Vox bloguli: Eduard Szabo

To najlepšie z blogov od Eduard Szabo


Bratislava mesto duchov

🕔 6.4.2017

Najlepšia definícia šialenstva je robiť stále to isté a očakávať iný výsledok. To presne robí starosta Števčík keď nepočúva poslancov, obyvateľov Starého Mesta ani prevádzkovateľov prevádzok všetkého druhu. Dopadne bratislavské Staré Mesto ako mesto duchov?

Celý článok

Lanovka a iné hlúposti. O čo ide spoločnosti HB Reavis?

🕔 15.3.2017

Namiesto predstavenia riešenia dopravy v zóne Mlynské Nivy, developer stále zahmlieva a ťahá Bratislavčanov za nos. Obídu mesto aj mestské časti a odvedú pozornosť od uzávierky ulice Mlynské Nivy na viac ako rok.

Celý článok


Poplatok proti rozvoju?

🕔 4.11.2016

Najväčším problémom je, že hrozí riziko, že obce a mestá, najmä tie menšie, aj tak nebudú mať z uvedeného poplatku výrazné financie do svojich rozpočtov a ľudia tak nepocítia výhody tohto poplatku.

Celý článok

Bratislavský komunálny amaterizmus – poplatok za rozvoj

🕔 29.8.2016

Traja poslanci klubu strany MOST-Híd chcú prijať maximálnu sadzbu novej dane, na všetko a všade, ale hlavne rýchlo.

Celý článok


Budúcnosť električkovej dopravy v Bratislave

🕔 3.4.2016

V minulom období sa konečne začalo s obnovou električkových tratí v Bratislave. Sprevádzalo ju množstvo chýb v projektovaní, povoľovaní aj realizácii. Budú sa tieto chyby opakovať?

Celý článok

Rok Iva Nesrovnala: Trápenie. Dobré rozhodnutia sprevádza zlá komunikácia

🕔 21.12.2015

10.12. bol presne rok odkedy do funkcie nastúpil primátor Nesrovnal. O prešľapoch, čudnej personálnej politike, zvláštnych výrokoch a tak sa už toho popísalo dosť. Chcem sa preto pozrieť na jeho kroky, ktoré by mohli posunúť hlavné mesto dopredu, len neboli správne komunikované, politicky dohodnuté, alebo sa stroskotali z iných dôvodov.

Celý článok


Bratislavskí starostovia sa priznali ku korupcii v priamom prenose

🕔 18.11.2015

Starostovia vyberajú výpalné v mene štátu a čudujú sa, že si polícia a NAKA robí svoju prácu.

Celý článok

Bratislavská Transparentnosť s.r.o., tak pol na pol ako celá Sieť

🕔 25.9.2015

Ako Transparency International Slovensko asistovala jednému veľkému podvodu Iva Nesrovnala. Riaditeľka TIS je manželkou podpredsedu strany Sieť

Celý článok


Nesrovnal pochoval pravicu v Bratislave

🕔 21.9.2015

Pravicová Bratislava si zvolila primátora, ktorého prvá výrazná vec po voľbách, okrem vyplakávania sa po médiách, je korupčný škandál.

Celý článok

Pripravenosť Únie a jej členských štátov

🕔 18.9.2015

Migranti sú jednoduchí ľudia. My sami seba zaraďujeme medzi vyspelý západ. Jednoduchí ľudia z krajín tretieho sveta teda dali nášmu pokrokovému svetu poriadnu facku.

Celý článok


Prestavba hotela Danube – hl.architektka súhlasí, hlavné mesto je proti

🕔 31.8.2015

Hlavná architektka sa vyjadrila s prestavbe hotela Danube súhlasne. Napriek tomu, že zámer je v rozpore s územným plánom z mnohých hľadísk. Potvrdilo to aj stanovisko hlavného mesta, ktoré poskytlo Okresnému úradu, odboru starostlivosti o ŽP, do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA, ktoré som si vyžiadal 211kou. K navrhovanej prestavbe hotela Danube sa negatívne postavili aj ďalší, Bratislava otvorene, či bloger Oliver Toman. Ten […]

Celý článok

Starý hotel Danube, stará finta

🕔 24.7.2015

Zaslúžia si starosta starého mesta Radovan Števčík a primátor Ivo Nesrovnal zotrvať vo svojich funkciách?

Celý článok


Megaškandál! Talianski vedci naklonovali Róberta Fica!

🕔 21.7.2015

Taliansko sa od Slovenska má čo učiť. Krajina, kde sídlia značky ako Gucci, Ferrari, Armani či Lamborgini, skopírovala najznámejšiu značku z malého štátu v srdci Európy.

Celý článok

Nesrovnal – Hazardér na cudzí účet

🕔 25.6.2015

Bratislava dnes schválila záverečný účet. Mesto hospodárilo s prebytkom 1 mil.eur. Vyhliadky do budúcnosti však nie sú ružové. Nesrovnal dlh nepokladá za dôležitý, vzdáva sa príjmov a navyšuje výdavky.

Celý článok


Do herne chodím niekoľkokrát týždenne

🕔 16.6.2015

Rád by som sa vyjadril k petícii proti herniam, ktorá je v Bratislave témou číslo 1. Nie všetko je také čiernobiele ako to na prvý pohľad vyzerá. Viem to z vlastnej skúsenosti

Celý článok

Kontajnery na Šafárikovom námestí – kultúra či biznis?

🕔 15.5.2015

Staré lodné kontajnery na Šafárikovom námestí, téma, ktorá sa objavuje v poslednej dobe častejšie a kde-kto sa na nej snaží priživiť. O čo sa teda na tomto námestí bojuje? Neschováva sa v tomto prípade biznis za maskou kultúry?

Celý článok


Konečne sa začali MS v hokeji a aj… volebná kampaň.

🕔 7.5.2015

Klesol už politický marketing na úroveň low-endového piva či reklám „kradnú vám auto“? Je výber strany v parlamentných voľbách to isté ako výber mobilu, poisťovne, piva či fast foodu?

Celý článok