Vox bloguli: Andrej Petrus

To najlepšie z blogov od Andrej Petrus


Prekvapivo dobré 04 s Pavlom Hricom z Nadácie Pontis

🕔 7.6.2017

Je Slovensko úspešná krajina? Kde sa bude Slovensko nachádzať pri súčasnom technologickom raste o dvadsať alebo tridsať rokov, a ako sa na tieto zmeny môžeme ako spoločnosť pripraviť? Veci sa dajú meniť, len o tom musíme byť presvedčení a podľa tohto presvedčenia začneme aj konať.

Celý článok

Prekvapivo dobré 03 - rozhovor s Ivanom Makom o jeho sociálnom podnikaní na Horehroní

🕔 24.5.2017

Potrebujeme viac kvalitných sociálnych podnikov a aj férových spoločensky zodpovedných biznisov. A hlavne potrebujeme od-démonizovať pojem sociálny podnik na Slovensku. S Ivanom Makom sa porozprávame o komunitnom centre Horehronie, v ktorom prevádzkuje žehliareň a práčovňu. V podobných prevádzkach sa môžu uplatňovať "neuplatniteľní", ako hovorí pán Mako.

Celý článok


Prekvapivo dobré 02 - rozhovor so Slávkou Mačákovou z ETP Slovensko aj o mikropôžičkách na Slovensku.

🕔 10.5.2017

Viete čo je to mikropôžička a ako funguje tento koncept v marginalizovaných sociálnych skupinách na Slovensku? Druhý podcast z cyklu Prekvapivo dobré je rozhovor s riaditeľkou ETP Slovensko. Táto organizácia robí obrovský kus roboty na východe našej krajiny.

Celý článok

Prekvapivo dobré 01 - rozhovor s Lacom Kossárom (Provida)

🕔 25.4.2017

Prekvapivo dobré je cyklus podcastov (rozhovorov) o spoločensko-prospešných projektoch a sociálnych inovátoroch. V prvom dieli vypočujeme Laca Kossára z organizácií Provida, Buddy a The Orphan Opportunity Fund. Hlavná téma - "social impact investment".

Celý článok


Prekvapivo dobré - podcasty o dobrých projektoch od zajtra na Denníku N

🕔 24.4.2017

Na Slovensku je mnoho spoločensko-prospešných projektov, ktoré robia našu krajinu krajšiou. Často sú to aktivity neziskových organizácií, fungujúce sociálne podniky, iniciatívy jednotlivcov vo svojich komunitách alebo kultúrne projekty. Myslím si, že v súčasnej dobe je ešte potrebnejšie o týchto dobrých projektoch informovať ,a práve preto vzniká cyklus podcastových rozhovorov „Prekvapivo dobré“, ktorý chce tieto aktivity mapovať a bude od zajtra vychádzať na blogu Denníka N.

Celý článok

Trójsky kôň v slovenskej spoločnosti

🕔 10.3.2015

Obavy a zopár slov o rusofóbií, Pegide, tróskych koňoch v politike ale aj zranitelnosti Slovenska a dôležitosti konceptu tradičných a stabilných politických stranách.

Celý článok