slovenskí žoldnieri na Ukrajine, ich usilovní pomocníci a naše slovenské Kocúrkovo

🕔 23.1.2017

V pondelok 9. januára publikoval Miroslav Kern v Denníku N článok s názvom "Štát si nevšíma slovenských žoldnierov." Dozvedeli sme sa z neho, že prokuratúra ani polícia napriek tomu, že už rok je účasť na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu, podľa prijatého zákona trestná, doposiaľ nikoho neobvinili a dokonca takýto trestný čin údajne ani nezaznamenali. Preto som sa rozhodol našim orgánom pomôcť.

Celý článok

Kotlebov obecný poslanec v putách

🕔 19.1.2017

V noci zo 14. na 15 januára vystrájal v jednom z nočných podnikov na Dolnej ulici v Banskej Bystrici mladý muž. Rozbíjal poháre a ohrozoval personál podniku. Vieme, že takéto veci sa nevybúreným mladým mužom potúženým alkoholom u nás, bohužiaľ, stávajú častejšie ako je zdravé. Tento sa však od bežných opilcov líšil jednou vecou - mal pri sebe pištoľ. Privolaná policajná hliadka ho rýchlo spacifikovala a výtržník skončil v putách

Celý článok


Hanbí sa kotlebovský poslanec a antisemita Mizík za svoje názory?

🕔 13.1.2017

Kádrovanie osobností ocenených prezidentom republiky poslancom strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Stanislavom Mizíkom podľa pôvodu, vyvolalo oprávnené rozhorčenie verejnosti. ĽSNS odmietla na jeho výroky reagovať s odôvodnením, že ide o súkromný názor zverejnený na stránke, za ktorú nenesie zodpovednosť. Jeho statusom sa bude podľa vyjadrenia jej hovorkyne, zaoberať Generálna prokuratúra na základe podnetov od občanov.

Celý článok

Smutný koniec Rostásovho trolla

🕔 12.1.2017

Poznáte to notoricky známe, "Kde udělali soudruzi z NDR chybu?" V tomto prípade ju urobil sám veľký guru konšpirátorskej scény, Tibor Rostás. S takou dychtivosťou uverejnil na svojom profile screenshot môjho statusu, že prehliadol jednu drobnosť. Akú, dozviete sa v blogu.

Celý článok


Mazurek - Magát: súboj gigantov

🕔 11.1.2017

Keď Magát natočí video s názvom "Prečo médiám nehrám do kariet," v ktorom po celý čas nadáva na článok, ktorý bol údajne v "sionistickom" plátku SME, hoci v skutočnosti bol uverejnený v Pravde a medzi rečou spomenie aj vás ako spodinu, oplatí sa nazrieť do komentárov pod videom. To, aké perličky na dne tam možno nájsť, bude obsahom tohoto blogu.

Celý článok

Člen výboru pre ľudské práva Milan Mazurek sa fotí s vrahom

🕔 10.1.2017

S kým? S Vlastimilom Pechancom, českým rasistom a neonacistom, ktorý bol odsúdený za vraždu Róma s rasovým motívom na 17 rokov väzenia a už predtým bol súdne trestaný za výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Nebol však jediným z tejto branže s kým sa Mazurek v nedávnej dobe stretol. Ale o tom už viac v blogu.

Celý článok


Rišo, Kotlebov tanečník

🕔 8.1.2017

Je všeobecne známe, že Mariána Kotlebu už v kolíske pobozkali múzy Thaleia, Melpomené a Terpsichoré, vďaka čomu je excelentným odborníkom v oblasti divadelníctva a všetkých druhov umeleckého tanca. Konečne, dokázal to už priamo v praxi, keď uchránil účastníkov divadelného predstavenia pred odpornými vulgarizmami a rovnako sa snažil uchrániť skutočných milovníkov tanca, pred dekadentnou, priam pornografickou produkciou pseudoumelcov. Preto veríme, že nielen čitateľov, ale aj samotného znalca umenia, výrazne obohatia choreografie, ktoré predvedú jeho fanúšikovia na čele s všeobecne nadaným Rišom.

Celý článok

Kamarát Kotlebovcov, Vladimír Vlajka von Zwittau

🕔 5.1.2017

Ide o Vlastimila Pechanca, recidivistu, odsúdeného na 17 rokov väzenia za vraždu s rasovým motívom, ktorý bol už predtým potrestaný súdom za výtržníctvo a ťažké ublíženie na zdraví. Hoci v prípade vraždy Róma Otu Absolona, údajne existujú pochybnosti, či tým kto ho pobodal nožom bol Pechanec, je nesporné, že bol jedným z troch extrémistov, ktorí ho napadli s rasovým motívom a za vraždu bol právoplatne odsúdený.

Celý článok


Kto je tu hyena, pán Boris Kollár?

🕔 3.1.2017

25. decembra spadlo do Čierneho mora ruské vojenské lietadlo smerujúce do Sýrie. Všetkých 92 osôb, ktoré boli na jeho palube, zahynulo. 8 členov posádky, 9 novinárov, 8 vojakov, lekárka z charitatívnej organizácie, 2 ďalšie osoby a 64 členov vojenského súboru Alexandrovci. Tragická udalosť, akých je, bohužiaľ, stále akosi priveľa. Jedno dievča o tom napísalo na svojom Facebookovom profile status určený jej priateľom. Unáhlený, nešťastný, prestrelený, cynický, hodný prinajmenšom začudovaného pokrútenia hlavou, či odsúdenia. Niekto jej status skopíroval a posunul ho ďalej. A tým to začalo

Celý článok

Silvestrovské roštášoviny

🕔 30.12.2016

Možno pobaví, možno nie. Ale myslím si, že za pokus to stojí. Zamyslenia, statusy a komentáre majstra a koláže na tému tejto vzácnej a skromnej osoby. Pekne premiešané v silvestrovskom guláši, kde je niekdy ťažké uhádnuť čo je autentický výrok a čo paródia.

Celý článok


Kotlebovský admin od štiavnického Nácka

🕔 29.12.2016

Naposledy som zverejnil blog o okresnom predsedovi Kotlebovej strany pre Banskú Šiavnicu a stránke ĽSNS Banská Štiavnica. Zakrátko sa k funkcii administrátora stránky v komentári na N-ku prihlásil Martin Matúš B., čo nevidieť však svoj komentár zmazal. Následne stránka zmizla a s ňou aj jeho profil na Facebooku. Rovnako zmizol aj jeho ďalší profil, Matúš Štiavnický.

Celý článok

Kotlebov podnikavý okresný traktorista

🕔 26.12.2016

Tento blog bude trochu iný ako ostatné. Nečerpám v ňom z profilu na Facebooku. Teda aspoň nie v jeho prvej časti. Dotyčný profil buď nemá, alebo ho má bez fotografií a uzavretý. Rôzne veci sa však dajú nájsť aj inde. A nie sú celkom nezaujímavé. V druhej časti sa však na Facebook spolu pozrieme a garantujem, že to bude stáť zato. Stránka Ľudová strana Naše Slovensko - Banská Štiavnica naozaj nie je nejaká tuctová fanpage.

Celý článok


Kotlebovský diskutér z Prešova

🕔 22.12.2016

Minulú sobotu ma Kolégium evanjelickej inteligencie východného Sovenska pozvalo na na otvorenú diskusiu s názvom "O hraniciach slobody a rastúcom extrémizme." Diskusia bola v nádhernom priestore, historickej dvorany Evanjelického kolégia v Prešove. Organickou súčasťou podujatia bola prezentácia knihy známeho aktivistu, fotografa a publicistu, Ľuba Bechného. Nakoľko diskusia bola otvorená, pozvaný bol každý záujemca, ktorého téma nárastu extrémizmu nejakým spôsobom oslovuje.

Celý článok

Dal to „na Roštáša.“

🕔 16.12.2016

Z kocúrej hlavy potom vyvaľ špik a pridaj penu z tlamy besnej suky; nech je to kocúr, chorý na zrádnik a suka prašivá zvonka i zdnuky. A z mula čo má kach, šliam ťahaj, chrchľov chrky fajnovo strihaj, kúšťok na kúšťok; to všetko podlej hnilou vodou stôk, kde vládne potkan, mlok a žabie škraty. A v sóse týchto všetkých lahôdok škvar klebetníkov jazyk jedovatý. A prepasíruj tento žaratok, ak nemáš slušných cedíl dostatok, cez pudlo starých zaondených gatí. Lež ešte predtým v hnoji prasiatok škvar klebetníkov jazyk jedovatý. François Villon, Balada o jazykoch klebetníkov

Celý článok


Kotlebove kukúča

🕔 11.12.2016

Je to všeobecne známe. Pre kukučky je typický hniezdny parazitizmus. Hniezda si nestavajú a kladú svoje vajíčka do hniezd iných spevavcov. Tie vajíčka vysedia spolu so svojimi a obetavo kukučie mláďa aj kŕmia. Keď malé kukúča podrastie, neraz využije svoju fyzickú prevahu a podstatne menších "súrodencov" jednoducho z hniezda vyhodí. Tak sa mu totiž ujde viac potravy.

Celý článok

Kotlebovská dievčina

🕔 8.12.2016

Po legionárovi s výcvikom zabijaka a agresívnym slovníkom psychopata, ponúkam ako kontrapunkt mladú dievčinu. Hoci prinajmenšom v jednom prípade ani ona príliš nezaostala za ním používaným slovníkom. Napriek tomu urobím prvýkrát výnimku. Neobjaví sa tu jej meno, ani tvár. Má ešte život pred sebou a nechcem byť tým, na koho by niekto mohol zvaľovať vinu za čokoľvek negatívne čo by ju v budúcnosti mohlo postihnúť. Hoci osobne sa domnievam, že nič horšie ako spoločnosť, v ktorej si našla svoje miesto, ju už v živote postihnúť nemôže.

Celý článok


Legionár a jeho posolstvá

🕔 28.11.2016

Narazil som na neho už dávno. Volá sa Dalibor Kohár a pochádza z Tvrdošína. Bývalý seržant Francúzskej cudzineckej légie. Žije striedavo v Habovke na Slovensku a v Avignone vo Francúzsku. Po mojom blogu o žoldnieroch bojujúcich na Ukrajine zháňal o mne informácie. Kandidoval za marginálnu straničku. Vyzýva národ do zbrane. Vyhráža sa smrťou prezidentovi, premiérovi, poslancom, mimovládkam aj policajtom. Organizuje cvičenia paramilitantných skupín. Najnovšie sa vyhráža aj mne. Evidentne je psychicky labilný a potenciálne nebezpečný.

Celý článok

Kotlebov fanúšik Jakub 14/88

🕔 26.11.2016

Tento blog bude krátky. A bude o niekom, na koho som narazil iba náhodou. Na jeho profile toho verejne k videniu veľa nie je. Ale myslím, že aj to stačí.

Celý článok


Moji gratulanti

🕔 24.11.2016

Nie že by som to nebol očakával. Varoval som pred tým aj vo svojom ďakovnom príhovore počas odovzdávania ceny Biela vrana. Napriek tomu ma nefalšovaná zloba a brutalita útokov trochu zaskočila. Konečne, posúďte sami.

Celý článok

Kotlebov Janko Dlhovlások

🕔 12.11.2016

Nájsť medzi vyholenými kotlebovskými hlavami jednu s poriadne dlhým vlasovým porastom je rovnako prekvapujúce ako stretnúť na pravé poludnie v rovníkovej Afrike Eskimáka v tradičnom odeve z tulenej kože. A napriek tomu som jedného takého našiel. Robí na stavbách a je to hrdý Slovan.

Celý článok


Kotlebova fraštácka okresná teta z Pustakerti

🕔 21.10.2016

Doposiaľ sme pri potulkách svetom Mariana Kotlebu a jeho družiny, napodiv nepredstavili žiadnu ženu. Až mi to začína pripadať ako diskriminácia. Tak, aby sme skóre aspoň trochu vyrovnali, zoznámime sa ako s prvou, s okresnou predsedníčkou z okresu Hlohovec. Pani Jana je zrejme dobrá matka, milujúca a nežná stará mama a akurátna gazdiná. Nás však skôr zaujíma jej politické pôsobenie a jej názory. A práve tie budú predmetom nášho záujmu v tomto blogu.

Celý článok

Kotlebov okresný chasník ze Záhorá

🕔 15.10.2016

Rozprávanie o tom, ako sa človiečik - milión, jeden z poloanonymnej masy futbalových hooligans, stal okresným predsedom v niekdajšom slobodnom kráľovskom meste Skalica, v krásnej krajinke, zvanej Slovensko.

Celý článok


Kotlebov El Segundo z Nitry

🕔 11.10.2016

Každý kto videl nejaký western, ktorý sa odohrával v blízkosti mexických hraníc vie, že nejeden miestny Calvera mal spravidla vo svojej partičke chlapíka, ktorého volali El Segundo. Bol to jeho dôverník, nohsled, zástupca a hlavný vykonávateľ jeho rozkazov. Rovnako tak má svojho zástupcu, či jedného zo zástupcov vo svojej partaji, aj Marián Kotleba. Je ním Ing. Milan Uhrík, PhD., riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, podpredseda strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko a poslanec NR SR.

Celý článok

Kotlebov Edko z Malého Ríma

🕔 4.10.2016

Od doby keď pán župan Kotleba prerušil divadelné predstavenie Kováči v podaní Divadelného súboru Jána Chalupku z Brezna, vieme, že je mimoriadne citlivý na vulgarizmy. Ako dôvod predčasného ukončenia uviedol vtedy Kotlebov úrad „krajne expresívne výrazy“ ako „nakopať riť“, „rozbiť papuľu“, alebo „ku**a“. Z tohoto dôvodu mi je pána župana už vopred úprimne ľúto. Veď čo si len neborák počne, keď zistí akého má nového člena vo svojej partaji. Ten má veru "expresívne výrazy" vždy naporúdzi a ani chvíľku neváha aby ich použil.

Celý článok


Kandelábre nebudeme používať iba na osvetlenie ulíc

🕔 28.9.2016

Zatiaľ čo Marián Kotleba a jeho zelenootričkované stádočko sa kravate vyhýbajú ako čert krížu, pričom samotný vodca ju nemal ani na vlastnej svadbe a jeho paladíni ani na pohrebe spolustraníka, kde účinkovali ako bizarný komparz v oblekoch a straníckymi fangličkami, predseda Slovenského hnutia obrody, Róbert Švec, sa na verejnosti objavuje zásadne iba s kravatou. Nenechajte sa však pomýliť, jeho slová použité v nadpise svedčia o tom, že hoci obal je rôzny, obsah je prakticky totožný.

Celý článok

Kotlebov "gentleman" z Humenného

🕔 26.7.2016

Zdeněk Hošek je okresným predsedom strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko v Humennom a je na funkciu aj na seba očividne patrične hrdý. Posúďte sami, či má na svoju hrdosť vzhľadom na svoje názory, správanie, vedomosti a obvyklý slovník reálny dôvod.

Celý článok


Kotlebov Kiko z Medzilaboriec

🕔 7.7.2016

Je tu leto, tak sa žiada niečo ľahšie. Určite ste niekedy počuli príslovie "Kde nič nie je, tam ani čert neberie." V prípade Kotlebu to ale neplatí. Lebo ten evidentne berie aj tam. Len to zavše dopadne tak ako s Kikom z Medzilaboriec.

Celý článok

Kotlebovský katolicizmus

🕔 15.6.2016

Na úvod chcem zdôrazniť, že netrpím žiadnou fóbiou voči katolíckej cirkvi a viem, že väčšina jej duchovných a veriacich nemá s kotlebovským videním sveta nič spoločné. Žiaľ, nájdu sa aj takí, ktorým je blízke. A práve o tých bude reč v tomto blogu.

Celý článok


Kotlebovský expolicajt z Nitry

🕔 13.6.2016

Milana Novotného som zaregistroval začiatkom roka 2013 v pestrej množine ľudkov priťahovaných falošným svetlom majákov Rostásovho Mlčania a Lichtnerovho Slobodného vysielača. Zaujalo ma aké bludy je schopný zdieľať či šíriť a pritom sa bez akýchkoľvek zábran zmieniť o tom, že je policajt.

Celý článok

Kotlebov užitočný … maskot

🕔 26.5.2016

Marek Baláž je Róm, ale vo svojich statusoch, komentároch či videách o sebe zvyčajne hovorí, že je Cigán. Či sa cíti byť Róm, alebo Cigán je jeho vec. Horšie je, že sa vytrvalo prezentuje ako sektársky náboženský fanatik, antisemita, xenofób a odporca parlamentnej liberálnej demokracie. A najhoršie je to, že svojou účasťou na podujatiach extrémistov ich svojim spôsobom legitimizuje a poskytuje im alibi.

Celý článok


Kotlebov manekýn z Oravy

🕔 25.5.2016

Andrej Medvecký, bývalý hodnostár Slovenskej pospolitosti a krajský predseda strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko v Žilinskom kraji, ktorý mal na kandidátke číslo 9, nie je verejnosti určite neznámy. Zviditeľnil sa najmä po voľbách, keď vyšlo najavo, že bol podmienečne odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu a je spolu s príbuzným Jozefom, súdne stíhaný pre ublíženie na zdraví s možným rasovým motívom.

Celý článok

Slovenské hnutie obrody a jeho predstavy o obrode národa

🕔 23.5.2016

Predsedom Slovenského hnutia obrody je Robert Švec a podpredsedom Pavol Privalinec. Pre hnutie je typická výrazná náklonnosť k vojnovej Slovenskej republike a osobe jej prezidenta Jozefa Tisa. Podľa blogera Radovana Bránika ho "na rozdiel od hlučnej väčšiny charakterizuje kultivované vystupovanie" a je to podľa neho "najvýznamnejší slovenský subjekt združujúci radikálne a národne orientovaných intelektuálov." Pokúsme sa pozrieť bližšie, ako sa "hnutie intelektuálov" dlhodobo prezentuje na svojej facebookovej stránke.

Celý článok


Tibor Rostás žiada prezidenta o rozhovor pre Zem&Vek

🕔 21.5.2016

Získať pre svoje médium rozhovor s prezidentom, môže byť legitímnym snom každého šéfredaktora. Dokonca aj šéfredaktora konšpiračného mesačníka. No ak ten šéfredaktor má na prezidenta, eufemisticky povedané, trochu zvláštne názory, začína to trochu zaváňať.

Celý článok

Kotlebov centurion z Laugaricia

🕔 20.5.2016

Naposledy sme sa venovali novému poslancovi strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko z Brezna. Teraz sa pozrieme pod hrad Matúša Čáka, do voľakedajšieho Laugaricia, kde je na hradnom brale slávny nápis z obdobia Markomanských vojen, ktoré viedol cisár a filozof Marcus Aurelius proti Germánom. Na prelome rokov 178 - 179 tu prezimovali oddiely II. pomocnej légie vedené legátom Marcom Valeriom Maximianom. Ten sa neskôr stal miestodržiteľom v rímskej provincii Numidia, kde sa v Zane ležiacej v dnešnom Alžírsku, našiel podstavec jeho sochy s votívnym nápisom. Nemyslím, že terajší Kotlebov "miestodržiteľ" sa niekedy dočká sochy. A zrejme ani jeho meno nebudú nikdy tesať do kameňa. Ale trochu pozornosti si napriek tomu zaslúži.

Celý článok


Kotlebov nový poslanec

🕔 15.5.2016

Zosnulého poslanca Ondreja Bindera, ktorý tragicky zahynul v piatok 13. mája za volantom svojho auta v pomerne mladom veku, nahradí Ján Mora, referent na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja, predseda Banskobystrického krajského klubu strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko a člen predsedníctva strany. Pokúsme sa zistiť čím obohatí náš najvyšší zákonodarný zbor nový pán poslanec, ktorý do volebnej kampane vstúpil s heslom "Rovnaký meter pre bielych aj pre Cigánov!".

Celý článok

Len tak letom, Kotlebovým svetom

🕔 10.5.2016

Facebookové profily Milana Mazureka, Petra Krupu aj ĽSNS Bardejov sa odobrali do večnosti. Zo stránok Františka Lipku, Rastislava Čecha a ďalších toho hodne zmizlo. Ale niečo predsa zostalo. A na to sa teraz spolu pozrieme. Len tak, letmo a z každého rožku trošku.

Celý článok


Stránka “Ľudová strana Naše Slovensko-Bardejov” a jej špécie

🕔 29.4.2016

Pri vyslovení názvu mesta Bardejov si človek zvyčajne vybaví nádherné Radničné námestie obklopené starými meštianskymi domami, majestátnu, pôvodne gotickú baziliku sv. Egídia a goticko - renesančnú Mestskú radnicu. Niekomu sa možno v súvislosti s Bardejovom vynorí v mysli meno Leonarda Stöckela, absolventa univerzity vo Wittenbergu, žiaka Martina Luthera a Filipa Melanchtona, humanistického spisovateľa, teológa a rektora bardejovskej mestskej školy, ktorého meno nesie tunajšie Gymnázium. Zdá sa, že nič nemôže byť vzdialenejšie Stöckelovmu odkazu, ako to, čo nám ponúka stránka Ľudová strana Naše Slovensko-Bardejov.

Celý článok

Kotlebov nenápadný jáger

🕔 27.4.2016

V ľudových predstavách splýva horár, jáger či lesník s predstavou zdatného mladého červenolíceho, alebo bodrého staršieho bradatého chlapíka, ktorý má rád les, ženy, svoju flintu, verného poľovníckeho psa a nejaký ten trúnok. Ten o ktorého tu ide je mladý, zdatný a les, prírodu, svoju flintu a psíka má zrejme úprimne rád. Okrem toho má však rád aj niečo iné. Konečne, posúďte sami.

Celý článok


Chudáčik Miňo Mazurek

🕔 19.4.2016

Otázka: Mazurek sa napríklad okrem iného preslávil aj svojimi prehláseniami na Facebooku o Hitlerovi či spochybňovaní holokaustu. Takže tvrdíte, že to nebol Mazurekov profil? Ing. Milan Uhrík, PhD., riaditeľ Úradu BBSK, poslanec NR SR: To neviem, ale on tvrdí, že to jeho profil nebol. Ja to potvrdiť a ani vyvrátiť naozaj neviem. (Parlamentné listy 16.4.2016)

Celý článok

Kotlebov okresný adlátus a jeho perly ducha

🕔 17.4.2016

Zatiaľ čo viacerí novopečení poslanci a prominentní členovia Kotlebovej strany si rušia, mažú či zatvárajú profily a ďalší upravujú súkromie donedávna verejných statusov, zdá sa, že na východ buď inštrukcie nedorazili, alebo sa František Lipka zaťal a naďalej smelo ponúka svoje názory širokému okruhu používateľov sociálnej siete.

Celý článok


Ako sa Kotlebov župný odborník na dopravu primátorom nestal

🕔 12.4.2016

Po tom, ako dlhoročnej svojráznej primátorke Zlatých Moraviec, po mnohých peripetiách zanikol súdnym rozhodnutím mandát, uprázdnilo sa v tomto neveľkom mestečku primátorské kreslo. Jedným z tých, ktorí oň prejavili záujem bol aj Štefan Jurík, ktorého Marián Kotleba, predseda ĽSNS, po svojom nástupe na čelo Banskobystrického samosprávneho kraja, zamestnal na župnom úrade ako odborného referenta pre dopravu.

Celý článok

Zavreli papagája, čo bude s gazdom?

🕔 7.4.2016

Je všeobecne známe, že papagáje, dokážu perfektne imitovať ľudskú reč. Zapamätajú si nielen jednotlivé slová, ale aj kratšie vety. Závisí len od majiteľa, aké slová ich naučí. Môžu byť milé, zábavné, vulgárne aj právne postihnuteľné. Ale nech už papagáj po svojom majiteľovi opakuje akékoľvek slová či vety, nepočul som, že by skončil v base. Zdá sa, že u nás k tomu napriek všetkému, došlo.

Celý článok


Guľka pre blogera

🕔 5.4.2016

Keď píšete o ľuďoch, ktorí šíria na sociálnych sieťach konšpiračné teórie, propagujú medicínskych šarlatánov a antivaxerské bludy, na negatívne reakcie musíte byť pripravení. Ak zverejníte údaje o tých, ktorí šíria nenávisť k demokratickým inštitúciám, parlamentnej demokracii, našim spojencom a z naivity, zaslepenosti, vypočítavosti, alebo v cudzom žolde produkujú či zdieľajú zlovoľné hoaxy a dezinformácie, sú reakcie ešte ostrejšie. A ak šliapnete na kurie oko neonacistom či chlapíkom, ktorí sa vybrali na územie susedného štátu v cudzom žolde zabíjať jeho obyvateľov, môže to byť aj reálne nebezpečné.

Celý článok

Útlocitný pán župan Kotleba

🕔 31.3.2016

Od dávnych čias všetci tyrani, bigotní náboženskí vodcovia, diktátori a totalitné režimy potláčali názory a zakazovali diela a produkciu tých, ktorí im boli tŕňom v oku. Savonarola, inkvizícia, Koniáš, Stalin, Hitler, Mao Ce-tung, Fidel, Kimovia, Daíš, každý z nich priložil polienko, a nejeden aj poriadne poleno. Pálili sa obrazy, knihy, rozbíjali sochy, vyhadzovali do vzduchu monumenty. Zakazovali sa výstavy "dekadentného" umenia, divadelné predstavenia, úpadková černošská a skazená západná hudba, strihali sa dlhšie vlasy. Všetko samozrejme v záujme čistoty náboženstva, rasy, národa, socialistickej či tradičnej národnej morálky.

Celý článok


Mazurek – Kotlebov danajský dar výboru pre ľudské práva

🕔 26.3.2016

Najvýraznejším členom ľudsko-právneho výboru by mal byť zároveň i najmladší poslanec Milan Mazurek z Ľudovej strany Naše Slovensko. Jeho statusy na sociálnej sieti o tom, že holokaust počas II. svetovej vojny bol iba rozprávkou, preveruje polícia. Aktuality.sk

Celý článok

Kotlebov mlčanlivý pištoľník a jeho názory

🕔 22.3.2016

Správa z dnešnej tlače“ „Poslanec ĽSNS Peter Krupa prišiel do parlamentu s pištoľou. Nešlo o plynovú zbraň ani atrapu, ale o pištoľ na ostré náboje.“ Miro Kern, Denník N

Celý článok


Kotlebov volič z Walhaly

🕔 14.3.2016

Nejde o sieň slávy, v ktorej podľa starogermánskych bájí odpočívajú hrdinovia zabití v boji a žijú tu a hodujú spolu s Odinom a Valkýrami. Tá slávna sieň sa konečne volala Valhalla. Tu ide o známy nitriansky klub, ktorého členovia dvakrát surovo zbili majiteľa a návštevníkov neďalekého podniku Mariatchi.

Celý článok

Budeme opäť ruskou guberniou?

🕔 4.3.2016

Moja nebohá mama prežila vojnové obdobie v Bratislave. Zažila bombardovanie, ostreľovanie ulíc z lietadiel, úteky do krytu, blízky dopad bomby, ktorý rozochvel celú stavbu aj srdcia ustrašených ľudí. Keďže Tisov režim jej k srdcu neprirástol, osloboditeľov vítala s úprimnou radosťou. Rýchlo však prišla nielen o dvoje hodiniek, ale aj o ilúzie. To keď jej ruský osloboditeľ, ktorému s priateľkou s nadšením ďakovali a naivne vyjadrili nádej, že konečne budú opäť slobodne žiť, bez obalu povedal „Budete našou guberniou.“

Celý článok


Ako je to s údajnou nezávislosťou Tibora Rostása

🕔 22.2.2016

Snáď každý, kto niekedy prišiel nejakým spôsobom do styku s Rostásom, vie, že základom jeho imidžu je jeho údajná nezávislosť a láska k pravde. Veď práve „zatajované pravdy“ sú artiklom, ktorý mimoriadne úspešne ponúka a predáva slovenskej verejnosti. Ďalším komponentom svätožiary, ktorú okolo neho vidia jeho obdivovatelia, je jeho odsudzovanie zapredaných mainstreamových médií a mimovládnych organizácií, ktoré podľa neho pracujú v cudzom žolde a berú peniaze od Ameriky, západu či Sorosa.

Celý článok

O pani Sršňovej, ktorá žaluje druhých za svoje vlastné názory

🕔 10.2.2016

Dana Sršňová v roku 2014 v rámci volebnej kampane: "Pomôcť čo len jednému človeku má zmysel." Dana Sršňová v roku 2016 na adresu štrajkujúcich učiteľov: "Štrajkuje 2,67 % škôl. Keď sa im nepáči, môžu ísť. Začiatok optimalizácie školstva."

Celý článok


Nepokojní „Pokojní bojovníci“ a samozvaný „ambasádor Novorossije“.

🕔 8.2.2016

Existuje taká zvláštna skupinka ľudí. Chodia si už pár rokov pravidelne „brať späť svoju krajinu“, od minulého roku protestovať proti NATO, mávať heslami chváliacimi ríšu kremeľského vládcu, sem - tam pochodovať s hnedými radikálmi za "samostatné Slovensko", či proti imaginárnemu ohrozeniu Slovenska imigrantmi a inokedy s nadšením nasledovať červených súdruhov pod zástavami neexistujúcej ríše.

Celý článok

Z hľadiska zákona aj vyššieho princípu mravného!

🕔 4.2.2016

"Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem!" Myslím, že každému, kto videl film „Vyšší princíp“, utkvela táto veta hlboko v pamäti. Vyslovil ju stredoškolský profesor Málek, ktorý po atentáte na Heydricha odmietol súhlasiť s popravou nevinných študentov z jeho triedy.

Celý článok


Evolúcia, alebo ako Magát guráž stratil.

🕔 29.1.2016

Zatiaľ čo inokedy vodca akčnej skupiny VZDOR Kysuce bez zábran zverejňuje na sociálnej sieti svoje názory, tentoraz výnimočne cúvol. Či ide o autocenzúru po náhlej strate guráže, alebo prišiel pokyn zo sídla župy, nevedno. Výsledok je však zaujímavý.

Celý článok

Ľuboš Blaha, Fidel, Che a Sirény

🕔 13.1.2016

Sirény boli podľa gréckej mytológie bytosti s vtáčím telom a ženskou hlavou. Žili na pustom skalnatom ostrove a lákali náhodných moreplavcov krásnym spevom, ktorému nedokázal nikto odolať. Následne obetiam, ktoré prilákali na svoj ostrov, vysali krv.

Celý článok


Otto Brixi: “Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj!”

🕔 9.1.2016

Keby si bol mlčal, boli by ťa naďalej pokladali za filozofa, povedal filozof a teológ Anicius Manlius Severinus Boethius, ktorý sa narodil v Ríme ako syn konzula a slúžil ako vládny úradník na ostrogótskom kráľovskom dvore. Zdá sa, že svojho receptu sa sám nedržal, lebo ostrogótsky kráľ Teodorich Veľký ho dal popraviť kvôli podozreniu zo sprisahania.

Celý článok

Mario z Donecka píše prezidentovi

🕔 6.1.2016

Záporožci kedysi písali list tureckému sultánovi. Mário napísal slovenskému prezidentovi. Zdanlivo podobne junácky odvážne. Ale iba zdanlivo. Záporožci sa chlapsky a bujaro chvastali, Mário iba úboho klamal.

Celý článok


Lúzri ako žoldáci na Ukrajine. Potocký, Reitman, Roháč.

🕔 17.12.2015

V druhej časti predstavíme typy podobné Branickému. Ľudí, ktorí sa hrajú na hrdinov a pritom utekajú pred zodpovednosťou, vlastnými záväzkami a vlastnými zlyhaniami. Tragické je, že za ich zbabelosť a životné prehry môžu zaplatiť ľudia, ktorí iba bránia celistvosť svojej krajiny.

Celý článok

Kto zo Slovenska bojuje ako žoldnier na Ukrajine? V prvej časti Sojka a Branický

🕔 14.12.2015

Už dva roky Európa upiera svoj pohľad na Ukrajinu. Euromajdan so svojimi krvavými obeťami, zbabelý útek Janukoviča do Ruska, ruskí zelení mužíci, ktorých prítomnosť Putin zarputilo popiera a vzápätí 200 z nich vyznamenáva. Anexia Krymu, nepokoje na východnej Ukrajine, ruskí dobrovoľníci a "dovolenkári". Žoldáci z rôznych kútov sveta a medzi nimi aj Slováci. Hroziaci grexit, utečenecká kríza, parížsky masaker a eskalácia konfliktu v Sýrii, načas odvrátili pozornosť od problémov na Ukrajine. Ale tie nezmizli a od vypuknutia konfliktu dôsledne živeného Ruskom tam zahynulo viac ľudí ako pri útokoch teroristov v Madride, Londýne a Paríži dohromady. Svoj podiel na tom majú aj naši "emisári".

Celý článok


Obnovme hranice?

🕔 6.12.2015

Prvý tajomník ÚV KSČ Gustáv Husák v roku 1969: „Hranice nie sú korzo, aby sa tu voľakto prechádzal!“

Celý článok

Tajná skupina “Svedkov Vladimírových”

🕔 1.12.2015

Vladimír Vladimírovič Putin vysoko ušlachtilá bytosť nastávajúcej epochy svetla a dobra,duchovný a morálný etalón dneška,priamy a čestný chlap ktorý sa pohybuje prevysoko nad politikou a politikmi a ktorého nikdy nedosiahnu zdegenerované politické pseudoosobnosti západného sveta.Ideálný nebesami požehnaný vodca ako z velkej Konfuciovej učebnice. Vladimír Putin je v našich srdciach našim prezidentom !

Celý článok


Ako zmizlo jedno vyhlásenie Slovenských brancov

🕔 25.11.2015

Zostrelenie ruského lietadla a zavraždenie pilota vnímam ako chladnokrvný zločin a jasnú provokáciu! Ruská stíhačka nepredstavovala žiadne ohrozenie bezpečnosti Turecka! Takýto nepriateľský akt si člen NATO nesmie dovoliť. Vnímam to ako priame ohrozenie záujmov Sloveskej rebuliky! Večná pamiatka všetkým ktorí bojujú proti terorizmu! predseda SB Peter Švrček

Celý článok

Puškin, kaštieľ, hrobka a Babylon.

🕔 19.5.2015

Kaštieľ s nádherným parkom v Brodzanoch, neďaleko Partizánskeho, je verejnosti známy aj ako Literárne múzeum A. S. Puškina. Menej známe sú dve stavby ležiace na protiľahlej lesnatej vyvýšenine Hôrka. A čo má spoločné s Brodzanmi A. S. Puškin? To sa dozviete z nasledujúcich riadkov. Hoci treba priznať, že Puškin sa do príbehu dostal skôr ako povestný Pilát do Kréda.

Celý článok


Kostol, legenda a smútiaci lev

🕔 13.5.2015

Na okraji obce Zelené, ktorá je už nejakú dobu časťou Poltára, neďaleko kamenného tureckého mosta zo 16. storočia, stojí nenápadná stavba. Je ňou klasicistický evanjelický kostol, ktorý má zaujímavú históriu.

Celý článok

Zbohom, sovietska armáda

🕔 4.5.2015

Každý, kto si pamätá rok 1968, nikdy nezabudne na traumu spôsobenú okupáciou našej vlasti vojskami Varšavskej zmluvy. A každý vie, že za okupáciou stál vtedajší ruský komunistický cár Brežnev a jeho armáda. Ostatní boli iba nedobrovoľní štatisti. Sovietske vojská „dočasne umiestnené“ na našom území, ktoré sa z okupantov aj vďaka domácim kolaborantom rýchlo zmenili na bratskú internacionálnu pomoc, odišli až v roku 1991. Dovoľte pár slov o tom, čo po sebe zanechali v Ružomberku a jeho okolí.

Celý článok


Falošný nárek Rostásov.

🕔 28.4.2015

Svetlo sveta už uzreli rôzne listy. Tatiana kedysi písala Oneginovi, Onegin Tatiane a Záporožci tureckému sultánovi. Jánošík vraj písal trojrohé lístočky veľkomožným pánom, Milan Lasica Emilovi a Samo Marec Karolovi. Nuž a Tibor Rostás si zmyslel napísať otvorený list prezidentovi, premiérovi a ministrom školstva a kultúry.

Celý článok

Munkovci – holokaust, konverzia, smrť a blahorečenie

🕔 22.4.2015

Dejiny náboženských predstáv siahajú hlboko do paleolitu. Tieto predstavy sa vyvíjali, menili v čase i priestore a stáli za vznikom nespočetných náboženských kultov či organizovaných náboženstiev. Vychádzajúc z tejto premisy je v podstate každý veriaci ktoréhokoľvek náboženstva, vrátane kresťanského, konvertita, alebo boli konvertitmi jeho bližší, či vzdialenejší predkovia.

Celý článok


„Charta“ 2015 – paškvil červených Quislingov

🕔 13.4.2015

Každý kto nie je nepostihnutý Alzheimerom vie, že Charta 77 bola iniciatívou angažovaných občanov, ktorí bez ohľadu na osobné riziko poukázali na falošnosť a pretvárku režimu, ktorý u nás vládol s výdatnou pomocou Kremľa 41 rokov. Verejné pranierovanie rozporu medzi tým čo hlásal, a tým ako konal, sa vtedajšiemu režimu nepáčilo a voči hovorcom a signatárom občianskej iniciatívy zasiahol spôsobom sebe vlastným. Odpočúvanie, sledovanie ŠtB, výsluchy, domové prehliadky, väzenie, duševné a fyzické násilie, vyhadzovanie z práce či dokonca postih rodinných príslušníkov, boli preň bežnou praxou. V porovnaní s týmto dnešná iniciatíva prokremeľských trollov, eštebákov, komunistov a ich prisluhovačov, vyznieva ako trápna a žalostná fraška. Rovnako ako paródia Leonardovej Poslednej večere v záhlaví v porovnaní s jej originálom.

Celý článok

Dolnozemskí Slováci v Argentíne

🕔 9.4.2015

Každý, kto sa nejakú dobu pohybuje vo virtuálnom svete sociálnych sietí vie, že tam možno stretnúť naozaj kadekoho. Preto ho niečo len tak ľahko neprekvapí. Napriek tomu ma jedno takéto stretnutie prekvapilo. A navyše aj potešilo.

Celý článok


Z gardistu – komunista

🕔 30.3.2015

Pamätníci hovorievali: Za Slovenského štátu sme sa pýtali – Komunisti, kde ste? Odpoveď znela – V Hlinkovej garde. Po februári 1948 to bolo zase takto - Gardisti, kde ste? V komunistickej strane.

Celý článok

Pod hruškou…kedysi a dnes.

🕔 27.3.2015

Text vznikol takmer pred štvrťstoročím a uverejnil mi ho Ivan Bača vo vtedajšom krajskom denníku Smer. Baťko Mináč, ktorému bol text venovaný ako reakcia na jeho vtedajšie náreky, dávno zomrel. Podobne skončil aj denník. O samostatnosť sa nám postaral Václav Klaus s asistenciou ujčeka z Elektry. Dlhšie, ako mi je milé, nám vládne strana baťkových súdruhov s rovnakým názvom, aký mal spomínaný denník. Na najnárodnejšom prestole vystriedal „Ekonóma“ ešte horší „Krajan“. Ján Čarnogurský sa bratá s komunistami, chváli Putina, bojuje proti NATO a za nepriateľa považuje liberálov. A na námestiach už opäť krepčí červená a hnedá luza, rôzni popletenci, agenti a s nimi aj dorast, ktorý v dobe napísania úvahy cikal do plienok.

Celý článok


Kto protestuje proti základniam NATO?

🕔 16.3.2015

Myslím, že ani najväčší fanúšik happeningov podobných tomu, ktorý bol 12. marca v Bratislave, nemôže poprieť mimoriadne vysokú pridanú hodnotu kúzla nechceného tohto podujatia.

Celý článok

Kto protestuje proti základniam NATO?

🕔 16.3.2015

Myslím, že ani najväčší fanúšik happeningov podobných tomu, ktorý bol 12. marca v Bratislave, nemôže poprieť mimoriadne vysokú pridanú hodnotu kúzla nechceného tohto podujatia.

Celý článok


Norbert Lichtner – suverén či suterén Slobodného vysielača?

🕔 13.3.2015

„Pozri sa, aha, môžu do mňa žďuchať, hej, možno uhnem, uhnem dvakrát, aj tretíkrát aj piatykrát. Postavíš sa mi kamaráde do cesty a zašlapím ťa jak takého červa, to je celé, hej?“ Norbert Lichtner vo vysielaní Slobodného vysielača 16.1.2014

Celý článok

Marián Farkaš – ambasádor Putinovej Novorossije

🕔 6.3.2015

“Otvorenie zastupiteľskéhu úradu bolo logickým vyústením snahy o konsolidáciu a zmiernenie dopadov pretrvávajúceho konfliktu zameraného na potlačenie základných ľudských práv a slobôd zo strany profašistickej kyjevskej junty, ktorá v týchto dňoch pochybným spôsobom legalizovala svoju moc v západnej časti Ukrajiny voči civilným obyvateľom Donbasskej oblasti." Marián Farkaš v rozhovore pre Hlas Ruska

Celý článok


O symboloch a značkovaní územia

🕔 24.2.2015

Bude súčasné obdobie v budúcnosti naozaj reprezentovať predimenzovaná ozdoba kniežacieho koňa pred bratislavským hradom, pamätné tabule Jozefa Tisa, busta Ferdinanda Ďurčanského či pomník Vasiľa Biľaka v Krajnej Bystrej?

Celý článok

Ľubo Huďo – táraj, grafoman, konšpirátor

🕔 13.2.2015

„Učarovalo mi medzinárodné dianie a zákulisie zahraničnopolitických udalostí. Vzhľadom na sklon plávať proti prúdu a nepodliehať davovej psychóze rád poznávam, čo sa skrýva za vonkajšou pozlátkou reality okolo nás." Ľubo Huďo „Každý má práve toľko samoľúbosti, koľko mu chýba rozumu.“ Friedrich Nietzsche

Celý článok


Ľubomír Huďo – nácko, tuzexák, presstitút

🕔 12.2.2015

„Hovädu nemôžete čítať Senecu, či Nietzscheho, k hovädu sa musíte chovať ako k hovädu, síce láskavo, s pochopením, ale musíte si uvedomiť, že navždy ostane len a len hovädom.“Ľubomír Huďo. 16.12.2014, Informačná vojna Slobodného vysielača

Celý článok

Prasnica patrí do chlieva!

🕔 6.2.2015

Ach, Patrónka naša, ty nádej veliká, špinavú prasnicu šupni do chlievika!

Celý článok


Rostás vymýšľa referendum o vystúpení z NATO.

🕔 2.2.2015

Tibor Rostás, 1.2.2015 "máme už naformulovanu Protivojnovu výzvu za vypísanie referenda o vystúpení z NATO, pod ktorú sa začínajú podpisovať známi ľudia. V týchto dňoch vytvoríme výbory, ktoré budú koordinovane postupovať v získavaní podpisov na petičných hárkoch"

Celý článok