Vox bloguli: Ingrid Kosová

To najlepšie z blogov od Ingrid Kosová


Čo Róm, to zlodej…

🕔 26.10.2015

Dominuje názor, že Rómovia sú geneticky predurčení páchať trestné činy. Často nastáva situácia, že politici miesto zdôrazňovania skutočnosti, že kriminalita sa týka jednotlivcov a je nebezpečné ju zovšeobecňovať na etnikum, len vedome posilňujú obraz „dobrých Slovákov“ a „zlých Rómov“.

Celý článok

Čo Róm, to povaľač…

🕔 23.10.2015

V spoločnosti je dlhodobo akceptovaným názorom, že Rómom sa nechce pracovať, žijú zo sociálnych dávok a nijakým spôsobom sa nesnažia zlepšiť svoju situáciu.

Celý článok


Samostatnosť a slobodný rozvoj dieťaťa

🕔 21.10.2015

Už pri narodení dieťaťa, sme my, rodičia, pripravení urobiť pre naše dieťa všetko a snažíme sa, aby mu nič nechýbalo. Sprevádzame ho pri všetkých činnostiach, ktoré si postupne osvojuje. Každý nový objav je preň úžasným zážitkom.

Celý článok

Ako Kotleba Podpoľancov „ochránil“…

🕔 12.10.2015

O ťažbe zlata v našom kraji sa už dávnejšie nehovorí, veď prečo by sa aj, keď hrozba tohto radikálneho zásahu do nášho životného prostredia je aspoň pre zatiaľ zažehnaná. I keď už táto téma patrí skôr medzi archívne vraciam sa k nej, keďže mnohí ľudia nevedia aká bola genéza tohto ťažiarskeho úsilia a odporu voči nemu, prípadne sa k nim dostávajú len deformovane informácie typu, že aj pred touto záhubou nás opäť raz zachránil sám pán župan Kotleba.

Celý článok


Banskobystrická župa nedodržala zákonom stanovenú lehotu

🕔 22.9.2015

Na začiatku augusta 2015 bola zverejnená prvá správa odpočtu činnosti M. Kotlebu vo funkcii predsedu BBSK. Niekoľko médií si správu všimlo a zverejnili závery QUO VADIS, o.z., napr. tu: http://www.aktuality.sk/clanok/301284/po-roku-a-pol-hodnotia-kotlebu-kraj-pripravil-o-miliony-pomohol-rodine/.

Celý článok

Keby bola župa škola, Kotlebovci prepadnú – časť tretia

🕔 18.9.2015

„Keby bola desiatka, dám mu ju.“ Rozhorčenie nad nekompetentnosťou Mariana Kotlebu a jeho ľudí na VUC v Banskobystrickom kraji bolo najčastejšou emóciou pri rozhovoroch s verejnými i štátnymi zamestnancami, starostami, starostkami, ale i náhodne vybranými obyvateľmi kraja. Tí zhovievavejšie hodnotiaci prikláňajúci sa k lepším známkam sa zväčša „medzi štyrmi očami“ priznali k zištnému postoju – „Keby som mal hodnotiť, ako to je, tak mu dám 5, ale keďže mne sľúbil, že to riešiť bude, dám mu trojku“. Nuž aj takí sú Slováci.

Celý článok


Keby bola župa škola, Kotlebovci prepadnú – časť druhá

🕔 16.9.2015

„Čo sa týka fungovania kraja, zaslúž si ( Kotleba) známku 5...ničím sa nelíši od tých, ktorých on sám označuje za rodinkárov, či skorumpovaných a keď k tomu pridáte ešte aj ideológiu, výsledkom je BBSK dnes.“

Celý článok

Keby bola župa škola, Kotlebovci prepadnú – časť prvá

🕔 11.9.2015

Keď M. Kotleba skončí svoje „vládnutie“, asi budeme na úrovni Ulanbátaru! Z VÚC neodišiel ani jeden projekt! Všetky ostatné mestá a obce chrlia nové projekty, len BBSK nič! Vrátili sme sa 20 rokov dozadu!

Celý článok


Viac škody, ako úžitku

🕔 7.9.2015

Základný strategický strednodobý plánovací dokument určujúci smerovanie samosprávneho kraja, jeho priorít a zámerov, je Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja kraj ( PHSR), ktorý je platný do konca roka 2015.

Celý článok

Účelová likvidácia Regionálnej správy ciest..?

🕔 24.8.2015

M. Kotleba opäť zavádza verejnosť, keď tvrdí, že BBRSC, a.s. dosiahla stratu o 200tis. Eur menšiu ako bola plánovaná. Podľa účtovnej uzávierky na www.bbrsc.sk z roku 2013 totiž strata v roku 2014 vôbec plánovaná nebola! Naopak. BBRSC, a.s. malo podľa plánu dosiahnuť zisk 110 tis. Eur.

Celý článok


Tajomná regionálna správa ciest

🕔 17.8.2015

Na začiatku júna 2015 sme na vedenie Banskobystrického kraja zasielali žiadosť o sprístupnenie informácii, pričom mimo iného sme žiadali aj o postúpenie odpočtu a účtovnej uzávierky BBRSC, a.s..

Celý článok

Bystrická žumpa

🕔 11.8.2015

V januári 2015, rok po zvolení M. Kotlebu do funkcie predsedu BBSK vedenie VÚC distribuovalo propagačno—informačný (teraz už len) občasník BBSK, v ktorom bola zverejnená ročná bilancia činnosti predsedu BBSK.

Celý článok


Máme to, čo sme si zaslúžili…

🕔 11.8.2015

"..Na Kotlebu sa valí kritika zo všetkých strán. Sľubované krompáče, lopaty a manuálna práca je len fikcia!

Celý článok

Zázrak sústredenej práce

🕔 30.7.2015

“Základom pre rozvoj dieťaťa je koncentrácia. Dieťa, ktoré sa dokáže koncentrovať, je nesmierne šťastné.“ (Mária Montessori)

Celý článok


Montessori škôlka – šťastné miesto pre šťastné dieťa

🕔 23.7.2015

Montessori vzdelávanie je unikátne! Stredobodom pozornosti je dieťa. Učiteľka je len sprievodkyňou a pomocníčkou, ktorá pripravuje prostredie pre dieťa tak, aby mu umožnila prejaviť svoj potenciál a dieťa budovalo samé seba.

Celý článok