Vox bloguli: Jakub Kňažek

To najlepšie z blogov od Jakub Kňažek


Prebdené noci

🕔 15.8.2015

Deň, noc, deň, noc... Človek bdie, spí, žije, prežíva. Žijeme aby sme prežili? Žijeme aby sme zomreli. Ale čo ten stred, čo je medzi tým začiatkom a koncom, resp. čo by tam malo byť.

Celý článok

Priateľ na telefóne

🕔 27.4.2015

Priateľstvo je pre mňa jednou z najcennejších „komodít“, ak nie tou najcennejšou. Je záležitosťou výhradne dvoch osôb. Prirovnal by som ho k sviečke. Horiacej, svietiacej, hrejúcej, plnej krásy a nádeje.

Celý článok


Domased podpaplónový

🕔 23.4.2015

Bez názoru s veľkou hubou, širokými lakťami, no len smerom ku chladničke. Skutočnosť a reálny svet veľkého množstva mladých. Rezignácia na základe obáv, bez kontaktu, bez skúsenosti. Strach, paranoja, obavy, no na druhej strane istoty, pohodlie.

Celý článok

Obrázky na telách

🕔 22.4.2015

Tetovanie ako také je zaujímavá technika, povedal by som, že až umenie. Ale nech sa nad tým zamyslím akýmkoľvek spôsobom, tak to je stále niečo, čo robili kedysi naši predkovia a videli v tom naozaj zmysel.

Celý článok


Nekonečné čakanie

🕔 21.4.2015

Odkladanie dôležitého na neskôr, nekonečné vyčkávanie, odďaľovanie nevyhnutného. V práci sa to nazýva aj „prokrastinácia“.

Celý článok

Strach. Prezlečená slabosť alebo motivácia

🕔 20.4.2015

Iba hlupák sa ničoho nebojí. No sú veci, ktorých by sme sa nemali báť. Každý má svoje „strachy“. Ja sa napríklad štítim pavúkov, hady mi tiež nie sú nejak sympatické, mám strach z neúspechu, z odmietnutia, zo straty.

Celý článok


Bojazlivé rozhodnutia

🕔 19.4.2015

Prečo sa tak často bojíme kráčať vpred? Prepočítavame každý krok a pritom si ani len neuvedomujeme ako nám život plynie pomedzi prsty. Rozhodnutie má obrovskú silu. Nemyslím teraz rozhodnutia typu čo si dám na obed, ale rozhodnutia, ktoré nám menia život.

Celý článok

Smútok ako medzistupeň

🕔 18.4.2015

Smútok. Šťastie. Čo je dobré na smútku? Zväčša alebo takmer vždy smútok berieme ako najťažšiu psychickú ujmu. Prežívame ťažké obdobie, nedarí sa nám, niečo sme stratili. No smútok má v sebe čosi bijúce, expandujúce.

Celý článok


Čo je to za muža?

🕔 6.4.2015

Na začiatok jedna podstatná vec, bez ktorej sa ti neoplatí čítať tento blog. Jediná podmienka na pochopenie mojej myšlienky. Bol/a si niekedy opitý/á?

Celý článok

Polovičná úprimnosť

🕔 3.4.2015

Byť úprimným. Často si kladieme otázku, či nie je niekedy lepšie byť „menej“ úprimným a jednoducho niečo radšej zatajiť alebo povedať len nejakú polopravdu. Polopravda je lož, aj napriek tomu, že základ slova je pravda. Polopravda nikdy nebude polopravdou, presnejšie označenie by bolo „pololož“.

Celý článok


Zákernosť nádeje

🕔 2.4.2015

Nádej? Nádej nie je budúcnosť. Nádej žije v prítomnosti, práve v tomto momente.

Celý článok