Vox bloguli: Darko Čirovič

To najlepšie z blogov od Darko Čirovič


Pretože demokracia...

🕔 21.6.2016

Čo je na Slovensku možné a čo nie?

Celý článok

V zajatí internetu

🕔 18.8.2015

Žijeme v období, kedy si v priebehu pár nanosekúnd dokážeme cez internetový prehliadač nájsť odpoveď na akúkoľvek otázku. Samozrejme to má neodškriepiteľné výhody, avšak mám pocit, ako keby sa ľudia s rozvojom internetovej technológie vzďaľovali sami sebe navzájom.

Celý článok


Krátko o zakopnutiach

🕔 13.8.2015

Keď som bol menší, bol som strašne nemotorný. Veľmi často som zakopával a väčšinou som skončil na zemi. Neuvedomoval som si vtedy, že takéto zakopnutie dokonale metaforiciky zobrazuje konanie ľudských chýb.

Celý článok

O prvom dojme

🕔 5.8.2015

Množstvo ľudí vsádza na prvý dojem. Ale niekedy môže práve ten po dôkladnom a dlhšom spoznávaní človeka zlyhať.

Celý článok


Slovák- milión

🕔 31.7.2015

Obraz bežného Slováka bez bližšieho určenia pohlavia, veku, zaradenia do sociálnej skupiny, povolania, dosiahnutého vzdelania. Obraz priemerného Slováka.

Celý článok

Zelená nápadom

🕔 26.7.2015

Tématika startupov je na Slovensku veľmi nedocenená. Mladí ľudia odchádzajú do zahraničia, pretože je problémom začať s dobrým nápadom podnikať na Slovensku.

Celý článok


Teraz

🕔 17.7.2015

Množstvo ľudí si neuvedomuje, že práve súčasnosť je najpodstatnejšia.

Celý článok

Apel generácie Y

🕔 14.7.2015

Generačná výmena. Pojem, ktorý sa preberá pridlho. Všetci sa ním oháňajú, avšak nikto nekoná reálne. Nikto nedáva našej mladej generácii Y priestor. Tak toto je apel.

Celý článok


Saganova zmena

🕔 11.7.2015

Skromnosť. To je vlastnosť, ktorá sa stala súčasťou Saganovej komunikácie. Pozitívna zmena, ktorá určite neostane neodmenenou.

Celý článok

Futbalová rozprávka

🕔 5.7.2015

Futbalový priebeh turnaja Copa America predstavoval futbalovú rozprávku. Prvé víťazstvo Čile v histórii turnaja. A to rovno doma. No hotová rozprávka.

Celý článok


Prečo Trnava?

🕔 1.7.2015

Prečo som sa rozhodol študovať, žiť a pôsobiť v slovenskom Ríme. Takže vysvetlenie.

Celý článok

Videl som všetky filmy Xaviera Dolana

🕔 25.6.2015

Na filmovej prednáške známeho slovenského filmového kritika Petra Konečného som začul prvý raz meno Xavier Dolan. Petrom bol predstavený, ako 26 ročný režisér z Kanady, ktorý má v rámci režijnej filmografie na konte štyri celovečerné filmy. Nelenil som a v priebehu týždňa som si pozrel všetky jeho filmy.

Celý článok


Krátko o Ukrajincovi

🕔 21.6.2015

Niečo stručné, vecné a pri tom aj pravdivé a pekné. V podstate z cyklu Príbehy.

Celý článok

Príbehy

🕔 19.6.2015

Neviem, či je to práve najlepšia vlastnosť, ale som veľmi komunikatívny človek. Keď cestujem vlakom, väčšinou na dlhších cestách, stretávam sa s množstvom zaujímavých ľudí. Čo je najviac zaujímavé na týchto ľuďoch? Ich príbehy, ktoré Vám niektorí spolucestujúci, ktorí sú rovnako komunikatívni ako vy radi povedia. Príbehy, tie sú najkrajšie na cestách...

Celý článok


Prečo je výhra nad Macedónskom tak dôležitá?

🕔 15.6.2015

Včera, teda v nedeľu, dňa 14.6. odštartovala slovenská futbalová reprezentácia druhú polovicu zápasov v rámci kvalifikácie EURO 2016. Prečo je víťazstvo nad Macedónskom tak podstatné a dôležité?

Celý článok

Slovenčina moderne

🕔 11.6.2015

Výučba slovenského jazyka na stredných školách by mala pripraviť stredoškolákov na maturitu. Osnovy výučby nášho jazyka sú však dosť skostnatené a nemoderné. Aj školstvo môže kráčať s dobou. Pri zaujímavejšej výučbe nášho jazyka by aj študenti mali väčší záujem o slovenčinu. Avšak, malo by sa to odraziť najmä pri úprave učebných osnov a pri tvorbe maturitných testov.

Celý článok


Mojej milovanej…

🕔 9.6.2015

Tej, ktorá si zaslúži, aby o nej bolo písané.

Celý článok

Radšej farebne, ako čiernobielo

🕔 4.6.2015

V priebehu posledného roka som mal tú možnosť zúčastniť sa udalosti, ktorá sa nazýva akademická debata. Výborná to vec. Zlepšenie argumentácie, rozšírenie si obzorov v rámci ideológie a vnímania niektorých diskutabilných tém, potlačenie trémy, zlepšenie rečového prejavu. A hlavne zmena vnímania z čiernej a bielej na farebnú a širokú škálu názorov a ideí. Myslím si, že akademická debata je vec, ktorú sa oplatí poznať a zúčastniť sa jej. Čo to teda je?

Celý článok


Rozprávka o Robkovi

🕔 2.6.2015

Mená, udalosti, miesta, či iné veci, ktoré v tejto krátkej rozprávke vystupujú sú vymyslené a podobnosť s realitou je len náhodná. Alebo že by nebola...

Celý článok

Krátko o konaní dobra

🕔 29.5.2015

"Konaj tak, aby maximum tvojej vôle bolo zároveň princípom všeobecného zákonodarstva", tvrdil Kant. Ja som dlhú dobu v nezištné dobro neveril, až kým...

Celý článok


Žijem v štáte…

🕔 26.5.2015

Prečo nepíšem o politike.

Celý článok

Sľuby vs. činy

🕔 18.5.2015

Trnava a Bratislava. Spartak a Slovan. Mestá, ktoré kvôli futbalovým klubom už od nepamäti vedú malé boje. Derby zápasy bývajú pod kontrolou tých najprísnejších bezpečnostných opatrení. Avšak tieto mestá nevedú svoju malú vojnu len na klubovej scéne. Týka sa to v súčasnosti aj výstavby ich štadiónov. Trnava zatiaľ tento pomyslený boj, teda to, kto skôr postaví futbalový stánok vyhráva. Žeriavy, stavebné konštrukcie, stavbári, architekti, či konštruktéri, ruch prebiehajúcej stavby City Areny v Trnave, veľký stavebný komplex budúceho futbalového štadióna a multifunkčného centra narastá na veľkosti každým dňom. A čo Bratislava? Nič. Ticho na Tehelnom poli. Aké boli pôvodné plány? Čo súčasnosť?

Celý článok


Nie je dôležité vyhrať, ale byť nominovaným?

🕔 10.5.2015

Porota Novinárskej ceny sa v kategóriách Najlepší rozhovor, beseda, či diskusia v elektronických médiách rozhodla tento rok nevyhlásiť nominácie a víťazov v týchto kategóriách. Správny, či nesprávny krok? Polemika je samozrejme na mieste. Takýto počin je na Slovensku netradičný. Avšak podľa môjho názoru je to výstrahou a snahou o skvalitnenie politickej publicistiky na Slovensku.

Celý článok

Príbeh Petra

🕔 5.5.2015

„ Keď sa reč zvrtne na ženy, to samozrejme načrtne žena a to takým spôsobom, akým vie len žena, že či do takého pekného bytu si Peter nehľadá domácu. Peter sa zamyslí a odpovie, že nie, že mu je samému dobre a ženu mu už netreba. Sám však vie, že klame.“

Celý článok