Vox bloguli: Filip Demo

To najlepšie z blogov od Filip Demo


Verdikt: vinný

🕔 18.10.2016

Hlasovali ste aj Vy počas včerajšej premiéry inovatívneho filmu Verdikt na obrazovkách RTVS za oslobodenie stíhacieho pilota nemeckej armády? Možno Vám tento príspevok priblíži rozhodnutie 13 % divákov, ktorí hlasovali za odsúdenie obžalovaného a medzi ktorými som bol aj ja.

Celý článok

Vyhral som 90 miliónov

🕔 17.10.2016

Samozrejme, že nie. Aspoň nie naozaj. Ale v hlave? Najmenej miliónkrát. Asi ako každý.

Celý článok


Hliadky

🕔 5.8.2016

V ostatných dňoch prebehla naprieč médiami oslavná správa o začiatku konca dobrovoľných vlakových hliadok. Nadšenie rýchlo vystriedala realita.

Celý článok

O láske a vrcholoch

🕔 1.8.2016

Vraví sa, že na to, aby človek niečo naozaj pochopil, musí to zažiť. Ak som niečo v živote pochopil ja, je to láska. Láska nie patetická, platonická alebo bolestivá, ale láska úprimná, starostlivá a bezpodmienečná. Láska nie excentrická, ale láska sústredená. Láska, ktorú možno rozpoznať od začiatku a láska, ktorá má veľa podôb a vrcholov. Včera som s mojou snúbenicou zažil […]

Celý článok


Výkon súdneho rozhodnutia

🕔 18.5.2016

  Výkon rozhodnutia je bezpochyby jedným z ­najextenzívnejších zásahov súdu do súkrom­nej sféry fyzických osôb. Nie je preto pr­ekvapením, že vo všeobecnosti vyvoláva kr­ajne negatívne emócie. Bohužiaľ, mnohokrá­t je potrebný, až nutný. Dieťa by sa bez ­neho mohlo ocitnúť v opatere a v starostl­ivosti osoby, ktorej nepatrí, v extrémnom­ prípade bez akejkoľvek starostlivosti. U­ž z jeho samotnej definície, ako núteného­ výkonu […]

Celý článok

Dogmatizmus volebného práva

🕔 3.3.2016

Je dovŕšenie plnoletosti naozaj tým momentom v živote človeka, kedy je v súčasnosti, bez akýchkoľvek pochybností, možné sa domnievať, že je prostredníctvom volieb úplne spôsobilý vykonať rozhodnutie ovplyvňujúce jeho, ale aj životy iných?

Celý článok


Právnikova Voľba 2016

🕔 17.2.2016

Voľba každého voliča musí byť zákonite výsledkom svedomitej previerky individuálnych hodnotiacich kritérií. Za jedno takéto kritérium možno považovať posúdenie vhodnosti volebného programu.

Celý článok

Prezident a Ústavný súd Slovenskej republiky

🕔 4.2.2016

Dnes vyvrcholilo čakanie na postup prezidenta Kisku v otázke menovania sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky. Dospelo k očakávanému záveru.

Celý článok


Čo by súdnictvu prospelo?

🕔 30.12.2015

Počas môjho pôsobenia v súdnictve som dospel k niekoľkým zisteniam, ktoré by mu mohli pomôcť. Skúsim ich popísať.

Celý článok

Kríza sudcovského stavu

🕔 7.12.2015

Dôvera v súdy a sudcov sa dlhodobo drží na nízkej úrovni, ale podľa posledných prieskumov je absolútne najnižšia. Prečo?

Celý článok