Vox bloguli: Barbora Oráčová

To najlepšie z blogov od Barbora Oráčová


Toto mesto nie je pre starých

🕔 2.2.2016

Bratislavské Staré mesto má najvyšší podiel seniorov spomedzi mestských častí. Keď sa o nich chce postarať, narazí na problém. Problém sa volá Nesrovnal.

Celý článok

Bola som učiteľkou. Hanba mi.

🕔 27.1.2016

Nikdy som nezažila taký pocit hanby, ako keď som prváčikom písala na tabuľu písmenká kriedou, ktorá mala cca. jeden centimeter. Alebo keď som od nich zbierala peniažky za ZRPŠ a za ne sme kupovali špongie… Hanbila som sa za seba, za školu, za štát, ktorý mal vždy iné priority.

Celý článok


Daň z benzínu. Som za.

🕔 20.1.2016

Pred pár dňami oznámil nemecký minister financií, že by sme mali zaviesť ďalšiu daň z benzínu, ktorá poputuje na riešenie utečeneckej krízy. Som za. Zaveďme ďalšiu daň. Ale nech pomôže najprv našim občanom.

Celý článok

Ako komunálni poslanci napľuli k Vianociam deťom do tváre.

🕔 16.12.2015

Som komunálny poslanec. Kto je viac? Tak toto si zrejme každé ráno pri pohľade do zrkadla hovoria poslanci v bratislavskom Ružinove.

Celý článok


Začali nelegálne búrať Mičurin

🕔 26.11.2015

Zbúrali PKO a teraz tí istí búrajú Mičurin. Developeri sa nám opäť vysmiali do tváre…

Celý článok

Deťom a rodičom vstup zakázaný!

🕔 9.11.2015

Koncom minulého týždňa sa na bratislavskom námestí Slobody, bratislavčanom známom skôr pod názvom “Gottko”, prípadne “firšnál”, znenazdajky zjavili cedule hlásajúce “Vstup na vlastné nebezpečie”.

Celý článok


Utečenci v troch vetách

🕔 6.11.2015

Minulý týždeň som bola v Mníchove na kongrese politickej skupiny EPP Women. Volili sme si nové predsedníctvo, riešili politické záležitosti a pri spoločnej večeri sme rozoberali tú naozajstnú politiku. Po mojom objasnení sociálnej politiky na Slovensku sa na nás už ženy z Európskej ľudovej strany nehnevajú pre nesolidárnosť voči utečencom.

Celý článok

Staromestské mamičky…

🕔 27.10.2015

Budú mať dôvod na úsmev. Po dnešnej, už piatej, úprave rozpočtu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto to vyzerá tak, že už budú môcť chodiť do práce s pocitom, že tam nechodia len preto, aby zaplatili deťom súkromnú škôlku.

Celý článok


Ružové peniaze nesmrdia nikomu. Ani Mariánovi Leškovi

🕔 21.10.2015

Bratislavské Staré Mesto pred pár mesiacmi uvítalo do života prevádzku kaviarne Tip Café. Ak by ste však na Rajskej čakali raj pre tipérov a gamblerov, ste na omyle. Jediné, čo v kaviarni okrem kávy nájdete bude komentátor Marián Leško.

Celý článok

Nadržanci v oblekoch

🕔 6.10.2015

Nie každá sa vydala za pána, ktorého konto zaručí, že už dáma nemusí chodiť nikdy do práce. Pracovný pomer však nepotrebuje len mladá kočka, ale aj dámy vo „vyššom“ veku. Áno, dámy po tridsiatke. Ale ak ste si mysleli, že len mladé kozaté sekretárky čelia útokom chlípnych nadriadených, ste na veľkom omyle.

Celý článok


Komu prekážajú herne?

🕔 2.10.2015

V Bratislave sa pred pár mesiacmi rozbehla veľká petičná akcia, ktorá má za cieľ zakázať výskyt herní v meste. V celom meste. Primátor chce vykázať hazard z ulíc. Znie to, samozrejme, ušľachtilo. Zakázať niečo, čo funguje a nikomu to nevadí, zrušiť biznis, ktorý zamestnáva 2 000 ľudí...

Celý článok