Vox bloguli: Foxford

To najlepšie z blogov od Foxford


Viac detí do reštaurácií a kaviarní!

🕔 6.11.2015

Pred pár dňami sa na internete objavil článok, ktorý pomerne nevyberaným spôsobom radil rodičom, aby v prípade, keď hodlajú navštíviť zariadenie spoločného stravovania (rozumej reštauráciu), nechali svojich malých čertov, nepoznajúcich dobré spôsoby, radšej doma. Ruší to totiž ostatných hostí. To je zásadný omyl a pokúsim sa vysvetliť prečo.

Celý článok

Dizajnérka hipsterských chutí

🕔 11.6.2015

Chcel by som vám predstaviť ženu, ktorá rozhoduje o tom, čo budete najbližšie mesiace v našich kníhkaviarňach jesť. Budem vám o nej rozprávať z pohľadu ochutnávača, pretože mi prischla úloha zjesť všetko, čo mi dá na stôl a nie je to len tým, že je to moja manželka. Svojich štandardných 12 000 chuťových pohárikov dávam do služby nielen nášho vzťahu, ale aj tvorby foxfordského menu, pretože práve ona je jeho autorkou a ja jej verným degustátorom. Na pohľad ide určite o príjemný dreamjob, niečo na úrovni recenzenta karibských letovísk. Skúste však kritizovať kulinárske výtvory svojej polovičky!

Celý článok


Výprava do neznáma

🕔 16.4.2015

Každého kaviarnika spoľahlivo rozosmeje sen nejedného kancelárskeho pracovníka o tom, ako sekne s nudnou prácou medzi idiotmi, zasadačkami a cigaretkami vo fajčiarni a konečne si otvorí úžasnú kaviarničku, ktorá sa vyznačuje dobrou kávou, provensálskou atmosférou, ale najmä listom vlastníctva. O tom, prečo takýto milý plán vyvoláva úsmev na tvári, pojednáva tento blog, ktorý sme spísali […]

Celý článok