Vox bloguli: Anna Zemanová

To najlepšie z blogov od Anna Zemanová


Škandál s Recyklačným fondom?

🕔 28.12.2016

Recyklačný fond to má už za pár. K 31. 12. 2016 končí éra tohto divného fondu. Jedna z posledných dotácií má mnohé nedostatky a je podpísaná v rozpore so zákonom.

Celý článok

EKOkamufláž vo verejných financiách

🕔 22.12.2016

Súhrnná výročná správa Slovenskej republiky za rok 2015 je hrou čísel a v zopár prípadoch aj odhalením kamufláže pri niektorých spoločnostiach v majetku štátu.

Celý článok


Bludisko diaľnice D4 pri Vajnoroch

🕔 31.10.2016

Ako účastnícka konania, namietam voči vydaniu stavebného povolenia na predmetnú stavbu. Zásadne nesúhlasím s navrhnutým spôsobom odvádzania dažďových vôd z diaľnice a priľahlých miestnych komunikácií. Navrhnutý spôsob riešenia odvádzania zrážkových vôd môže po realizácii hroziť existujúce nehnuteľnosti v zastavanej časti Vajnor a spôsobovať povodňové stavy v priľahlom území.

Celý článok

Čo robíte v tom parlamente?

🕔 14.7.2016

Výbory Národnej rady sú zahltené podnetmi zúfalých ľudí, ktorí sa už nevedia kam obrátiť pre dovolanie spravodlivosti. Vo svojich listoch, sťažnostiach a petíciách poukazujú na krivenie spravodlivosti, aroganciu mocných.

Celý článok


Bublina dokonalosti

🕔 3.4.2016

Chcem byť konštruktívnym kritikom a hlasom občanov, ktorí chcú žiť v nielen peknej ale i zdravej krajine. Týmto uvádzam do života niekdajšiu moju značku Otvorená koalícia občanov.

Celý článok

Vajnoráci, chystajte gumáky a čerpadlá, ide CEPIT!

🕔 30.9.2015

CEPIT. Bokom od všetkých vedeckých centier, v poli, na okraji mesta má vyrásť technologický park ako inovatívna high-tech lokalita v strednej Európe. Nebola to žiadna spoločenská objednávka, len túžba špekulanta s pôdou speňažiť svoju investíciu do pozemkov, ktorú urobil hneď po revolúcii. Po rôznych neúspešných návrhoch na zmenu územného plánu sa mu napokon podarilo presvedčiť primátora Ďurkovského, že je má skvelý nápad.

Celý článok


Zdá sa, že sme nepoučiteľní

🕔 13.9.2015

Zdá sa, že sme nepoučiteľní. Keď je slnko, horúco a pohoda pri vode, zabúdame, že môže byť aj inak. Prívalové dažde, plné korytá riek, valiaca sa voda po cestách, záhradách, ktorá berie čo jej príde do cesty.Motivovaním veľkých investorov stavať na najkvalitnejších pôdach si zarábame na drahé riešenia krajinárskych a protipovodňových opatrení v územiach, kde dovtedy neboli potrebné. Aký bude konečný účet megainvestície v Nitre?

Celý článok

Ako Bratislave trčí slama z topánok

🕔 10.7.2015

Na riešení potrieb Bratislavy, vrátane krytia výkonu funkcií hlavného mesta, sa v konečnom dôsledku budú opäť skladať jeho obyvatelia spôsobom uskromňovania sa vo výdavkovej časti rozpočtu mesta určeného na jeho bežný chod. Okrem splácania úveru bankám, budú musieť splácať aj „finančnú výpomoc“ od našej sociálnej vlády.

Celý článok


Novodobé Fico znárodňovanie

🕔 9.3.2015

Zmluvy treba dodržiavať, o tom niet pochýb, ale to platí pre obidve strany. Ak premiér, právnik Róbert Fico tvrdí, že na základe pochybného rozhodnutia súdu môže dosiahnuť to, čo komunisti volali znárodnenie, jasne poukazuje na to, čo si myslí o našom právnom systéme.

Celý článok

Nemocničný armagedon v Bratislave

🕔 22.2.2015

Ružinovská nemocnica, nemocnica na Kramároch a nemocnica na Mickiewiczovej majú ukončiť prevádzku. V areáli Nemocnice Svätého Michala (bývala vojenská nemocnica) sa má postaviť ako náhrada nová nemocnica s 880 akútnymi a 65 jednodňovými lôžkami. Ministerstvo zdravotníctva SR, Vláda SR doteraz neviedli odbornú diskusiu o týchto zámeroch a o skutočných potrebách obyvateľov Bratislavského kraja v poskytovaní zdravotnej starostlivosti.(Link na utajené rokovanie vlády nájdete tu).

Celý článok