Vox bloguli: Aleš Štesko

To najlepšie z blogov od Aleš Štesko


Psychodrogy pre “zlé” deti – ako to funguje

🕔 3.7.2015

Zbavujeme sa "zlých" detí. Dáme im psychodrogy, čím definitívne ničíme ich život. Článok učiteľa o tom, ako vlastne funguje pocitový život detí a ako ho psychofarmaká ničia. Sloboda v školách 11.

Celý článok

Deti v domácom vzdelávaní vedia viac

🕔 30.6.2015

Sú sociálene šikovnejšie. Sú tvorivejšie, slobodnejšie. Trávia veľa času s rodičmi. Doma vzdelávané deti a ich rodičia vyhrávajú na celej čiare. Tento článok ukazuje pohľad učiteľa, ktorý sa počas skúšania detí v DV venuje ich rodičom. Na Slovensku. Sloboda v školách 10.

Celý článok


Zlé deti v našich školách.

🕔 23.6.2015

Dobré deti zničili demokraciu. Zlé deti ju môžu zachrániť. Sloboda v školách 9.

Celý článok

Deti potrebujú konflikty viac, ako jedlo. My tiež.

🕔 16.6.2015

My dospelí žijeme v konfliktoch takmer nepretržite. Maskujeme ich, ale sú tu. Lebo sme sociálni idioti. Naše školstvo je jeden veľký 60 rokov potláčaný konflikt pred výbuchom. Sloboda v školách 8.

Celý článok


Učivo v školách nefunguje.

🕔 12.6.2015

Učebné osnovy a výkonové štandardy žiakov stratili svoj význam. Súvisí to s tým, ako sa zmenil život v spoločnosti a s Testovaním9. Blog zo série Sloboda v školách - časť 7.

Celý článok

Sloboda v školách 6 – Čo by sa mali učiť žiaci v škole

🕔 28.5.2015

Nič zmysluplné. Je naozaj dôležité, aby sa žiaci v škole so súčasnou kultúrou učebných osnov, kontroly, testov a známok, neučili nič zmysluplné. Kým sa nezmení štýl učenia a kultúra v škole, nemá zmysel meniť učebné osnovy.

Celý článok


Sloboda v školách 5 – Prestal som riadiť svoju školu

🕔 27.5.2015

Riadenie neriadením a kontrola nekontrolovaním dokáže parádne zlepšiť atmosféru v škole a ja som presvedčený, že aj podvihnúť výkon zamestnancov.

Celý článok

Sloboda v školách 4 – Školu vymysleli vojaci

🕔 22.5.2015

Ako sme prišli k tomu, že školy sú vojenský výcvikový priestor? Logicky. Školu vymysleli vojaci. Školy vychádzajú z princípov vojenského výcviku - prví masoví učitelia boli vojaci a kultúra ostala - stále uniformne drilujeme v disciplíne.

Celý článok


Sloboda v školách 3 – Rozvíjanie talentu detí v školách

🕔 19.5.2015

Naše pokusy rozvíjať talent detí v školách idú väčšinou zlým smerom. Nemusíme všetko naučiť deti, niečo môžeme nechať aj na dospelých. Sloboda a hra sú cestou k talentom ľudí.

Celý článok

Sloboda v školách 2, alebo čo je to vzdelanie

🕔 8.5.2015

Vzdelanie je realizovanie svojho talentu. Úvaha učiteľa o tom, prečo je dôležité urobiť zo škôl vzdelávacie inštitúcie. Teraz nimi nie sú. A to bez dôvery a slobody nejde.

Celý článok


Sloboda v školách.

🕔 6.5.2015

Rodičia žiakov v slovenských školách sa polarizujú a vzďaľujú svojimi požiadavkami na školy. Jedna skupina rodičov sú roboti, druhí sú ľudia. Ako z toho von?

Celý článok