Vox bloguli: Jakub Nedoba

To najlepšie z blogov od Jakub Nedoba


Tvorcovia filmu Únos na Facebooku zavádzali

🕔 22.3.2017

Po úspechu filmu Únos jeho tvorcom stúplo sebavedomie. A to až tak, že sa dnes na sociálnej sieti chválili niečim, čo zďaleka nie je pravda.

Celý článok

Čo ma ohúrilo na Medzinárodnom filmovom festivale 2016?

🕔 27.11.2016

S týždňovým odstupom píšem o bratislavskom MFF 2016, ktorý sa v našom hlavnom meste uskutočnil v dňoch 11.-17.novembra. Možno za to môže prokrastinovanie pre autora tohto textu povestné, ale aj potreba odstupu.

Celý článok


Stane sa Dánske dievča novou Philadelphiou pre transsexuálov?

🕔 12.2.2016

V roku 1993 sa oscarový film Philadelphia v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom stal výrazným manifestom problematiky homosexuality v oblasti popkultúry. Do našich kín momentálne dorazilo Dánske dievča, ktoré môže spôsobiť podobný prielom v tematike životného boja transsexuálov.

Celý článok

Lída Baarová sa dôstojného filmu života nedočkala. Nevadí

🕔 31.1.2016

Začiatkom tohto roka sme sa v našich končinách dočkali oživenia fenoménu slávnej českej herečky Lídy Baarovej, ktorej životný príbeh je strhujúci. Do kín prišli hneď dva filmy – dokumentárny a hraný veľkofilm.

Celý článok


Naozaj Lasica nenávidel Havla?

🕔 8.1.2016

Zdá sa, že to je moja novoročná tradícia - na začiatku roka vyvraciam hoaxy písané v mene Milana Lasicu. Tento rok to nie je iné, slovenské internety veselo žhavia oprášený pamflet "od Lasicu".

Celý článok