Vox bloguli: Iniciatíva za lepšiu advokáciu

To najlepšie z blogov od Iniciatíva za lepšiu advokáciu


Advokátska komora dláždi cestu k odluke koncipientov!

🕔 5.1.2018

Predseda advokátskej komory a ex-minister spravodlivosti Tomáš Borec v nedávnom rozhovore pre DenníkN (https://dennikn.sk/961902/borec-dlhsia-prax-pre-koncipientov-je-len-docasne-riesenie/) pod paľbou otázok odhalil manipuláciu úrovne advokátskych skúšok a nepravdivo informoval verejnosť o stave advokátskych koncipientov. Svojimi výrokmi pokračuje v dláždení cesty k odluke koncipientov od advokátskej komory...

Celý článok

Výzva poslaneckému svedomiu, a.k.a. skrátenie koncipientskej praxe je na spadnutie!

🕔 20.11.2017

Je našim potešením oznámiť, že od uzákonenia 5-ročnej koncipientskej praxe („Kladivo na koncipientov“) sme ešte nikdy ku jej skráteniu neboli tak blízko, ako dnes!

Celý článok


Advokátska komora si nezaslúži koncipientov!

🕔 25.10.2017

V ideálnom svete by mala advokátska komora („Komora“) fungovať ako škola vytvárajúca predpoklady pre odborný rast svojich koncipientov, čoby študentov a dohliadajúca na metodickosť prístupu jednotlivých advokátov, čoby pedagógov. Jej vzťah ku koncipientom by mal byť konštruktívny a vzhľadom na ich podriadenosť voči advokátom tiež protekcionistický (niekto by mohol povedať, že až láskavý). V ostrom kontraste k vyššie uvedenému Komora kontinuálne prispieva k deštrukcii kvality koncipientov a tiež ich práci prejavuje hlbokú neúctu. Navyše, v oblasti vzdelávania pre svojich zverencov nevytvára žiadnu pridanú hodnotu. Keďže Komora konkludentne (svojim dlhodobým správaním) rezignovala na svoje poslanie voči koncipientom, Iniciatíva za lepšiu advokáciu („Iniciatíva“) považuje za zrejmé, že by na reguláciu, vzdelávanie a skúšanie koncipientov mala stratiť akýkoľvek dosah.

Celý článok