Vox bloguli: Bohuš Kováč

To najlepšie z blogov od Bohuš Kováč


Kráľovná noc

🕔 9.10.2016

Prišiel čas. Auto nechal na lesnej ceste. Svetlo tam nebolo žiadne a aj tú jedinú lampu smerom na park niekto prestrelil. Možno vzduchovkou, možno niečím iným. Bolo nenápadne schované pod rozkošatenou lipou, dvoma kolesami v tráve a dvoma na starej päťdesiatročnej rozmlátenej asfaltke. Kov kapoty ticho pukal do noci. Ten zvuk chladnutia pôsobil príjemne a upokojujúco, ako stará piecka […]

Celý článok

Misericordia

🕔 2.10.2016

Noster nostri.

Celý článok


Utečenecké orgie

🕔 6.6.2016

V uplynulých dňoch som sa z čírej bohapustej lenivosti a vďaka akútnemu záchvatu sociálneho experimentátorstva rozhodol vydať na meetup.

Celý článok

Zlatý vek sociopatie

🕔 15.3.2016

Žiť v dnešnej spoločnosti nie je jednoduché. Emócie a soft stránku osobnosti vytláča pološialená výprava za šťastím v podobe práce pre Big 4, posudzovanie hodnoty človeka v assessment centrách, vzhľadová dokonalosť, vzájomné využívanie sa, ktoré by mohol závidieť aj Stendhal a kolaps priateľstiev.

Celý článok


Kroniky spevu vtákov: Milovanie v prachu

🕔 21.1.2016

Krajinou letí tichý tieň. Prekročil prah času, prekročil mňa a teba, presiahol seba aj všetku krv vsiaknutú do zeme. Do očí mi udrel vodopád prachu. V tme ostali svietiť posledné uhlíky pahreby. Čas.

Celý článok

Srdca kameň, duše chrám

🕔 15.1.2016

Pokoj sa narodil niekde medzi stromami. Určite to bolo na kopci a bol to letný deň. V ten, kedy v diaľke bolo počuť zvonenie zvonov z kostola tretej dediny vpravo, hneď vedľa šišky tamtoho smreka.

Celý článok


Kroniky spevu vtákov: Kroky do diaľky

🕔 14.1.2016

Sú tí, ktorí si už všetko navzájom povedia odsúdení na ticho? Na búrku slov, ktoré nikdy nedorazia na povrch, na vibrujúce dunenie v útrobách duší, na otrasy v jadre srdca.

Celý článok

Kroniky spevu vtákov: Pieseň predkov

🕔 13.1.2016

Ticho, iba ticho. Pokoj, iba tichý pokoj. Iba zopár slov, iba pár písmen, ktoré tvoria Tvoje meno, iba to znie v tichu tam, kam kráčaš vedľa mňa.

Celý článok


Espresso lásky

🕔 13.1.2016

Zvyčajne hľadáme v iných to, čo sami postrádame. Niektorí lásku, iní kamarátstvo. Tí zvyšní len ľudskú blízkosť, sex, bozky. Ocenenie. Je ťažké, nájsť v sebe to, čo sama nedokážeš pomenovať alebo o to bojovať.

Celý článok