Vox bloguli: František Kekely

To najlepšie z blogov od František Kekely


Týždeň na hranici Európy a Ázie: úžasné jedlá, čajové prestávky, silná káva a „blondíny, dávajte si pozor!“

🕔 22.10.2015

Veta, ktorú európskym blonďavým dievčatám opakovali pravidelne. Ich farba vlasov niekedy priťahovala zraky miestnych ako keby po slovenských uliciach prechádzal sprievod brazílskych tanečníc. Ako chutí kebab v Turecku a aký majú Turci názor na vstup do EÚ?

Celý článok

„Za komunistov bolo lepšie,“ jeden nič nemeniaci pohľad mladého človeka na túto vetu 2

🕔 6.9.2015

Technológia napredovala úžasným tempom vpred, dym z fabrík a z áut bol čistejší, cesty kvalitnejšie, obloha jasnejšia a aj vrabce krajšie čvirikali. Myslím si, že ľudia boli skutočne šťastnejší.

Celý článok


FOTOGALÉRIA: Cluj-Napoca, bijúce srdce Transylvánie

🕔 2.9.2015

Žiadny Draculov hrad, v ktorom svetoznámy gróf ani nežil, ale mesto s históriou už z čias Rímskej ríše je jadrom Sedmohradska, na ktoré sú miestni právom hrdí.

Celý článok

Fotogaléria: Monitorovanie medveďa hnedého, 2 noci pod vrcholom Veľkého Kriváňa

🕔 21.6.2015

Neopísateľný zážitok z hôr. Približne 40 hodín sám v nádhernej prírode a s medvedím prekvapením na záver.

Celý článok


Národné parky ako turistické holubníky?

🕔 9.6.2015

Na sociálnych sieťach pribúdajú aktuálne fotografie z miest, ktoré sú kvôli ochrane prírody sezónne stále uzavreté. V Malej Fatre zas dvojica poľovníkov viaže už šieste vrece plné odpadkov a partia chalanov o kúsok nižšie vyťahuje z lesa kus pneumatiky.

Celý článok

„Za Boha…“ aj keď konáme proti nemu

🕔 7.6.2015

V dedine obklopení veriacimi, katolíkmi, si možno aj vy občas pripadáte ak návštevníci z iného sveta. Pobožné, kostolné typy vykonávajú petície proti 785 ľuďom, vyhnaných vojnou a hladom.

Celý článok


Hanbím sa, o slovanskom superštáte a „alternatívnom“ sklamaní

🕔 23.3.2015

Konšpiračné teórie sú pre bežných ľudí lákavé. Najmä ak ste mladý človek a pochádzate z krajiny ako Slovensko. Vaša rodina, odkedy vnímate a počúvate okolie tohto sveta, rozoberá pravidelne za stolom politiku, ekonomiku, a všetko to pre vás znie tak dôveryhodne. Komu je jednoduchšie uveriť, blízkym, ktorých predsa osobne poznáte, či akýmsi skazeným médiám? Ako rastiete, získaný skepticizmus […]

Celý článok

Keď sa v škole nejaké dieťa bije, izolujte všetky deti

🕔 23.2.2015

„V Paríži sa plne preukázal ten prozápadný multikulturalizmus. Je to jasný dôkaz, že nefunguje, nebude fungovať a už by sa konečne malo proti tomu zakročiť.“ Takéto ohlasy bolo možné čítať po útokoch v Paríži. Čo tým chceli autori vlastne povedať?

Celý článok


Mýty, ktoré prinieslo posledné referendum

🕔 11.2.2015

Pri témach referenda vyplávalo na povrch mnoho výmyslov či skreslených informácii, ktoré si ľudia povymýšľali a ľahko preberali jeden od druhého. Bludy, zaujímavosti, čísla. „Kde je láska k múdrosti, tam niet strachu ani hlúposti.“

Celý článok