Vox bloguli: Daniel Holúbek

To najlepšie z blogov od Daniel Holúbek


A čo ak Tiso nevedel? Už sa konečne prestaňme pýtať túto hlúpu otázku.

🕔 7.5.2017

Už trochu utíchli diskusie o seminári v nitrianskej diecéze, ktorý sa mal zaoberať Jozefom Tisom ako postavou kňaza. Človek by čakal, že sa niekam posunieme, ale zostali sme opäť len pri jednej otázke. Hlúpej otázke.

Celý článok

Čo sa stane, keď si oblečiete Kotlebove tričko

🕔 22.6.2016

Pohľad do tváre mladého muža cestujúceho vlakom.

Celý článok


Chcete urobiť niečo veľké? Obviňte niekoho.

🕔 2.2.2016

Dnes žijeme vo svete, v ktorom úplne najnebezpečnejšou vecou, čo sa vám môže stať je, že vás niekto z niečoho obviní. Ale vážne.

Celý článok

Prečo sa radosť stratí a zostane tvrdosť

🕔 22.1.2016

Poznal som ju ako veselé dievča. Bola vždy nadšená, zapálená. Nedá sa však povedať, že by mala práve najjednoduchší život. No napriek tomu v nej niečo bolo. Taký optimizmus, ktorý ani neviem presne pomenovať. Stretli sme sa po rokoch. Ten úsmev mala stále, ale v jej pohľade už nebola tá iskra čo predtým. Vedela sa tešiť, ale… […]

Celý článok


Porodiť po znásilnení?! Manuál pre tých, čo tomu nerozumejú.

🕔 21.9.2015

Exminister obrany Ľubomír Galko zverejnil na svojom Facebookovom profile zhrozenú reakciu na názor, podľa ktorého by znásilnená žena mala donosiť a porodiť dieťa a následne, ak ho nechce, ho dať na adopciu. Pripravil som teda manuál, ktorý vám pomôže pochopiť, prečo to niekto vôbec tvrdí.

Celý článok

Akoby Boha nebolo

🕔 7.8.2015

Raz som si všimol ako sa jedno dievča modlilo. Jednoducho, ale vytrvalo prosila za svoj úmysel.

Celý článok


Anketa o homofóboch je dôsledkom zlého úmyslu

🕔 19.5.2015

Po zoznamoch Židov či nepriateľov štátnosti je najnovšia anketa ďalším zo súpisov protivníkov.

Celý článok

Výhovorky. Hokejisti sa stále vyhovárajú. A iné.

🕔 7.5.2015

Priznám sa, že kým bol internet mladý a Facebook nejestvoval, žil som v domnení, že riešením pre internetové diskusie na úrovni štvrtej cenovej by bolo, keby sa ľudia podpisovali vlastným menom. Je načase z tohto sna precitnúť.

Celý článok


Multikulturalizmus je hrozbou pre prázdnych

🕔 12.3.2015

Nečakajme, že ľudia sa budú prechádzať po vychýrených obchodných uliciach, aj keď sú výklady už dávno prázdne. Alebo že budú navštevovať múzeá v prekrásnych budovách, no bez exponátov.

Celý článok

Nehnevajte sa na Sulíka

🕔 12.2.2015

Richard Sulík sa do histórie referendového víkendu zapísal nezmazateľne, a zdá sa, že aj prehnane iniciatívne. Ani pre konzervatívne zmýšľajúceho človeka to však nemusí byť dôvod, aby voči nemu prechovával hnev či opovrhnutie.

Celý článok