Vox bloguli: Daniela Kellerova

To najlepšie z blogov od Daniela Kellerova


Máme dôvody prečo škrípať zubami ale máme aj možnosť niečo s tým urobiť. Už v marci.

🕔 11.1.2016

Čo nás všetkých spája je túžba žiť v tejto krajine dôstojne. Aby tu ľudia neumierali preto, lebo sa nedostali včas na vyšetrenie. Aby deti mali možnosť vzdelaním dostať sa z chudoby. Toto sú témy, ktoré ohrozujú Slovensko.

Celý článok

Svet dneška: sme žabami v hrnci a necítime stupňujúci sa rasizmus

🕔 15.10.2015

Študent na výmene v Salzburgu znechutený rasizmom sršiacim zo spoločnosti radšej odišiel naspäť do Británie. V Rakúsku stúpa podpora extrémnej pravice, no nudná politika zatieňuje hrozivosť toho, čo príbeh černošského chlapca v skutočnosti znamená.

Celý článok


Ukážte, že vám nie je jedno, keď niekto šíri nenávisť

🕔 5.9.2015

Antigonou sa staneme v momentoch, keď sa rozhodneme nemávnuť rukou, ale postavíme sa za to, v čo veríme. Práve v situáciach, kedy sa boj zdá byť márny a zbytočný, ale správny, keď ide o niečo väčšie ako sme my sami, sa tvoria takéto legendy. 12. septembra budú po uliciach Bratislavy pochodovať ľudia šíriaci nenávisť. Spravte z neho deň, keď ste zahodili strach a našli v sebe Antigonu.

Celý článok

Najväčší umelecký festival sveta začína tento víkend

🕔 8.8.2015

Edinburg sa na celý mesiac úplne zmení. Z pokojného historického ‘mestečka’ sa na tri augustové týždne stane centrum svetových stand-upov, divadla, hudby a umenia.

Celý článok


V dnešných voľbách v Británii ide o niesmierne veľa.

🕔 7.5.2015

Podľa britského týždenníka Economist boli málokrát parlamentné voľby tak rozhodujúce a išlo o tak veľa ako dnes. Tohto týždňové vydanie vyšlo s titilkou "Risk the economy or risk Europe" a uvádza teda dva možné povolebné výsledky - buď Briti riskujú radikálnu zmenu domácej ekonomiky alebo odchod z Európskej únie.

Celý článok

O behu Devín-Bratislava

🕔 12.4.2015

Zrazu ako by sa univerzum v tento deň scvrklo a všetci naokolo sa stali rovnakými, endorfínami nabitými, ktorým ide o to bežať, mať radosť a nie zvíťaziť.

Celý článok